تاثیر نگرش مثبت و نگاه خوب در زندگی را دست کم نگیر

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
انجمن شاعران مرده
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

فیلم سینمایی «انجمن شاعران مرده» محصول ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۸۹ نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای رابین ویلیامز، بهترین کارگردانی برای پیتر ویر و جایزه اسکار بهترین فیلم شد. داستان معلمی که تاثیر بسیار زیادی را در روح و روان شاگردانش گذاشته و با حس مثبتی که دارد تلاش می‌کند آنها را در مسیر درست هدایت کند، او می‌خواهد تک تک آن بچه‌ها آینده‌ای درخشان برای خودشان بسازند. تاثیر نگرش مثبت در زندگی‌شان را به آنها گوشزد می‌کند و می‌خواهد از همین ابتدای راه نگاهشان را تغییر دهند.

بعضی‌ها معتقدند که اینها همه حرف است و وقتی مثبت اندیش شده‌اند هم زندگی‌شان تغییر خوبی نکرده است. حقیقت این است که این تغییر نگرش باید ابتدا از درون هر فرد باشد، یعنی تنها با زبان و خوب حرف زدن چیزی عوض نمی‌شود. طرز فکر، زبان و عملت باید مثبت شود تا زندگی‌ات مثبت شود.

مطالعه بیشتر: با معنی و مفهوم نگرش مثبت بیشتر آشنا شوید

مطالعه بیشتر: داشتن نگرش مثبت در محیط کار، یک ضرورت است

تاثیر نگرش مثبت بر کارآیی، سلامتی و مهارت‌های شما

تحقیقات نشان می‌دهد که مثبت اندیشی چیزی بیش از خوشبختی یا نشان دادن نگرش خوش بینانه است. افکار مثبت می‌توانند ارزشی واقعی در زندگی شما ایجاد کنند و در ساخت و تقویت مهارتهایتان به شما کمک کنند و از شما فردی شاد و سرزنده بسازند.

۱. امید

اگر نگرش مثبت داشته باشید وقتی دیگران کاری جز انتقاد و شکایت ندارند، شما بر روی مردم تمرکز می‌کنید، به همه چیز درست و دقیق نگاه می‌کنید و بر روی آنچه می‌توان انجام داد نه بر آنچه بود و آنچه هست، تمرکز می‌کنید، برای شما کار نشد ندارد و هیچگاه امیدتان را از دست نخواهید داد. شما قوانین را زیر پا می‌گذارید و به جهانیان نشان می‌دهید که چطور برای شما غیرممکن وجود ندارد. شما باید امیدوار باشید. بدون امید زندگی بی معنی است.

۲. تقویت اعتماد به نفس

شاید تا به حال دقت نکرده باشید که قدرت کلمات شما چه‌ها که نمی‌توانند انجام دهند و چه تاثیرات فوق‌العاده‌ای که روی دیگران نمی‌گذارند! کلمات قدرت تخریب و التیام دارند. وقتی کلمات درست انتخاب شوند، می‌توانند دنیای ما را تغییر دهند.

با زیباسازی افکار خود، وقتی از کلمات مهربان با خودمان و دیگران صحبت می‌کنیم، به دنبال ایجاد فرصت به جای موانع، با جستجوی چیزهای خوب در خود و دیگران و با ستایش صفات خوب به جای موارد بد، باعث تقویت دوره اعتماد به نفس خودمان و کسانی که با آنها در تعامل هستیم می‌شویم. اینطور است که علاوه بر خودمان بر دنیای اطرافمان هم تاثیر مثبت می‌گذاریم.

۳. تأثیر مثبت

با داشتن نگرشی مثبت، نه تنها با تلاش مداوم به دنبال راه‌هایی برای به وجود آوردن خوبی و نیکی بر روی تمام دنیا از طریق کارهایی که انجام می‌دهید، تأثیر مثبتی بر زندگی مردم خواهید گذاشت بلکه تأثیر مثبتی بر جهانی که همه ما زندگی می‌کنیم می‌گذاریم، زیرا شما نمی‌توانید به کسی کمک کنید بدون اینکه به خودتان کمک کنید و بدون کمک به کل دنیا.

خود را کاملاً به اطرافیان هدیه دهید. با نعمت‌های که خداوند به شما داده سخاوتمند باشید. یک نگاه مهربان می‌تواند به دردی برسد که فقط دلسوزی می‌تواند آن را درمان کند.

نگرش مثبت
نگرش مثبت

۴. بیداری

با داشتن نگرش مثبت، به افراد کمک می‌کنید که بیدار شوند و به آنها بگویید که چقدر به آنها اعتقاد دارید و به آنها نشان می‌دهید که چقدر به نیازها و خواسته‌های آنها اهمیت می‌دهید. بنابراین بسیاری از ما بخش اعظم زندگی خود را به صورت خودکار انجام می‌دهیم و با مردم متفاوت رفتار می‌کنیم و با ستایش در مقابل انتقاد، مهربانی وجودشان را بیدار می‌کنید.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
تغییر باورهای ذهنی و در دست گرفتن سرنوشت خودمان

۵. زندگی معنادار

هر وقت به عنوان یک مدیر، کارفرما یا سرپرست افراد را برای انجام کار مثبتی گرفتید، آنها را ستایش کنید و به آنها بگویید که چقدر ارزشمند هستند. به آنها بگویید چقدر دنیا به استعدادهای بی‌نظیرشان احتیاج دارد و چگونه جهان بدون آنها ناقص خواهد بود. کاری کنید که بسیاری از افراد منبع الهام باشند و بدانند که با آوردن معنا و هدف در زندگی خود، الهام بخش دیگران هم می‌شون و مانند چرخه‌ای به دیگران کمک می‌کنند تا همین کار را انجام دهند.

۶. هدیه عشق

افراد به دنبال الهام هستند، آنها به دنبال الگوهایی هستند، کسی که بتوانند از او یاد بگیرند، کسی که بتواند الهام بخش‌شان باشد و آنها را توانمند سازد، به دنبال کسی هستند که بتواند در ترس‌های زندگی کمکشان کند. اینطور با نگرش مثبت، به آنها کمک می‌کنید تا دقیقاً همین احساسات را دریافت کنند.

۷. خوشبختی

در پایان، شما به خود و تمام دنیا هدیه خوشبختی را ارائه می‌دهید. هنگامی که خودتان به جایی رسیدید که بتوانید خود را به طور کامل بپذیرید، جایی که می‌توانید از کسی که هستید و چه چیزی که دارید راضی باشید، می‌توانید از شادی اطرافیان خود نیز خوشحال شوید. جهان بیرون چیزی نیست جز تصویری از دنیای درونی ما.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *