نقل‌ قول‌ هایی از کتاب آرامش درونی در زندگی روزمره

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
آرامش درونی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

وقتی آرامش ذهن وجود دارد، هیجانات آرام هستند و بنابراین خشم، عصبی بودن و کم‌حوصله بودن ناپدید می‌شود و زندگی درخشان‌تر به نظر می‌رسد. آرامش درونی ذهن شما را مرتب می‌کند و باعث می‌شود تا تمرکزتان را افزایش پیدا کند.

هیچ چیز مانند آرامش درون نمی‌تواند موفقیت را به سمت زندگی هدایت کند. ممکن است در پیدا کردن این آرامش دچار مشکل شوید و ندانید از کجا شروع کنید.

خواندن نقل قول‌های مختلف راه بسیار مفیدی برای لمس این آرامش در زندگی است. با کمک نقل قول می‌توانید از تجربه افراد موفق کمک بگیرید تا راه خود را برای رسیدن به آرامش بسیار کوتاه‌تر کنید.

چگونه آرامش درونی داشته باشیم؟

آرامش درونی حالتی از آرامش ذهنی و عاطفی است که شما می‌توانید آن را افزایش دهید. در این حالت شما آرامش، شادی و رهایی را تجربه می‌کنید. آرامش ذهن در دسترس همگان است.

شاید زندگی پرمشغله‌ای دارید، شغل سختی دارید و خانواده‌تان را باید تامین کنید در هر صورت شما می‌توانید از آرامش درون بهره ببرید. عبارات زیر در مقدمه کتاب “آرامش درونی در زندگی روزمره” آمده است.

این کتاب در قالب گفتگوی بین استاد و شاگرد نوشته شده است. این قالب پرسش و پاسخ به گونه‌ای است که گویی خوانندگان کتاب در محضر استاد قرار دارند و به پاسخ سوال‌هایشان می‌رسند. مطالعه پندها و دنبال کردن رهنمودها در این کتاب، تفاوت چشمگیری در زندگی‌تان به وجود می‌آورد.

با خواندن این کتاب قادر خواهید شد تا ذهنتان را از نگرانی‌ها، استرس و افکار منفی رها سازید و در شرایط مختلف زندگی آرامش و متانت خود را حفظ کنید. در ادامه نقل‌قول‌هایی از کتاب «آرامش درونی در زندگی روزمره» نوشته رِمِزساسون را می‌خوانیم.

نقل‌ قول‌‌هایی از کتاب آرامش درونی

نقل‌ قول‌‌هایی از کتاب آرامش درونی
 1. آرامش ذهن در دسترس همگان است صرف‌نظر از جایی که زندگی می‌کنید و کاری که انجام می‌دهید.
 2. آرامش ذهن منوط به شرایط و موقعیت خاصی نیست. بلکه حق ویژه هر کسی است و صرفا مختص یوگی‌ها و راهبانی که در آشرام یا صومعه زندگی می‌کنند، نیست.
 3. آرامش ذهن حواس پنجگانه را تقویت می‌کند، ذهن و هیجانات را آرام می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا به راحتی بر فعالیت‌های بدنی و ذهنی تمرکز کنید.
 4. وقتی آرامش ذهن وجود دارد، هیجانات آرام هستند و بنابراین خشم، عصبی بودن و کم‌حوصله بودن ناپدید می‌شود و زندگی درخشان‌تر به نظر می‌رسد.
 5. هنگام صحبت کردن سعی کنید به جای استفاده از کلمات بی‌ارزش و منفی از کلمات الهام‌بخش و تشویق‌کننده و مثبت استفاده کنید.
 6. شما می‌توانید یاد بگیرید که با آرامش قصه دردناک زندگی افراد را گوش دهید بدون اینکه هیچ استرس و تنشی داشته باشید و بدون اینکه از نظر عاطفی آشفته شوید.
 7. آرامش ذهن شما را قادر می‌سازد که با آرامش، بدون ترس و به طور کارآمد کار، زندگی و ارتباطتان را اداره کنید. آرامش کیفیت زندگی درونی و بیرونی شما را نیز بهتر می‌کند.
 8. شادی مسری و آرامش‌بخش است. بنابراین تلاش کنید تا با انسان‌های شاد و خوش‌بین معاشرت کنید.
 9. اگر بتوانید به دیگران کمک کنید عالی است اما گوش دادن صحبت‌های جزئی که باعث غمگین شدن شما می‌شود و آرامش ذهنی‌تان را از بین می‌برد، نیازی نیست.

اسرار آرامش درون با نقل قول

 1. وقتی افکار منفی، نگرانی و استرس‌ها از بین می‌رود، آرامش و شادی به وجود می‌آید.
 2. مرور کردن حوادث گذشته در ذهنتان یا نگرانی درمورد آینده، جلوی زندگی کردن و لذت بردن از لحظه حال را می‌گیرد.
 3. اگر توجهتان را به سوی آنچه که انجام می‌دهید، معطوف سازید، ذهنتان آرام می‌شود.
 4. اگر خواهان ارامش درونی هستید، باید از احساسات منفی ناشی از رفتار اشتباه دیگران رها شوید.
 5. ماندن و به یاد آوردن اشتباهات گذشته، شما را اسیر گذشته می‌کند.
 6. اگر قادر به بخشیدن دیگران نیستید، نشان از آن است که در گذشته مانده‌اید و در سرتان اشتباهات، آسیب‌ها و تجارب بد را مرور می‌کنید. این شبیه تماشای چندین باره فیلم بد و وحشتناک است.
 7. فردی با ذهن آرام نگرانی‌ها، افکار منفی‌ و بیقراری‌های ذهنی کمتری را تجربه می‌کند.

اهمیت آرامش و آرامش درونی در قلم نویسندگان

اهمیت آرامش و آرامش درونی در قلم نویسندگان

تحقیقات نشان داده است داشتن آرامش در زندگی، علاوه بر اینکه حس لذت را در زندگی بالا می‌برد در ارتقای میزان سلامت جسم نیز بسیار موثر بوده و توانایی افراد را در انجام کارهای روزانه‌اش افزایش می‌دهد.

بنابراین شما حق دارید هر جا و در هرشرایطی که هستید از فکر و قلبی آرام برخوردار باشید تا همواره با مثبت‌اندیشی کارهایتان را پیش ببرید.

به دلیل اهمیت کلی موضوع آرامش، افراد زیادی در این زمینه قلم‌فرسایی کرده‌اند و کتاب‌های بی‌شماری در این خصوص نوشته شده است که شما می‌توانید با مراجعه به این کتاب‌ها و مطالعه آن‌ها اهمیت این موضوع را دریابید و حتما در زندگی خود عملی کنید.

چند کتاب با موضوع آرامش

ده راز موفقیت و ارامش درونی؛ نوشته وین دایر

 • آرامش درون؛ اثر جان کایلی
 • آرامش فوری؛ نوشته دابر لدرر و مایک هال
 • آرامش؛ اثر آلن دوباتن
 • هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها؛ اثر مارک منسن
 • هنر آرامش؛ نوشته هرمان شوارتس
 • و …

موارد ذکر شده از جمله کتاب‌هایی هستند که هر کدام به قلمی، در تلاشند تا خوانندگان و مخاطبان خود را به آرامش درونی دعوت کرده و در عین حال مضرات نداشتن و فواید داشتن آن را برای مخاطبان یادآور شوند.

استاد احمد محمدی
گرد و خاک وجودت را پاک کن، آن هنگام است که خود واقعی‌ات نمایان می‌شود، خود بی‌کرانت، خود بی‌کرانت.
استاد احمد محمدی

همچنین در راستای بیان میزان اهمیت آرامش در زندگی برخی از افراد نامور جملاتی پرمعنا، پیرامون آن بیان کرده‌اند تا هنگامی که شما از دورن احساس ناآرامی، غم یا حتی در درجه شدید آن احساس افسردگی کردید می‌توانید با رجوع به این جملات و درک و فهم عمقی معنای آن به آرامش برسید یا راه‌های رسیدن به آرامش را بیابید.

نقل قول‌هایی از بزرگان در مورد آرامش و آرامش درون

نقل قول‌هایی از بزرگان در مورد آرامش و آرامش درون

کسی که قدرت آرام کردن عناصر زمین را دارد، می‌تواند روح ما را آرام کند.

«رابرت دی هالز»

آرامش، آرامش با خود، با اعتماد به نفس، سست شدن از نظر عاطفی بی‌طرف و شناور آزاد، این کلیدها برای عملکرد موفق تقریبا در همه چیز هستند.

«وین دبلیو دای»

آرام و بی‌سر و صدا و همیشه به فرمان خود باشید. سپس خواهید فهمید که دستیابی به راحتی چقدر آسان است.

«پاراماهانزا یوگاناندا»

هرگز عجله نکنید، همه کارها را بی‌سر و صدا و با آرامش انجام دهید. آرامش درونی خود را برای هر کاری از دست ندهید.

«فرانسیس دی فروش»

آزادی از میل به آرامش درونی منجر می‌شود.

«لائوس تس»

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
معنی زندگیت رو پیدا کردی؟

دیروز خاکستر است، فردا چوب. فقط امروز آتش به شدت می‌سوزد. امروز زندگی می‌کنند!

«ضرب المثل قدیمی اسکیمو»

یاد خدا، روشنی سینه‌ها و آرامش دل‌هاست.

«امام علی(ع)»

بهترین زینت مرد، آرامش همراه ایمان است.

«پیامبر اکرم (ص)»

کلام پایانی

کلام پایانی رها کردن پرندگان

به یاد داشته باشید آرامش درونی و آرامش روانی جزء جدانشدنی و ضروری زندگی انسان است. اگر (حتی به دلایلی ظاهرا موجه) آرامش را از زندگی حذف کنید، علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمی و روانی، زندگی‌تان را نیز با آسیب جدی روبه‌رو خواهید کرد.

پس تلاش کنید با توجه به اقسام آرامش (طبیعی، روانی و اعتقادی) با مطالعه و برنامه‌ریزی درست، به نقطه امن آرامش برسید. در این مقاله نقل قول‌‌های در مورد آرامش درونی فواید آن و مضرات نداشتن آن برایتان آورده‌‌ایم.

آرامش درونی عاملی است که به ذهن ما فرصتی را برای مرتب کردن خودش می‌دهد. ذهن آشفته و به هم ریخته مجالی برای شکوفایی و طرح ایده‌های جدید ندارد. آرامش درونی قادر است طوفان‌های درونی ما را آرام سازد و سپری در مقابل آشفتگی های بیرونی نیز باشد.

 آکادمی بازار محلی است که راهکارهایی را برای دستیابی به آرامش درونی و کنترل ذهن به شما ارائه می‌دهد؛ همچنین با آموزش دیگر مهارت‌های مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت شما را در راه دستیابی به اهدافتان نیز کمک خواهد کرد.

20 پاسخ

 1. این کتاب بسیار خوبه و محتوای جالبی داره و باعث میشه کاملا فضاسازی در دهن ایجاد شه به همه توصیه میکنم بخونن

 2. باید گذشته رو پلی در نظر گرفت و ازش عبور کرد چون فکر کردن مدام به گذشته باعث از دست رفتن تمام فرصت های اینده میشه

  1. سلام کاظم عزیز
   برای اطلاع از آخرین سمینار و دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید:
   پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *