نکاتی درباره بهترین و سریع‌ترین رژیم لاغری ممکن و رازهای موفقیت در آن

رژیم لاغری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

رژیم

آیا شما هم تا به حال به دنبال بهترین رژیم غذایی برای لاغری گشته‌اید؟ در این صورت، حتما با انواع و اقسام رژیم‌های غذایی روبه‌رو شده‌اید و آخر سر هم گیج و حیران مانده‌اید که کدام یک از آن‌ها به شما کمک می‌کند؟

اما من در همین جا می‌خواهیم بگویم که راز موفقیت در رژیم گرفتن، یا بهتر بگویم در رسیدن به هدف‌تان این است که اصلا رژیم نگیرید.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی مناسب و کاربردی برای کنترل خشم و عصبانیت

خب چطور می‌توانیم رژیم نگیریم؟

دست کم بیایید به رژیم به مفهوم متداول آن فکر نکنید. هدف شما چیست؟ شما می‌خواهید به سطح بالاتری از سلامتی دست پیدا کنید. برای این کار باید:

۱. بدن‌تان را بشناسید

برای لاغری بدن‌تان را بشناسید

بدن شما همانند یک ماشین کار می‌کند. شما سوخت مورد نیازش را به آن می‌رسانید.

اما نکته این که باید بدان اهمیت بدهید، تفاوت‌ها و پیچیدگی‌های بدن‌تان با ماشین است که آن را نیازمند استفاده از یک سوخت متعادل می‌کند.

۲. تعادل را رعایت کنید

نکته کلیدی در همین جاست. نیاز نیست که شما طبق رژیم‌های حاضر و آماده‌ای که می‌شناسید، مصرف شکر را کلا قطع کنید و گیاهخوار شوید.

تنها کاری که باید بکنید این است که تعادل را در مصرف مواد مختلف غذایی رعایت کنید. این همان فرمول جادویی صحیح خوردن است. شما حتی می‌توانید شکر هم مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌‌توان با مدیتیشن وزن خود را کاهش داد؟

رژیم غذاهای ممنوعه

متاسفانه افراد اغلب سراغ هرم غذایی می‌روند و می‌بینند که هیچ خبری از دسر در این هرم نیست و در نتیجه، همه مصرف شکر را ناصحیح و اشتباه معرفی می‌کنند.

استاد احمد محمدی

برای موفقیت باید همه تصمیمات و انتخاب‌های بزرگ و کوچک بهبود یابند؛ مخصوصا تصمیمات کوچک.

استاد احمد محمدی

بیایید با خودتان صادق باشید؛ آیا می‌توانید تا ابد مصرف شکر را کنار بگذارید؟ من که فکر می‌کنم این کار امکان پذیر نباشد؛ بالاخره یک جایی شما هوس یک تکه کیک می‌کنید و به سراغش می‌روید.

آن وقت شما می‌مانید و احساس گناه مصرف کالای ممنوعه! به نظر من، بیایید یک روز در هفته را به عنوان روز آزاد معرفی کنید و به خودتان اجازه دهید تا اندکی از این غذاهای ممنوعه مصرف کنید.

۳. برای لاغری ورزش را فراموش نکنید

برای لاغری ورزش را فراموش نکنید

شما برای موفقیت در رژیم نگرفتن، به ورزش نیاز دارید. اول تغذیه متعادل و حالا ورزش. اصولا مردم زمان زیادی را صرف اندیشیدن و نگرانی درمورد غذاهای مصرفی‌شان می‌کنند در حالی که تنها کاری که باید انجام دهند، ورزش است تا به جای گرسنگی کشیدن، کالری بیشتری بسوزانند.

ورزش را به تدریج در برنامه‌های خود قرار دهید. ابتدا با یک ربع پیاده روی کارتان را شروع کنید و ظرف دو هفته بر میزان آن بیفزایید.

اگر تنها مدت کوتاهی، ترجیحا ۲۱ روز، خودتان را به انجام آن متقاعد سازید، و در این مدت، رفته رفته بر شدت و تنوع آن‌ها بیفزایید، می‌توانید آن را به بخش جدایی ناپذیر زندگی‌تان بدل سازید؛ درست مانند مسواک زدن.

بیشتر بخوانید: رژیم‌های غذایی مناسب برای کنترل استرس

رژیمی با نتایج فوق‌العاده

پس از این دوره، شما خودتان را سلامت‌تر و خوش اندام‌تر از ۳ هفته پیش خواهید یافت، آن هم بدون اینکه فشار زیادی به خودتان وارد کرده باشید. بله به همین سادگی است.

نیاز نیست که ذهن‌تان را درگیر ۱۰ کیلوگرمی که می‌خواهید کم کنید،‌ بکنید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که با آن یک ربع پیاده روی شروع کنید و آن را در ابتدا به نیم ساعت و سپس ۱ ساعت افزایش دهید و شاهد نتایج فوق‌العاده و لاغری باشید.

شما می‌توانید با این سه راهکار ساده، به تدریج سبک و استایل زندگی‌تان را تغییر داده،‌ بهبود ببخشید و سلامتی‌تان را نیز تضمین کنید. خب؛ آیا برای امتحان این روش آماده‌اید؟ یا باز هم می‌خواهید در اینترنت، به دنبال رژیم‌های غذایی زود بازده و فوری بگردید؟

سخن پایانی

سخن پایانی رژیم

همانطور که قطعا خودتان هم می‌دانید، شما دو هفته‌ای این اضافه وزن را به دست نیاورده‌اید که بخواهید با رژیم‌های دو هفته‌ای و از آن بدتر، با قرص‌های لاغری، از شرشان خلاص شوید. پس بیایید یک بار و با نگاهی واقع گرایانه به شرایط، روش صحیح را برای خود در پیش بگیرید.

بدون توجه به تبلیغات گسترده و در عین حال، پوچی که ما را بمباران می‌کنند، سبک زندگی‌تان را تغییر دهید و آگاهانه، سالم زندگی کردن را برای خود برگزینید. تنها کاری که باید انجام دهید رعایت تعادل در برنامه غذایی و در عین حال وارد کردن و نهادینه ساختن ورزش در زندگی‌تان است.

از همین حالا به فکر سلامتی‌ و لاغری باشید. برای آشنایی با سبک زندگی افراد موفق می‌توانید از بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *