پادکست ها

هدف – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

امروزه یکی از واجبات هر فردی، داشتن هدف و هدف گذاری در برنامه زندگی شخصی خود می باشد تا بتواند آینده خیلی خوبی را برای خود رقم بزند.

هدف گذاری موضوع مهمی است. یکی از راه های رسیدن به موفقیت داشتن هدفی روشن و واضح است. داشتن هدف از انجام هر کاری به شما انگیزه می دهد، که آن کار را سریع تر و با دقت تر انجام بدهید و برای آن ارزش قادل گردید. داشتن هدف، باعث عدم گمراهی شما می گردد و ذهنتان را متمرکز می نماید. در کل هدف گذاری یعنی کشیدن و مشخص کردن مسیر و نقشه ی واضحی برای رسیدن به مقصود و موفقیت!

مطالعه بیشتر: پادکست‌ و برنامه‌ فکرانه دکتر احمد محمدی را از دست ندهید

مطالعه بیشتر: ویزیتوری – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

چرا باید هدف داشته باشیم؟

همه ی ما میدانیم داشتن هدف خوب می باشد، ولی چرا برخی بی هدف هستند؟!! هدف داشتن از تنبلی ما می کاهد. این کار سبب می گردد، تصویر مشخصی از مقصود برای رسیدن به موفقیت در ذهن خود تخیل نماییم و این تخیل یکی از ویژگی های افراد موفق می باشد. چیز های زیادی برای انجام دادن وجود دارد که ما می خواهیم به انجام برسانیم، اما در نهایت باید روی تعدادی محدود تمرکز نماییم.

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

همچنین می‌توانید سایر  پادکست‌های برنامه فکرانه دکتر احمد محمدی را از جمله مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی، اثر مرکب – برنامه فکرانه – احمد محمدی و همچنین مدیریت زمان – برنامه فکرانه – احمد محمدی به علاوه‌ی استعداد – فکرانه – دکتر احمد محمدی و پادکست دیگری با عنوان رژیم ذهنی – فکرانه – احمد محمدی و بسیاری دیگر از پادکست‌های برنامه فکرانه را گوش فرا دهید.

چطور با هدف باشیم؟

نتیجه گرا باشید: از نظر تست های شخصیتی بیشتر انسان های نتیجه گرا هدف دارند. معمولاً انسان های با هدف می خواهند از هر کاری به نتیجه ای دست یابند.

اهمیت داشتن تمرکز برای رسیدن به موفقیت
بخوانید

در حوزه ی موفقیت به مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر بپردازید: هر چه کتاب های بیشتری مطالعه نمایید، مسلماً مسائل مختلفی برای شما از ابهام در می آید و شما در کار و هدف زندگی و به طور کلی در همه ی امور زندگی انسان قاطع تری خواهید شد.

هنگامی که شما کتاب و دوره های آموزشی بیشتری گوش و یا تماشا می نمایید، تجارب ۲۱ قرن انسان های موفق که در این حوزه فعالیت و تحقیقات نموده اند را در اختیار خواهید داشت. آن گاه شما  نه یک بلکه چند صد قدم از رقبای خود جلوتر باشید و سریع تر به موفقیت دست یابید.

کاری را که در آن مهارت دارید، بیابید: اگر کاری که در آن مهارت دارید را پیدا نمایید، در این صورت شما از بسیاری از انسان ها که تازه وارد این عرصه گشته اند، گوی سبقت را خواهید ربود، زیرا تجربه شما در این زمینه بیشتر می باشد.

هنگامی که به کاری که انجام می دهید، علاقه داشته باشید، با سرعت بیشتر و صرف زمان کمتری آن را به اتمام خواهید رساند. اگر در این کار علاقمند باشید شما تیر را به هدف زده اید؛ چون در هر سه زمینه یعنی تجربه، سرعت و علاقمندی به کار از رقیبان خویش جلوتر می باشید. این کار برای شما نسبت به سایر افراد ساده تر  است.

کاری را که در آن استعداد دارید، بیابید: این موضوع نیز شامل مباحث بالا می باشد. فقط با این فرق که قدرت شما در انجام کاری که در آن استعداد دارید، به مراتب از کسانی که در این کار استعداد ندارد بیشتر است و همچنین شما همیشه سرعتتان در کار بیشتر از هم نوعان خود است موضوع دیگر این است که شما از این کار خسته نمی شوید.

کارهایی که در پتانسیل خود می بینید به آن ها فکر کنید: شما باید هدف خود  را در حد انتظار خود تعیین نمایید. برای مثال غیر منطقی است که یک شخص لاغر اندام، شغلی سخت نظیر بنایی، کارگری مکانیکی، و نظیر این ها برگزیند. زیرا چنین شغل هایی بر وی فشار خواهند آورد.

ویزیتوری - برنامه فکرانه - دکتر احمد محمدی
بخوانید

در فکرانه امروز، آقای احمد محمدی مدیر و مدرس مؤسسه آکادمی بازار با سخنان خود و ذکر مثال های جالب، اطلاعاتی بیشتر در زمینه هدف و هدف گذاری خدمت شما عزیزان ارائه خواهند داد.

به طور کلی هدف گذاری یکی از ارکان مهم برای شروع مسیر موفقیت می باشد.  همه افراد باید اصول هدف گذاری را بدانند و برای تعیین هدف های خود آن اصول را به کار بندند.

  • این هدف ها چگونه باید تعیین شوند تا انجام پذیر باشند؟
  • چرا برخی از مردم موفق هستند، برخی شکست خورده؟
  • آیا تنها هدف گذاری برای موفق گشتن کافی است؟
  • یا اینکه مراحل دیگری هم باید طی شود تا در نهایت به مقصد خود رسید؟

و کلی سؤال دیگر که ذهن همگان را در مورد راه های دستیابی به اهداف و موفقیت های شخصی و شغلی به خود مشغول نموده است.

یافتن پاسخ این سؤالات کار مشکلی نیست، کافی است در سمینار موفقیتی که شرکت فرصت آفرینان بازار (آکادمی بازار) برگزار می نماید، شرکت نمایید و با تدریس عالی استاد احمد محمدی، کارشناس برنامه رادیویی فکرانه، به ذهن مشغولی های خود خاتمه بخشید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک ذیل کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

بیشتر بخوانید:

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

پادکست برند شخصی – پرسونال برندینگ – برنامه فکرانه
پادکست آکادمی بازار با موضوع «قدرت نه گفتن»
چرا نمی‌توانم روی کارهایم تمرکز لازم را داشته باشم؟
چگونه خشم خودمان را کنترل کنیم؟ (برنامه فکرانه)
چرا تنبلی می‌کنیم و کارها را به تعویق می‌اندازیم؟ – برنامه فکرانه
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. هدف گذاری اولین و شاید مهمترین بخش برای رسیدن به موفقیت در زندگی است. چقدر خوب درباره هدف و رسیدن به اهداف برای رسیدن به موفقیت در زندگی نوشته اید.
    موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن