مقالاتموفقیت / انگیزشی

چرا گاهی اوقات تصویرسازی ذهنی نتیجه بخش نیست؟

تقریباً هر روزه ایمیل‌هایی از مردم دریافت می‌کنم که در آن آمده چرا رسیدن به نتیجه از طریق تصویرسازی خلاقانه آنقدر دشوار است؟ وقتی مردم از شگفتی‌های تصویرسازی می‌شنوند، هیجان‌زده می‌شوند. آنها با شور و اشتیاق شروع به تجسم می‌کنند و امیدوارند که سریع‌تر به نتیجه برسند. گاهی فوراً به نتیجه می‌رسند اما پس از مدتی این قدرت ظاهراً متوقف می‌شود یا تنها نتایج کوچکی را به بارمی‌آورد. چرا این اتفاق می‌افتد؟

استاد احمد محمدی

 

اگر با تصویرسازی می‌توان یکبار یا دفعات بیشتری به نتیجه رسید چرا همیشه چنین اتفاقی نمی‌افتد؟

بعضی از افراد برای من می‌نویسند که تلاش دارند تا پول داشته باشند و خانواده‌شان را تأمین کنند و زمانی‌که از معجزات تصویرسازی می‌شنوند هیجان‌زده و خوشحال می‌شوند. آنها راهی پیدا می‌کنند که می‌توانند از زندگی فعلی‌شان خلاص شوند و مشکلاتشان را حل کنند. این هیجان و انتظار به آنها نگرش ذهنی خاصی می‌دهد که دارای قدرت جذب و خلق چیزهاست. این حالتِ انرژی‌زا و انگیزه‌بخش قدرت شناخت فرصت‌ها را بیدار می‌سازد و قدرت درونی برای استفاده از آنها فراهم می‌سازد.

وقتی میزان هیجان وخوشحالی زیاد است که اغلب در آغاز کار اینگونه است، تصویرسازی تأثیرگذار است و کارها به خوبی پیش می‌رود. اما اغلب مردم نمی‌توانند این حالت انرژی‌بخش را حفظ کنند. کار، مشکلات و مسائل روزمره آنها را به شیوۀ تفکر پیشین باز می‌گرداند و این حالت خاص از بین می‌رود و درنتیجه آنها شکایت می‌کنند که تصویرسازی کارساز نیست.

آیا حالا متوجه شدید که راز موفقیت تصویرسازی در چیست؟

اگر رغبت، هیجان، بینش و اشتیاقی وجود نداشته باشد، تصویرسازی روزانۀ شما به نتیجه‌ای نمی‌رسد. در ابتدای کار چون همه چیز برای شما تازه و جدید است و شما هیجان‌زده هستید، ایجاد حالت خاص که مستلزم موفقیت است، آسان‌تر است.

اگر خواهان موفقیت هستید باید میل و اشتیاق و هیجانتان را زنده نگه دارید و نگذارید از بین بروند. شما انتخابی جز برای افزایش و گسترش آنها ندارید. اگر به نتیجه نمی‌رسید بدان معنا نیست که تصویرسازی فایده‌ای ندارد. دلائل این مسئله را باید از درون خود بجویید.

نکاتی درمورد تأثیر داشتن تصویرسازی برای شما:

  • وقتی تصویرسازی می‌کنید با علاقه و شور و اشتیاق این کار را انجام دهید.
  • باور داشته باشید و اصلاً شک نکنید که شما به اهدافتان خواهید رسید.
  • شما باید امیدوار، هیجان‌زده و خوشحال باشید. باید همیشه در درون خود شور و اشتیاق را زنده نگه دارید.
  • هر کاری که شما را به موفقیت می‌رساند، انجام دهید حتی اگر این کار هزینه‌بر و مستلزم سعی و تلاش و زمان باشد.
  • پشتکار داشتن مهم است. نمی‌توان یک شبه به موفقیت رسید و در زندگی تغییر ایجاد کرد. گاهی بلافاصله به موفقیت می‌رسید اما معمولاً‌ رسیدن به موفقیت زمان‌بر است به ویژه زمانی‌که هدفتان بزرگ باشد. این بدان معناست که شما باید دارای پشتکار زیادی باشید و آستانۀ صبر و تحمل خود را بالا ببرید.
  • اگر علیرغم سعی و تلاش فوراً به موفقیت نمی‌رسید، ناامید نشوید و دست از تلاش نکشید.

یکی از کلیدهای اصلی موفقیت، حفظ میل و اشتیاق بسیار زیاد است

به یاد داشته باشید، زمانی تصویرسازی در رسیدن به موفقیت بهتر و سریع‌تر عمل می‌کند که شما دست به کار شوید و ابتکار به خرج دهید و صرفاً با تصویرسازی و دست روی دست گذاشتن و کاری نکردن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

تصویر سازی ذهنی، مهارتی بسیار مفید است، که کاملاً اکتسابی می باشد. یکی از روش های بهبود و تقویت این مهارت، انجام مراحلی است که  در مقاله ی فوق ذکر گردید. اگر هنوز تصویرسازی موفقی ندارید نگران نباشید با تمرین بیشتر و انجام راهکار های بالا حتما موفق می شوید. در صورتی که تصویر سازی ذهنی به درستی انجام پذیرد، احتمال دستیابی به رویا و هدف شما بیشتر می گردد. هر چه رویایی را دست یافتنی تر تصور نمایید، انگیزه شما هم بیشتر و در نتیجه تلاش بیشتری برای دستیابی به آن خواهید نمود.

استاد احمد محمدی، سخنران انگیزشی در زمینه ی موفقیت، در سمینار موفقیت پیش رو ابزارهای موردنیاز برای موفق گشتن در زندگی، از جمله تکنیک تصویر سازی ذهنی را به شما خواهند آموخت. کافی است با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر در این سمینار انگیزشی و شاد شرکت نمایید، تا با دانش و انگیزه ی بیشتری برای تحقق بخشیدن به رویاهای خود تلاش نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

قدرت تجسم
آنچه می‌خواهی را ابتدا در ذهنت تجسم کن
چگونه با استفاده از تصویر سازی می‌توانیم رؤیاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم
پنج روش برای تصویرسازی و تجسم ذهنی برای رسیدن به نتایج دلخواه
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن