ذهن قدرتمندمقالات

برای هدفگذاری قدرتمند چهار نکته را در نظر بگیرید

ما همواره دو انتخاب در پیش روی خود داریم یا میتوانیم فقط زندگی کنیم یا اینکه زندگی خود را طراحی کنیم. مهمترین مزیت هدفگذاری دستیابی به هدف نیست بلکه کاری است که یک فرد انجام می دهد و تغییری که در او به وجود می آید تا به آن هدف برسد. هدفگذاری قدرتمند بسیار مهم است زیرا باعث تمرکز بیشتر میشود، رویاهای ما را شکل میدهد، به ما توانایی میدهد که اقدامات دقیق مورد نیاز برای دستیابی به هرچه که در زندگی میخواهیم را انجام دهیم. هدفگذاری  باعث می شود که ما در مسیر دستیابی به آنها رشد کنیم و تجربیات زیادی به ما افزوده شود. هدفگذاری, چشم انداز بلند مدتی در زندگی ما تعیین می کند. ما همه نیازمند اهداف بلند مدت قدرتمند هستیم تا به ما کمک کند که بر موانع کوتاه مدت غلبه کنیم. هر چه اهداف ما  قدرتمند تر باشد ما میتوانیم بهتر عمل کنیم و تضمین کنیم که واقعا به آنچه آرزو داریم دست پیدا خواهیم کرد. در این مقاله به این مسئله می پردازیم که جنبه های کلیدی اهداف چیست و چگونه باید هدف گذاری انجام شود. با آکادمی بازار همراه باشید.

استاد احمد محمدی

 

ارزیابی کردن

تنها راه برای انجام این کار، تصمیم گیری منطقی درباره این موضوع است که چه می خواهیم و چگونه می خواهیم به آن دست پیدا کنیم و در حال حاضر رضایت ما از زندگی تا چه اندازه ای است. پس در آغاز باید زمانی را برای تفکر درباره این مسائل و نوشتن موقعیت کنونی خود صرف کنیم و بعد از هر نقطه کلیدی از خود بپرسیم که آیا این کار درست است؟

ارزیابی هدف دارای دو جنبه است. نخست اینکه به شما یک شیوه عینی برای دیدن دستاوردهای خود و پیگیری چشم انداز زندگیتان ارائه می دهد. دیگر اینکه نشان می دهد که شما الان کجا هستید. پس میتوانید مشخص کنید که نیاز است به کجا بروید. ارزیابی به شما نقطه آغاز را نشان می دهد. دو ساعت در هفته را به ارزیابی کردن خود اختصاص دهید. ببینید کجا هستید و آن  را یاد داشت کنید به طوری که با گذشت ماه هاشما با ادامه ارزیابی های خود مشاهده می کنید که چه چیزهایی کسب کرده اید و این بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

روانشناسی موفقیت – همیشه شجاع باشید
بخوانید

هدفگذاری

مشخص کردن اهداف

همه ی انسان ها میل بی پایان به داشتن ارزوی یک زندگی بهتر و توانایی به وجود آوردن و تنظیم اهداف برای کسب آن رویاها را دارند. ما می توانیم همواره رویای یک موقعیت بهتر را در سر بپرورانیم. ما علاوه بر اینکه می توانیم زندگی بسیار بهتری را در ذهن خود بپرورانیم، و آن را در رویا ببینیم، میتوانیم رویاهایمان را دنبال کنیم و با برنامه و استراتژی به آنها دست پیدا کنیم.

برای اینکه بدانید از زندگی واقعا چه می خواهید باید آرامش داشته باشید این چیزی است که در دنیای شلوغ کنونی پیدا نمی شود. ما همیشه عجله داریم و دائما سروصدا از همه جا به گوش می رسد. زمانی را در هفته برای آرامش و فکر کردن به رویاهای خود اختصاص دهید. بدون دیگران, بدون موبایل, بدون کامپیوتر, فقط شما،یک خودکار و افکارتان. همه چیز را یاد داشت کنید حتی اگر خیلی احمقانه به نظر برسد.  اجازه دهید افکارتان پرواز کنند تا بتوانید رویاهای واقعی تان را بیابید و بنویسید.

هدف گذاری

در تعیین اهداف باید به نکات زیر توجه شود

  • شفاف بودن: اهداف نباید مبهم باشند زیرا هدف مبهم نتایج مبهم به دنبال خواهد داشت. اهداف ناقص نتیجه ای ناقص در پی خود می آورند.
  • قابل اندازه گیری بودن: سعی کنید اهداف خود را قابل اندازه گیری تنظیم کنید. این موجب شفافیت بیشتر هم می شود. دستیافتنی باشد: یکی از موارد تعیین کننده که بسیاری از مردم انجام میدهند. هدفگذاری هایی است که به قدری دور هستند که نمی شود به آنها دست پیدا کرد.
  • واقع گرایانه بودن: هدف باید به گونه ای باشد که بتواند در زندگی شما به واقعیت تبدیل شود. برخی اهداف اصلا واقع گرایانه نیستند.
  • زمان: برای هر هدف باید زمان مشخصی تعیین شود. یکی از جنبه های قدرتمند یک هدف عالی این است که پایانی برایش وجود داشته باشد . زمانی که در آن نقطه هدف محقق خواهد شد. در طول زمان شما به کار کردن بر روی هدفتان ادامه می دهید به دلیل اینکه قصد ندارید زمانی که تعیین کرده اید از راه برسد و شما به هدف دست پیدا نکرده باشید. البته در تعیین زمان هم واقع گرا باشید.
نکات کاربردی و مهم برای ساخت یک برند موفق
بخوانید

هدف گذاری

برای خود مسئول انتخاب کنید

وقتی کسی باشد که مجبور باشید درباره رسیدن به اهدافتان به او جواب پس بدهید , مسئولیت بیشتری برای دستیابی به هدفتان احساس خواهید کرد. مسئولیت پذیری موجب نگه داشتن شما در مسیر رسیدن به هدف می شود. در بسیاری از مواقع اگر یک هدفی تعیین کنید و هیچکس از آن اطلاع نداشته باشد، هدف قدرتمندی نخواهد بود.

اگر می خواهید موفق شوید، باید هدفی را برای خود مشخص کنید. بدون داشتن هدف نمی توانید تمرکز کنید و از مسیر مشخصی برخوردار نیستید. هدف گذاری نه تنها به شما اجازه می دهید مسیر زندگی و کسب وکار خودتان را در دست داشته باشید، بلکه به شما این امکان را می دهد تا از آن به عنوان یک ابزار برای تعیین موفقیت خود استفاده کنید. یکی از راه های دستیابی به موفقیت هدف گذاری است بنابراین شما باید مهارت های مربوط به آن را به طور کامل فرا بگیرید. آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند جهت یادگیری دیگر مهارت های موثر در دستیابی شما به اهدافتان از محصولات معجزه ذهن قدرتمند بهره ببرید. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره آموزشی غیرحضوری”معجزه ذهن قدرتمند

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن