مقالاتموفقیت / انگیزشی

نگرانی ها همچون ابرهای گذران در آسمان هستند

آیا نگران چیزی هستید؟ این سئوال احمقانه‌ای است. خلاصه هرکسی کم و بیش نگران چیزی هست. نگرانی ها چه هستند؟ آنها افکاری غیر واقعی هستند که از ذهن می‌گذرند. آنها شبیه یک بازی ذهنی هستند که می‌پرسند:” چه می‌شود اگر…؟ و دیگر هیچ.

به ابرهایی که از آسمان می‌گذرند، نگاه کنید. آنها از بخار تشکیل شده‌اند و همانطور که از آسمان می‌گذرند، تغییر شکل می‌دهند. آنها بخشی از آسمان یا کل آن را می‌پوشانند و گاهی جلوی نورخورشید را هم می‌گیرند و خورشید را مخفی می‌کنند. اما این گذرا و موقتی است. دیر یا زود آنها حرکت می‌کنند و می‌روند و دوباره به خورشید اجازه می‌دهند که نورش را به اطراف بتاباند.

نگرانی ها مثل ابرها هستند. آنها از ذهن می‌گذرند و استدلال و منطق و اهدافمان را پنهان می‌کنند و اگر شما آنها را نادیده بگیرید، آنها دور می‌شوند و برای نگرانی هایی دیگر جا باز می‌کنند. وقتی که به نگرانی ها زیاد توجه می‌کنید، آنها برایتان دردسرساز می‌شوند و نور آسمان و خورشید درونتان را که به طور موقت مخفی شده، از بین می‌برند. آسمان و خورشید در این مورد روح شما،‌ خود واقعی‌تان، قدرت درونی‌ و توانایی بر کنترل افکارتان است.

 اگر به نگرانی هایتان بیش از اندازه توجه کنید و از آنها رها نشوید دیر یا زود رفتار و گفتارتان مطابق با نگرانی هایتان می‌شود و آنها را به واقعیت تبدیل می‌شوند. چرا شما باید چنین کاری بکنید؟ می‌توانید به نگرانی هایتان بچسبید و می‌توانید این انتخاب را داشته باشید که از آنها رهایی بیابید. اگر به آنها بیش از اندازه توجه کنید، به آنها پر و بال می‌دهید و اگر چنین کاری نکنید، از شما دور می‌شوند.

بله! اگر به نگرانی هایتان توجه نداشته باشید از شما دور می‌شوند. توجه شما به آنها باعث می‌شود که آنها قدرت و نیرو بگیرند. اگر تمرکزتان بر افکار سازماندهی‌شده باشد، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. نگرانی ها دربردارندۀ این سئوال هستند که: ” چه می‌شود اگر…” اگر این اتفاق بیفتد چه می‌شود؟ اصلاً‌ چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ اگر به این سئوال تکیه کنید، ذهنتان انواع نظریات را می‌سازد که کم کم به آنها باور می‌کنید و ذهن و رفتارتان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

آیا تفاوت میان افسرده بودن و استرس داشتن را می دانید؟
بخوانید

worries are like clouds passing through the sky

آیا معمولاً چنین سئوالاتی از ذهنتان می‌گذرند؟

  • چه می‌شود اگر این کار به نتیجه نرسد؟
  • چه می‌شود اگر شغلی پیدا نکنم؟
  • چه می‌شود اگر او مرا دوست نداشته باشد؟
  • چه می‌شود اگر این فاجعه رخ بدهد؟

به جای این سئوالات می‌توانید سئوالات متفاوتی از «چه می‌شود» بسازید. چرا از خودتان این سئوالات را نمی‌پرسید:

  • چه می‌شود اگر من پولدار شوم؟
  • چه می‌شود اگر من سلامتی‌ام را به دست آورم؟
  • چه می‌شود اگر من شغلی پیدا کنم؟
  • چه می‌شود اگر او عاشق من شود؟

بله. شما می‌توانید افکار و مکالمه‌های درونی‌تان را انتخاب کنید و بنابراین می‌توانید از توجه به نگرانی هایتان جلوگیری کنید. شما می‌توانید پذیرش نگرانی ها و توجه دائمی به آنها را انتخاب کنید یا اینکه آنها را رد کنید. احتمالاً برای بار اول که تصمیم دارید این نگرانی ها را دور کنید چندان موفق نمی‌شوید اما اگر بارها سعی و تلاش خود را تکرار کنید، سرانجام امکانپذیر می‌شود.

نگرانی ها همانند افکار شناور در ذهن هستند. اجازه بدهید که آنها شناور باشند و از شما دور شوند. به آنها توجه نکنید. ابرها ابتدا کوچکند، نیرو می‌گیرند، با ابرهای دیگر ادغام می‌شوند و به ابرهای بزرگتر تبدیل می‌شوند.  نگرانی ها هم همینطور هستند. در ابتدا آنها ناچیز و کوچکند اما اگر به آنها توجه کنید، آنها رشد می‌کنند و واقعی به نظر می‌رسند. قبل از اینکه آنها نیرومند شوند، دور کردن آنها آسان‌تر‌ است. بنابراین از افکار و نگرانی هایتان آگاه باشید. قبل از اینکه آنها رونق و نیرو بگیرند راحت‌تر می‌توان از آنها رهایی یافت.

در مقاله بالا در مورد نگرانی و ماهیت آن صحبت کردیم. در دنیای امروز ما دور ماندن از استرس و نگرانی کاری مشکل و بسیار سخت است زیرا همه به اندازه موهای سرشان دغدغه دارند! اما با اهمیت دادن و غرق شدن در افکار منفی و این نگرانی ها باعث قدرت دادن به آن ها می شویم و این کار مشکل مارا دوبرابر می کند. نگرانی مشکلی است که همه ی ما با آن مواجه هستیم و همیشه سعی داریم که بر آن غلبه و آرامش خود را حفظ کنیم. پس باید با شناخت راه های غلبه بر آن این استرس و نگرانی ها را از خود دور کنیم.

از این رو در سمینار بزرگ موفقیت، قصد داریم تا همه ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت مانند تمرکز بر روی اهداف، راهکارهای از بین بردن و دوری=ی از نگرانی و استرس و حفظ آرامش و را به شما بیاموزیم. هدفتان هر چه که باشد نیازمند یادگیری چنین مهارت هایی می باشید. می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید، تا اولین قدم برای پیروزی و موفقیت های بیشتر در زندگی خود را محکم تر بردارید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
خلاصه کتاب انجام کارها، هنر بهره وری به دور از استرس (1)
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه استرس خود را کنترل کنیم ؟
عوامل ایجاد استرس
۵ راهکار ساده برای کاهش استرس شغلی
چرا برخی از افراد اغلب بی قرار و کم‌ حوصله‌ اند؟
راهکارهای کنترل استرس و ایجاد نگرش مثبت
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن