مقالاتموفقیت / انگیزشی

۷ نکته برای داشتن زندگی شاد و موفق

همه دوست دارند زندگی شاد و موفقی داشته باشند تا همیشه احساس خوبی درون خود بیابند. در حقیقت هرکسی می‌تواند به اندازه خواسته خود شاد و موفق باشد و نیازی نیست فردی خوش‌شانس یا خارق‌العاده‌ای باشید.

اگر به زندگی تمام افراد موفق همچون بیل گیتس٬ استیو جابز٬ مایکل جردن٬ لیونل مسی و دیگران نگاهی بیاندازید٬ متوجه می‌شوید که همه آنان یک روش برای موفقیت را درپیش گرفته‌اند.

افراد موفق گذشته متفاوتی داشتند. برخی از آنان پیش از موفقیت در فقر زندگی می‌کردند؛ برخی از دانشگاه اخراج شدند و برخی دیگر در یادگیری مشکل داشتند.

با این حال٬ با وجود تمام مشکلاتی که در زندگی این افراد موفق بود٬ به زندگی خود ادامه دادند و مسیر اهداف خود را با موفقیت پیمودند.

اگر این افراد موفق شدند٬ چرا شما موفق نشوید؟ داشتند یک زندگی شاد و موفق به معنای داشتن یک اتومبیل گران قیمت و خانه بزرگ نیست. شادی و موفقیت درون هر فردی شکل می‌گیرد.

اگر تخم مرغ با فشار خارجی بشکند٬ زندگی به پایان می‌رسد. اما اگر تخم مرغ با فشار داخلی بشکند٬ زندگی آغاز می‌شود. همیشه اتفاقات خوب از درون آغاز می‌شود.
جیم کویک

۱. خودتان را دوست بدارید

خودتان را دوست بدارید
خودتان را دوست بدارید

دوست داشتن خودتان با خودخواهی فرق می‌کند. به بیان دیگر اگر خودتان را دوست داشته باشید کمتر نگران قضاوت و حرف‌های دیگر می‌شوید و بیشتر به خودتان اهمیت می‌دهید.

افراد موفق به اینکه دیگران چه فکری درباره آنان می‌کنند اهمیت نمی‌دهند. برای مثال استیو جابز همچون یک هیپی زندگی ساده‌ای داشت و به روش خود زندگی می‌کرد. برای او قضاوت مردم اهمیتی نداشت و به زندگی خود ادامه می‌داد.

توماس ادیسون پیش از اختراع مهم خود٬ بیش از ۱۰۰۰۰ بار در کار خود شکست خورد. اما هیچگاه به حرف‌های دیگران درباره شکست‌هایش اهمیت نداد.

او می‌دانست که چه چیزی می‌خواهد. بنابراین به آزمایشات خود ادامه داد. از همین رو با اختراعش دنیا را تغییر داد.

به همین دلیل افراد موفق متمایز از دیگران هستند. اگر آنان به قضاوت دیگران اهمیت می‌دادند هیچگاه موفق نمی‌شدند.

از همین امروز سعی کنید خودتان را بیشتر دوست بدارید. به روش خودتان زندگی کنید و بهترین خودتان باشید.

شما مجبور نیستید همچون افراد دیگر زندگی کنید. شما مجبور نیستید بنا به خواسته دیگران زندگی کنید. شما خودتان هستید و باید همان که هستید را دوست بدارید.

۲. ساده زیست باشید

اگر می‌خواهید زندگی شادی داشته باشید٬ ساده زیستی را تمرین کنید. به بیان دیگر به زندگی لوکس و مادی وابسته نباشید.

اکثر مردم به اشتباه فکر می‌کنند خوشحالی و موفقیت در ثروت٬ اتومبیل گران و خانه ویلایی خلاصه می‌شود. غافل از اینکه شادی و موفقیت در پول یافت نمی‌شود.

آشنایی با 10 آداب مطالعه برای یادگیری بهتر و سریع‌ تر
بخوانید

حتی با داشتن یک زندگی ساده می‌توانید فردی شاد و موفق باشید. چرا که شادی از درون است و نه از مادیات.

پول و ثروت نمی‌تواند سطح موفقیت شما را تعریف کند. افرادی در زندگی خود موفق شدند که به خواسته دیگران توجه کردند و ساده زیستی را ترجیح دادند.

پول و ثروت باعث موفقیت این افراد نشد. اگر فردی صاحب یک اتومبیل گران قیمت است٬ به معنای موفقیت او نیست.

۳. به سلامت جسم و ذهن خود توجه کنید

سلامت جسم و روان
سلامت جسم و روان

بزرگترین ثروت هر فردی سلامتی است. اگر فرد سالمی نباشید٬ نمی‌توانید از زندگی خود لذت ببرید.

در صورتی می‌توانید از زندگی خود به طور کامل لذت ببرید که به سلامت جسم و ذهن خود اهمیت دهید.

پیش از هر چیز عادات بد زندگی خود٬ همچون سیگار کشیدن و خوردن فست فود را ترک کنید. زمانی را به منظور ورزش و مطالعه تعیین کنید. سلامت ذهن و جسم هر دو به یک اندازه اهمیت دارند.

اکثر افراد موفق٬ همچون میشل اوباما٬ صبح زود بیدار می‌شوند و علاوه بر ورزش به مدیتیشن و مطالعه می‌پردازند.

به سلامتی خود اهمیت زیادی قائل شوید. به مقدار کافی بخوابید٬ ورزش کنید و غذای سالم بخورید. این گونه سبک زندگی باعث می‌شود که انرژی بالایی به منظور پیشرفت و موفقیت داشته باشید.

۴. اهداف معنادار تعیین کنید

هرگاه حرف از تعیین هدف می‌شود٬ اکثر مردم به اهداف مادی فکر می‌کنند. این اهداف خوب هستند٬ به شرطی که معنادار باشند.

اگر اهداف شما معنادار نباشند٬ در ادامه مسیر خسته می‌شوید و به راه خود ادامه نمی‌دهید. به همین خاطر اهداف همچون سوخت برای انسان است که او را به سوی خواسته‌اش می‌رساند.

اهداف مهمی که برای‌تان ارزش دارد را در نظر بگیرید. آیا این اهداف به زندگی شما معنا می‌بخشند؟ آیا باعث شادی شما می‌شوند؟

اگر پاسخ شما به سوالات مثبت بود٬ بنابراین اهداف دیگر را حذف کنید و انرژی خود را هدر ندهید و تنها روی اهداف معنادار خود تمرکز کنید.

۵. مثبت اندیش باشید

مثبت اندیش باشید
مثبت اندیش باشید

یکی از نکات شاد و موفق بود٬ مثبت اندیشی است. به جای آنکه به این فکر کنید زندگی چقدر سخت است٬ به این فکر کنید که تمام دنیا در تلاش کمک و حمایت شما است.

حتی اگر از کار خود اخراج شدید به این فکر کنید که ممکن است چه فرصت‌هایی در انتظار شما باشد. شاید یک شغل خوب پیدا کردید که واقعا به آن علاقه دارید و موفق‌تر می‌شوید.

افزایش درآمد به کمک تکنیک های فنگ شویی (2)
بخوانید

افراد موفق همیشه مثبت اندیش هستنید. چرا که همیشه انتظار موفقیت بیشتر و اتفاقات خوب را دارند. این افراد همیشه نگاه مثبت به آینده دارند. آنان به رویا و خودشان باور دارند.

بنابراین اگر مسئله‌ای خارج از کنترل شما بود٬ آرامش خود را حفظ کنید. ایمان داشته باشید که هر اتفاقی یک دلیل و حکمتی دارد. همیشه به نیمه پر لیوان نگاه کنید تا آینده روشنی داشته باشید.

۶. در لحظه زندگی کنید

بیاموزید که در لحظه زندگی کنید. اگر در تعطیلات با خانواده هستید٬ نگران کارتان نباشید. اگر مشغول کار هستید به موضوعات دیگر فکر نکنید.

افراد خوشحال همیشه در لحظه زندگی می‌کنند. آنان نه برای گذشته خود غمگین هستند و نه نگران آینده نادیده خود هستند.

همیشه مشکلاتی هستند که نمی‌توانید به سرعت حل کنیم. از همین رو نگران و مضطرب می‌شویم. اما ما تسلطی بر آینده نداریم و برخی مسائل از کنترل ما خارج‌اند.

آیا نگرانی باعث حل مشکلات می‌شود؟ خیر. با این کار تنها ذهن خود را درگیر می‌کنید و لحظه اکنون را از دست می‌دهید. همیشه به یاد داشته باشید که شادی و لذت از زندگی٬ حضور در لحظه اکنون است.

دیروز به تاریخ پیوست. فردا یک راز است. امروز یک هدیه است.

۷. بیشتر فعالیت کنید

افراد شاد و موفق فعالیت زیادی دارند. آنان همیشه در حرکت هستند و منتظر نمی‌مانند. آنا برای خواسته‌هایشان تلاش می‌کنند و آن را بدست می‌آورند.

اگر می‌خواهید فردی موفق باشید٬ اما بیشتر ساعات روز خود را صرف فضای مجازی می‌کنید٬ چیزی بدست نمی‌آورید.

با این حال اگر بیشتر وقت خود را صرف اهداف‌تان کنید٬ احساس شادی و رضایت می‌کنید. به همین دلیل فعالیت ما نه تنها باعث موفقیت٬ بلکه باعث شادی می‌شود.

چگونه می‌شود بدون فعالیت به موفقیت دست یافت؟ تمام افراد موفق با تلاش و فعالیت به خواسته و رویای خود رسیدند.

فعالیت و سخت کوشی باعث شادی شما می‌شود. چرا که اگر چیزی را بدون تلاش بدست آورید٬ پس از مدت کوتاهی اشتیاق خود را از دست می‌دهید و برای‌تان بی‌ارزش می‌شود.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

پریسا رشیدی

پریسا رشیدی هستم. کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی خواندم. از کودکی به کتاب و مطالعه علاقه داشتم و به همین خاطر مسیر زندگی من با کتاب، ترجمه و نوشتن پیوند خورد. همیشه سعی می‌کنم یاد بگیرم و به رشد فردی اهمیت زیادی می‌دهم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن