همواره برای سال جدید از قبل برنامه داشته باشید

برنامه سال جدید
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

برایان تریسی یکی از چهره‌های شناخته شده در جهان در زمینه‌ی موفقیت شخصی و تجاری است. سخنرانی و سمینارهای انگیزشی های او، با ایده های قدرتمند و اثبات شده و استراتژی هایی است که می توانید برای رسیدن به نتایج بهتر در هر حیطه ای، از آنها استفاده کنید.

 

باز وقت آن رسیده است که برنامه ای برای  اصلاح و بهبود بخشیدن به زندگیتان بچینید، که ممکن است به شما در رشد شخصیتی یا تجربه‌ی موفقیت های بزرگتر کمک کند. اگر من به شما بگویم که می توانم یک متد ثابت شده به شما نشان بدهم که بتوانید امسال و هرسال طبق برنامه هایتان پیش بروید چه؟

نقطه‌ی شروع تنظیم اهداف برای سال پیش رو، این است که آینده را در ذهنتان ترسیم کرده، و به آن فکر کنید. چیزی که ما به آن تفکر “بازگشت از آینده” می گوییم. آن را تمرین کنید؛ مثلا به 12 ماه بعد بروید، و از خودتان بپرسید:” اگر همه چیز به خوبی پیش برود، در اینجا چه اتفاقی می افتد؟”

یکی از ویژگی های افرادی که در طول تاریخ در زندگی خودشان یا جوامع، به رهبری رسیده اند، ویژگی بصیرت است. آنها قابلیت متصور شدن دارند؛ و می توانند آینده را طوری ببینند که انگار همین الان در حال وقوع است. سپس می توانند قدمهایی را که باید برای حرکت از جایی که هستند به جایی که می خواهند باشند بردارند، ببینند .

پس اگر 12 ماه بعدتان از هر منظری به نظرتان ایده آل بود، در پایان آن دوره ی 12 ماهه چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در اینجا 7 قدم اولیه برای تنظیم اهداف گفته می شود. شما می توانید این را مانند دم و بازدم، به طور منظم استفاده کنید تا فرآیند رسیدن به هر هدفی که می توانید برای خودتان متصور شوید را تسریع ببخشید.

قدم  اول

این است که تصمیم بگیرید دقیقا چه می خواهید. این سریعا شما را در دسته بندی افراد دیگری قرار می دهد، چون بسیاری از مردم دقیقا نمی دانند چه می خواهند. شفافیت، مهمترین تک عنصر کیفی تنظیم یک هدف است و شاید حتی مهمترین تک عنصر موفقیت. تصمیم بگیرید که دقیقا در هریک از وجوه و عرصه های زندگی چه می خواهید. به جای اهداف موهوم مانند پول و سلامتی و شادی بیشتر، دقیقا مشخص کنید که چه مقدار پول در چه بازه ای از زمان می خواهید به دست آورید و آن را با مقدار سلامتی و تمرینات ورزشی که مد نظرتان است ادغام کنید.

قدم  دوم

این است که آن را بنویسید. تنها 3 درصد از افراد، اهداف خود را یادداشت می کنند. باقی افراد، در ذهن خود برنامه ریزی می کنند و صرفا به نوشتن اهداف فکر می کنند؛ اما هرگز فرصت آن پیش نمی آید یا به هر دلیلی این کار را نمی کنند. عموم مردم، بیشتر وقتشان را صرف نوشتن لیست خرید قبل از رفتن به سوپر مارکت یا برنامه ریزی برای یک سفر می کنند، تا اینکه برای زندگی شان برنامه ریزی کنند. اما منظور شما نیستید.

موفقیت با یک برگ کاغذ، یک خودکار، و چند دقیقه از وقتتان شروع می شود. یکی از اصول مهم موفقیت همین است “روی کاغذ فکر کنید”. یکی از کارهای جالبی که در سمینار موفقیت انجام می شود، همین نوشتن اهداف بر روی کاغذ و بررسی آن هاست!

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

قدم سوم

تنظیم کردن یک ددلاین است. اگر هدفی که مد نظرتان است، بزرگ یا طولانی است، چند ددلاین کوتاه مدت برای آن تعیین کنید. ددلاین مانند سیستمی عمل می کند که ذهن ناخودآگاه شما را وادار به اقدام و تمرکز می کند و همانطور که هدفتان را به سمت شما هدایت می کند، شما را نیز به سرعت به سمت هدفتان  به جلو می راند.

قدم  چهارم

تهیه‌ی لیست از تمام چیزهایی است که می توانند در رسیدن شما به هدفتان به شما کمک کنند یا به هرصورتی مفید باشند. هرچقدر این لیست وسیعتر و با جزئیات تر باشد، انگیزه ی شما بیشتر می شود، مشتاقتر می شوید و بیشتر احتمال دستیابی به آن را باور می کنید. یکی از دلایل عقب نشینی و دست کشیدن افراد حتی از اهداف نوشته شده، این است که وقتی را برای تنظیم و نوشتن تمام چیزهای کوچکی که در راه رسیدن به هدفشان باید انجام  بدهند نمی گذارند. حتی با کسب کمی تجربه، می توانید موارد جدیدی به لیستتان اضافه کنید، و تا جایی که لیست کامل شود جلو بروید.

Plan Your Year In Advance By Brian Tracy

قدم  پنجم

این است که لیستی که نوشته اید را نظم ببخشید و آن را به یک برنامه تبدیل کنید. یک برنامه چیز خیلی ساده ای است؛ درواقع لیستی است که در آن کارها برحسب اولویت و اهمیت شان دسته بندی شده اند. شما تصمیم می‌گیرید که چه کاری باید فورا انجام شود و انجام چه کاری می تواند به بعد موکول شود؛ تصمیم می گیرید که چه کاری واقعا مهم است و چه کاری از اهمیت کمی برخوردار است؛ و مهمتر از همه، اینکه تصمیم می‌گیرید که چه کاری از همه مهمتر است و می توانید سریعا آن را شروع کنید تا بتوانید هرچه زودتر قدم هایی به سمت تحقق هدفتان بردارید.


قدم ششم

“اقدام کردن” است! این مرحله کشنده ترین بخش قضیه برای بیشتر مردم است. آنها از هدفشان طفره می‌روند و آن را به تعویق می اندازند. آنها شاید حتی به مرحله‌ی نوشتن اهداف هم رسیده باشند، اما وقتی پای عمل کردن به میان کشیده می شود، همیشه یک بهانه‌ای برای به تعویق انداختن کار و موکول کردن آن به زمانی دیگر پیدا می کنند. به هر حال، همانطور که در انجیل نوشته است: “ایمان بدون عمل بی فایده است”

قدم هفتم

این است که هر روز کاری انجام بدهید که شما را به نحوی به آن هدف بزرگتر نزدیک کند. هرگز اجازه ندهید یک روز بگذرد بدون اینکه شما هیچ اقدامی در جهت رسیدن به چیزی که واقعا می خواهید، یا انجام کاری که کمکی به آن کند انجام نداده بشید. به یاد داشته باشید، شما هرگز نمی توانید نشانه‌ای را که نمی توانید ببینید، هدف بگیرید؛ و اگر ندانید که به کجا می روید، چه طور می خواهید مسیری که شما با به آن سمت هدایت می کند را پیدا کنید؟

این اقدام هفت مرحله‌ای (تصمیم اینکه چه می خواهید، نوشتن آن، تنظیم ضرب العجل برای اهداف، تهیه کردن یک لیست، مرتب کردن لیست و تبدیل آن به یک برنامه، اقدام کردن و انجام کاری که از همه مهمتر است، و انجام یک کار به صورت روزانه در جهت آن هدف) زندگی  و آینده ی شما را طوری تغییر می دهد که امروز حتی فکرش را هم نمی‌توانید بکنید.

بسیار جالب و کامل تمام مراحل هدفگذاری و برنامه ریزی در آینده در مقاله فوق آورده شدند! مراحلی که انجام دقیق آن ها بدون هیچ شکی منجر به موفقیت های شگرفی در زندگی شما خواهد شد. اگر به این سبک عمل نمایید، دقیقا به همان چیزی که می خواهید و حتی بهتر است بگویم شاید بهتر از آن چیزی که تصور کرده اید می رسید!!!

در سمینار موفقیت از تمامی ابزارهای مهم برای موفقیت و کلاً تمام قدم هایی که باید برای قرارگیری در مسیر درست بردارید، توسط استاد احمد محمدی به شما آموزش داده خواهد شد. سمیناری با محیطی شاد و انگیزه بخش که بعد از شرکت در آن، تنها چیزی که به آن فکر خواهید کرد این است که هر چیزی شدنی است و تنها با انجام تکنیک های یادگرفته شده، به اهداف و رویاهای خود دست پیدا خواهید کرد. برای شرکت در سمینار، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments