چرا گاهی اوقات تصویرسازی ذهنی نتیجه بخش نیست؟

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
تصویرسازی ذهنی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

تصویرسازی یکی از روش‌های موثر برای رسیدن به اهداف و رویاها است. برای تصویرسازی نیازمند تمرین هستید. گاهی اوقات این روش پاسخ‌گو نیست و نتیجه مورد نظرتان را نمی‌گیرید.

تصویرسازی

تقریبا هر روزه ایمیل‌هایی از مردم دریافت می‌کنم که در آن آمده چرا رسیدن به نتیجه از طریق تصویرسازی خلاقانه آنقدر دشوار است؟ وقتی مردم از شگفتی‌های تصویرسازی می‌شنوند، هیجان‌زده می‌شوند. آن‌ها با شور و اشتیاق شروع به تجسم می‌کنند و امیدوارند که سریع‌تر به نتیجه برسند.

گاهی فورا به نتیجه می‌رسند اما پس از مدتی این قدرت ظاهرا متوقف می‌شود یا تنها نتایج کوچکی را به بارمی‌آورد. چرا این اتفاق می‌افتد؟ چگونه مهارت تصویرسازی را در خود ارتقا دهیم؟

بیشتر بخوانید: قدرت ذهن و متافیزیک برای جذب شادی و خوشبختی – موفقیت و تصویرسازی ذهنی

اگر با تصویرسازی می‌توان یکبار یا دفعات بیشتری به نتیجه رسید چرا همیشه چنین اتفاقی نمی‌افتد؟

بعضی از افراد برای من می‌نویسند که تلاش دارند تا پول داشته باشند و خانواده‌شان را تامین کنند و زمانی‌ که از معجزات تصویرسازی می‌شنوند هیجان‌زده و خوشحال می‌شوند. آنها راهی پیدا می‌کنند که می‌توانند از زندگی فعلی‌شان خلاص شوند و مشکلات‌شان را حل کنند و کلید حل مشکلات را در دست بگیرند.

این هیجان و انتظار به آن‌ها نگرش ذهنی خاصی می‌دهد که دارای قدرت جذب و خلق چیزهاست. قانون جذب در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد. این حالت انرژی‌زا و انگیزه‌بخش قدرت شناخت فرصت‌ها را بیدار می‌سازد و قدرت درونی برای استفاده از آنها فراهم می‌سازد.

آیا حالا متوجه شدید که راز موفقیت در چیست؟

اگر رغبت، هیجان، بینش و اشتیاقی وجود نداشته باشد، تصویرسازی روزانه شما به نتیجه‌ای نمی‌رسد. آنچه می‌خواهید را ابتدا در ذهن‌تان تجسم کنید. در ابتدای کار چون همه چیز برای شما تازه و جدید است و شما هیجان‌زده هستید، ایجاد حالت خاص که مستلزم موفقیت است، آسان‌تر است.

استاد احمد محمدی
موفقیت پرنده‌ای است که ۲ بال دارد، تخیل و تلاش؛ برای پرواز به هر دو نیاز است.
استاد احمد محمدی

اگر خواهان موفقیت هستید باید میل و اشتیاق و هیجانتان را زنده نگه دارید و نگذارید از بین بروند. شما انتخابی جز برای افزایش و گسترش آن‌ها ندارید. اگر به نتیجه نمی‌رسید بدان معنا نیست که تصویرسازی فایده‌ای ندارد. دلایل این مساله را باید از درون خود بجویید.

نکاتی درمورد تاثیر داشتن تصویرسازی برای شما:

 • وقتی این‌کار را می‌کنید با علاقه و شور و اشتیاق این کار را انجام دهید.
 • باور داشته باشید و اصلا شک نکنید که شما به اهداف‌تان خواهید رسید.
 • شما باید امیدوار، هیجان‌زده و خوشحال باشید. باید همیشه در درون خود شور و اشتیاق را زنده نگه دارید.
 • هر کاری که شما را به موفقیت می‌رساند، انجام دهید حتی اگر این کار هزینه‌بر و مستلزم سعی و تلاش و زمان باشد.
 • پشتکار داشتن مهم است. نمی‌توان یک شبه به موفقیت رسید و در زندگی تغییر ایجاد کرد. گاهی بلافاصله به موفقیت می‌رسید اما معمولا رسیدن به موفقیت زمان‌بر است به ویژه زمانی‌که هدف‌تان بزرگ باشد. این بدان معناست که شما باید دارای پشتکار زیادی باشید و آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببرید.
 • اگر علیرغم سعی و تلاش فورا به موفقیت نمی‌رسید، ناامید نشوید و دست از تلاش نکشید.

یکی از کلیدهای اصلی موفقیت، حفظ میل و اشتیاق بسیار زیاد است

موفقیت و تصویرسازی - یکی از کلیدهای اصلی موفقیت، حفظ میل و اشتیاق بسیار زیاد است

به یاد داشته باشید، زمانی تصویرسازی در رسیدن به موفقیت بهتر و سریع‌تر عمل می‌کند که شما دست به کار شوید و ابتکار به خرج دهید و صرفا با تصویرسازی و دست روی دست گذاشتن و کاری نکردن هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. روش های زیادی برای تصویرسازی و تجسم ذهنی برای رسیدن به نتایج دلخواه وجود دارد.

تصویرسازی ذهنی، مهارتی بسیار مفید است، که کاملا اکتسابی می‌باشد. یکی از روش‌های بهبود و تقویت این مهارت، انجام مراحلی است که  در مقاله‌ی فوق ذکر گردید. اگر هنوز تصویرسازی موفقی ندارید نگران نباشید با تمرین بیشتر و انجام راهکار‎های بالا حتما موفق می‌شوید.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
بالابردن عملکرد ذهن

در صورتی که تصویرسازی ذهنی به درستی انجام پذیرد، احتمال دست‌یابی به رویا و هدف شما بیشتر می‌گردد. هرچه رویایی را دست یافتنی‌تر تصور نمایید، انگیزه شما هم بیشتر و در نتیجه تلاش بیشتری برای دست‌یابی به آن خواهید نمود.

تصویرسازی یکی از کارهای افراد موفق است. برای آشنایی بیشتر شما و الگوبرداری ار افراد موفق آکادمی بازار برای شما بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» فراهم کرده است تا از تجربه‌های افراد موفق درس بگیرید.

لینک های مفید

2 پاسخ

 1. بدترین ضرب المثل ایرانی

  “با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه”

  با ید یقین داشته باشیم که با حلوا حلوا کردن ممکنه دهنمون شیرین نشه ولی قطعا حلوا بدست میاریم وبعد میخوریم ودهنمون شیرین میشه!!!

  1. سلام علی عزیز
   کاملا نگاه شما به زندگی و مسائل زیبا و درسته. هرچقدر هم آدم نتونه به اون حد اعلی برسه، اما بخشی از اون هم عالیه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *