ذهن قدرتمندمقالات

هیچ گاه این 5 اشتباه را در یک جلسه مصاحبه شغلی مرتکب نشوید

 ممکن است شما به جلسات مصاحبه شغلی متعددی دعوت شده باشید. باید علاوه بر رعایت کردن پوشش و وضعیت ظاهری در جلسه مصاحبه شغلی و البته رسیدن به موقع به جلسه مصاحبه شغلی، نکات دیگری را نیز در حین جلسه مصاحبه شغلی با کارفرمایان رعایت کنید. در صورتی که به نکات مربوط به جلسه مصاحبه شغلی بی تفاوت باشید؛ به سختی می توانید در شغلی پذیرفته شوید و بعد از مدتی با کاهش اعتماد به نفس مواجه خواهید شد.

هدف مقاله: 

با مطالعه مقاله ذیل بیشتر به نکاتی که باعث می شوند، تا جلسه مصاحبه شغلی مدنظر شما به نتیجه ی مطلوبی که انتظار دارید؛ نرسد، اشاره می کند. با پی بردن به این اشتباهات می توانید در مسیر درستی از مدیریت جلسه مصاحبه شغلی خود قرار بگیرید و در نهایت با جلب توجه کارفرمایان در مصاحبه شغلی در شغل مربوطه استخدام شوید و به جمع شاغلین جامعه بپیوندید.

1- بحث سیاسی و مذهبی در جلسه مصاحبه شغلی ممنوع

هیچ گاه در حین جلسه مصاحبه شغلی به مسائل سیاسی و مذهبی نپردازید چرا که این کار مطلوب کارفرمایان  نیست و به سرعت زمینه حذف شما را از استخدام در آن شغل فراهم می نماید. افراد به طور ناخودآگاه در ذهن خود نسبت به فردی که اقدام به بحث های سیاسی و مذهبی می کند، جهت گیری خاصی پیدا می کنند؛ بنابراین اصلاً در مصاحبه شغلی به این گونه بحث ها نپردازید.

2- در جلسه مصاحبه شغلی نگویید «ببخشید! دیر رسیدم» 

اولاً سعی کنید که همیشه در جلسه مصاحبه شغلی سر وقت و یا حتی زودتر حاضر شوید. دوماً اگر هم با تأخیر رسیدید؛ هیچ اشاره ای به این تأخیر خود نکنید و بقیه جلسه مصاحبه شغلی را به بهترین شکل مدیریت نمائید. به این ترتیب شاید بتوانید نظر کارفرمایان را نسبت به خود تغییر دهید و زمینه استخدام خود در شغل مربوطه را فراهم کنید.

جلسه مصاحبه شغلی

3- به تلفن همراه خود در جلسه مصاحبه شغلی پاسخ ندهید 

در حین جلسه مصاحبه شغلی که درحال مذاکره هستید به هیج وجه به تلفن همراه خود پاسخ ندهید و ترجیحاً گوشی موبایل خود را در حالت بی صدا قرار دهید. هر چقدر هم پاسخ دادن به تماس های تلفنی در حین جلسه مصاحبه شغلی برای شما ضروری باشد، باز هم این عمل شما در کارفرمای شما حس بدی ایجاد می کند. شما باید در جلسه مصاحبه شغلی با بی توجهی به تماس ها و یا بی صدا کردن تلفن همراه خود به کارفرمای شغل مربوطه احترام گذارید.

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

4- از کارفرمایان پیشین خود در جلسه مصاحبه شغلی بدگوئی نکنید

هیچ گاه در جلسه مصاحبه شغلی خود اشاره ای به مشکلاتی که با کارفرمایان پیشین خود داشته اید، نکنید. چرا که این کار باعث می شود تا کارفرمایی که در حال مصاحبه با وی هستید؛ ذهنیت منفی نسبت به شما پیدا کند. همچنین از کارفرمایان قبلی خود هم نزد کارفرمای مصاحبه کننده بدگوئی نکنید که با این کار دیگر نباید امیدی به استخدام در آن شغل داشته باشید و باید به سراغ گزینه های دیگری بروید.

جلسه مصاحبه شغلی

5- در جلسه مصاحبه شغلی شوخی نکنید

به یاد داشته باشید که در جلسه مصاحبه شغلی شوخی نکنید. البته این کار به طور مطلق بد نیست. اگر در جلسه مصاحبه شغلی شوخی می کنید، باید شوخی های کوچک و حساب شده باشد و گرنه باعث ناراحتی مصاحبه گران می شود. البته شوخی های کوچک و حساب شده می توانند نشانگر اعتماد به نفس شما باشند و به این ترتیب حس خوبی را در مصاحبه گران نسبت به شما ایجاد نمایند و شانس شما را در استخدام در آن شغل بیشتر کنند.

نتیجه گیری:

همیشه سعی کنید تا به جلسه مصاحبه شغلی خود سر وقت برسید و نیز در حین جلسه مصاحبه شغلی به مسائل سیاسی و مذهبی، اشاره ای نکنید و همچنین قبل از شروع جلسه مصاحبه شغلی تلفن همراه خود را در حالت بی صدا یا خاموش قراردهید. از همکاران و کارفرمایان پیشین در جلسه مصاحبه شغلی بدگویی نکنید و به این ترتیب شما می توانید با جلب توجه کارفرمای مصاحبه کننده در شغل مربوطه به شغل موردنظر خود برسید و استخدام شوید.

  • آیا تا به حال جلسه مصاحبه شغلی را به خاطر ارتکاب به چنین اشتباهاتی از دست داده اید؟
  • چه نباید های دیگری را می شناسید که باید در حین جلسه مصاحبه شغلی به آن ها توجه شود؟

لطفاً نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و سایر علاقمندان در میان بگذارید

 

مصاحبه شغلی هم مانند بسیاری امور دیگر نیازمند دانستن تعدادی تکنیک و مهارت است که در مقاله فوق تعدادی از نبایدهای آن اشاره گردید. اما اگر در جلسه مصاحبه دچار اشتباهی ناخواسته شدیم یا اینکه رفتاری کردیم یا حرفی زدیم که بنا به دلایلی خاص درست نبود یا اینکه با مشکل یا چالشی در این جلسه مواجه شدیم، چه؟ چه باید بکنیم؟ چگونه باید خود را برای این گونه موقعیت ها آماده کنیم؟ در این شرایط و همیشه به هنگام رویارویی با مشکلات و چالش های زندگی تنها نگرش مثبت، ذهن و افکار مثبت و کنترل شده است که به کمک شما می آید و شما را به یک حل کننده مشکلات حرفه ای تبدیل می نماید. 

آکادمی بازار به این منظور برای شما عزیزان محصولی خارق العاده به نام «معجزه قدرت ذهن» تهیه نموده است، که با کمک آموزه های این دوره غیر حضوری می توانید کنترل ذهن و افکار خود را در اختیار بگیرید و به ذهن خود بگویید که چه افکاری را تولید و چه افکاری را به خود راه ندهد. مشخص است که در چنین شرایطی شما می توانید عادت ها و شخصیتی که برای خود در نظر دارید، به وجود آورید و زندگی خود را همان گونه که دوست دارید و در برنامه ریخته دارید، شاد و موفق بسازید. شما می توانید با صرف هزینه و انرژی بسیار کمتر در مقایسه با دوره های حضوری، زندگی خود را به بهترین نحو ممکن و به طور اساسی تغییر دهید و به رویاهای ناممکن خود رنگ حقیقت ببخشید، به این منظور کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید. 

دوره آموزشی غیر حضوری «معجزه قدرت ذهن»

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دو =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن