چرا مردم به دنبال نقل‌ قول‌ هایی در مورد موفقیت هستند؟

موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

بسیاری از افراد نقل‌ قول‌ هایی درمورد موفقیت را از اینترنت جستجو می‌کنند. این کاملاً قابل درک است. هرکسی موفقیت را می‌خواهد و دوست دارد که موفق باقی بماند. خواندن چند نقل‌ قول در حال و آینده به خواننده انگیزه و الهام می‌بخشد و میل و اشتیاق او را به پیشرفت در زندگی و دستیابی به اهدافش بیشتر می‌کند. مطمئناً شما نقل‌ قول‌ های بسیاری در اینترنت در مورد موضوعات مختلف از جمله در مورد موفقیت دیده‌اید. این عالی است چراکه شما به راحتی می‌توانید هر نقل‌ قولی را که بیشتر دوست دارید، پیدا و انتخاب کنید.

چند تعریف از نقل‌ قول

 • ایده‌های خردمندانه‌ای که ذهن را به سوی بینشی جدید و چشم‌اندازی وسیع می‌گشاید.
 • جملات کوتاهی که حکمت عملی و پند مفید را در بردارد.
 • عباراتی که برای خواننده انگیزه‌ دهنده و الهام‌ بخش است و او را تشویق می‌کند.

1. مردم به جملات انگیزه‌بخش و تشویق‌کننده نیاز دارند. این جملات به افراد روحیه می‌دهد و آنها را از مشکلات دور نگه داشته و برای آنها امیدبخش است.

2. خواندن این جملات برای مردم لذتبخش است.

3. در اماکن مختلف جملاتی بر روی دیوارها نصب شده‌اند، شاید شما این جملات را به دیوار منزلتان بچسبانید. آگاهانه یا ناآگاهانه این جملات باعث می‌شوند که شما روزانه چند بار این جملات را بخوانید.

پس از چند وقت شاید شما به این جملات روی دیوار عادت کنید و توجه آگاهانه‌تان را به آنها قطع کنید. با این وجود چشم و ذهن آنها را می‎‌بینند. اغلب این شبیه تکرار عبارات تأکیدی است. بالاخره آنها بر زندگی شما تأثیر می‌گذارند. به این معنی که نقل قول در مورد موفقیت، دستاوردها، اهداف، سلامت و یا هر موضوع دیگر، همان تأثیر تکرار عبارات تأکیدی در ذهن و رفتار شما دارد. عباراتی که می‌خوانید وارد ذهن تان می‌ شوند و تا حد کم یا زیاد بسته به عوامل مختلف سرانجام ذهن آنها را می‌پذیرد. افراد زیادی هستند که در واتساپ،  فیسبوک یا سایر رسانه‌ های اجتماعی از نقل‌ قول‌ هایی در مورد موفقیت استفاده می‌کنند. برخی تعدادی نقل‌ قول‌ هایی که دوست دارند، در گوشی همراهشان ذخیره می‌کنند و هر وقت که بخواهند می‌توانند آنها را بخوانند.

 خواندن این جملات به افراد یادآوری می‌کند که شما مثبت باشید و انتظار بهترین‌ ها را داشته باشید. در اوقات سختی و خوشی این عبارات مفیدند. افراد سعی می‌کنند که این نقل‌ قول‌ ها را در زندگی خود به واقعیت مبدل سازند. افرادی هستند که از موفقیت می‌ترسند و نا آگاهانه از آن دوری می‌ کنند. هدف من بررسی علت ترس مردم از موفقیت و دلیل رغبت نداشتن به آن نیست. من فقط می‌خواهم به شما بگویم که اگر از موفقیت می‌ ترسید و احساس می‌ کنید که لایق موفق شدن نیستید، خواندن این نقل‌ قول‌ ها به شما کمک خواهد کرد که ذهنیت و نگرش خود را تغییر دهید تا ایده‌ی موفقیت را راحت‌ تر بپذیرید.

وقتی احساس می‌ کنید که شما شایستگی موفق شدن را دارید، موفقیت را به زندگی‌ تان جذب می‌ کنید. شما موقعیت‌ هایی را که تا الان ندیده بودید، می‌ بینید. شما موفقیت را چگونه تعریف می‌ کنید؟ چند تعریف از موفقیت از قبیل نتیجه مطلوب یک عمل، رشد، پیشرفت، بهتر شدن و دستیابی به هر آنچه که تصمیم دارید آن را عملی سازید.

مردم با نقل‌قول‌ها چه می‌کنند؟

 • آنها را به عنوان شعار موفقیتشان به کار می‌ برند.
 • آنها را به منظور به اشتراک گذاشتن در رسانه‌های اجتماعی آپلود می‌ کنند.
 • برای انگیزه گرفتن و تشویق خودشان آنها را به کار می‌ گیرند.
 • این جملات حاوی نکات حکمت‌ آمیز و بینش عمیق هستند.
 • آنها را به عنوان راهکاری برای موفقیت و بهبود زندگی‌ شان تلقی می‌ کنند.
 • سخنان و نقل‌ قول‌ ها جملات کوتاهی هستند که بر نگرش، رفتار یا مهارتی خاص تمرکز دارند که مردم دوست دارند داشته باشند.

آیا نقل‌قول‌هایی درمورد موفقیت مفید یا کمک‌کننده هستند؟

 • بله اگر با ذهنیت درست آن ها را بخوانید حتماً مفید خواهند بود.
 • مکررا آن ها را بخوانید.
 • در مورد آن ها فکر کنید و به معنای آن ها توجه کنید.
 • فکر کنید و بفهمید که چگونه این عبارات را در زندگی روزمره‌ تان جاری سازید.
 • مطابق با ‌آنچه که این عبارات می‌ آموزند از طریق افکار، گفتار و رفتار آن ها را بخشی از زندگی خود سازید.
 • از آنها به عنوان موضوعی برای مدیتیشن استفاده کنید.
 • تلاش کنید تا آنها را در زندگی روزمره خود به کار برید.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که نقل قول های موفقیت، و خواندن و دنبال کردن آن ها در حقیقت راهی برای ایجاد و حفظ انگیزه. اینکه انگیزه خود را حفظ کنیم نکته ی بسیار مهمی است که برای آن از هر فرصتی باید استفاده نمود. سمینار موفقیت یکی از همین فرصت های خوب و استثنایی است که با حضور در آن و بهره گیری از سخنان انگیزه بخش استاد احمد محمدی، می توانید در خود انگیزه ایجاد نمایید و یاد بگیرید که خود انگیزشی از چه راه هایی ممکن است. برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments