نقش پول در زندگی در برگزیده ای از فیلم گرگ وال استریت

پول
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

نقش پول در زندگی را می‌‌توانید در برگزیده‌ای از فیلم گرگ وال استریت ببینید.

فیلم «گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street)» فیلمی زندگینامه‌ای بر اساس زندگی جردن بلفورت (Jordan Belfort) از نوع کمدی سیاه می باشد. مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) این فیلم را کارگردانی نموده است. ترنس وینتر (Terence Winter) فیلمنامه را نوشته و لئوناردو دی کاپریو (Leonardo DiCaprio) با حضور هم بازی‌هایی چون جونا هیل (Jonah Hill)، ژان دوژاردن (Jean Dujardin)، راب رینر (Rob Reiner)، کایل چندلر (Kyle Chandler) و متیو مک کانهی (Matthew McConaughey)، در نقش بلفورت ایفای نقش می نماید. این فیلم پنجمین همکاری اسکورسیزی مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) و لئوناردو دی کاپریو (Leonardo DiCaprio) و دومین همکاری مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) و ترنس وینتر (Terence Winter) بعد از سریال امپراتوری بوردواک (Boardwalk Empire) می باشد.

«گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street)»، داستان یک دلال سهام نیویورکی با بازی دی کاپریو می باشد که از همکاری در رسیدگی به پرونده کلان عدم شفاف سازی مالی اجتناب می نمود، که فساد در وال استریت، سیستم بانکداری یکپارچه و نفوذ جنایتکاران هم جزء آن بود.

مطالعه بیشتر: زندگینامه سیلوستر استالونه به‌علاوه معرفی فیلم های او در نقش راکی و رمبو

مطالعه بیشتر: زندگینامه شروین پیشه ور ایرانی موفق در سیلیکون ولی

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

«گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street)»  تبدیل به پرفروش ترین فیلم اسکورسیزی در گیشه گردید و توانست نقدهای خوبی را دریافت نماید و هم اکنون در 250 فیلم برتر سایت IMDB قرار دارد. این فیلم در مراسم اسکار (Oscars)، گلدن گلوب (Golden Globe Award) و بفتا (BAFTA) هیچ جایزه ای به غیر از گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال برنده نشد، اما در سایت IMDB هیچ کدام از فیلم های برنده جوایز در این مراسم جزء 250 فیلم برتر نمی باشند به غیر خود فیلم و فیلم ۱۲ سال بردگی که البته مقام فیلم گرگ وال استرین از فیلم 12 سال بردگی بالاتر می باشد.

در کلیپ برگزیده از فیلم «گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street)» شخصیت اصلی داستان به اهمیت پول در زندگی و امکاناتی که با خرج نمودن پول می توان در اختیار داشت، از این رو در ادامه به طول خلاصه اشاره ای خواهیم داشت به نقش و قدرت پول در زندگی افراد:

نقش پول در زندگی

ضرب‌المثل‌های معروف درباره‌ی پول کم نیستند؛ «پول را روی مرده بگذاری زنده می‌شود»، «پولش از پارو بالا می‌رود»، «پول مثل چرک کف دست است»، «پول علف خرس نیست»، «پولدار به کباب، بی‌پول به دود کباب». این ها و ده‌ها ضرب‌المثل دیگر، نشان‌دهنده‌ی جنبه‌های مثبت و منفی پول در زندگی ما می باشند.

ایده‌ی ارتباط جدانشدنی بین پول و شادی، می‌تواند تا اندازه‌ای درست باشد. میزان شادی ثروتمندان نسبت به شادی فقرا بیشتر می باشد، اما آیا پول بیشتر، لزوماً شادی بیشتری را با خود به‌همراه دارد؟ با توجه به رنگ‌ و بوی ضرب‌المثل‌های قدیم و ظاهر زندگی ثروتمندان امروزی به‌ویژه در فضای مجازی، باید بگوییم بله! بیشتر ما تصور می نماییم پول بیشتر یعنی شادی بیشتر، اما اگر اهل تفکر و منطق باشید، این‌ نوع شادی را زیر سؤال می‌برید.

براساس تحقیقات، انسان‌هایی که به مادیات علاقه دارند، نه‌‌تنها شادتر از سایرین نمی باشند، بلکه به افسردگی گرایش دارند. این اشخاص دچار کمبود اعتماد به نفس هستند، روابط‌ آنان با دیگران ضعیف می باشد و تمایل چندانی به مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی ندارند. این ها عواقب حقیقی تمایل به مادیات می باشند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که خرج نمودن پول می‌تواند شادی‌آور باشد، فقط به این شرط که «عاقلانه» پول خرج نماییم. به‌ عبارت دقیق‌تر، روش هایی برای خرج نمودن پول وجود دارد که حقیقتاً سبب خوشحالی ما می گردد. برای مثال، پول خرج نمودن برای «کسب تجربه» می‌تواند سبب شادی ما گردد. اگر به مادیات علاقه‌ی وسواس‌گونه‌ای دارید و پول زیادی را صرف جمع‌آوری کلکسیونی از وسایل آشپزخانه می نمایید، لزوماً شادتر نمی گردید، اما اگر همان مقدار پول را خرج یک سفر هیجان‌انگیز یا تماشای تئاتر نمایید، شادی واقعی را تجربه می نمایید.

خرج نمودن پول برای سایرین، راه دیگر شاد نمودن خودمان می باشد. فرصت‌هایی بیابید که به‌واسطه‌ی آن ها قادر باشید اندکی از پول‌ خود را برای سایرین خرج نمایید، برای نمونه برای فرد نیازمندی غذا بخرید، به یک خیریه کمک نمایید یا کرایه‌ی تاکسی یک مسافر را حساب نمایید.

«اگر پول‌ خود را عاقلانه خرج نمایید، مسلماً می‌توانید شادی بخرید!»

مطالب فوق به طور خلاصه اهمیت پول در زندگی افراد را نشان می دهد. اما ممکن است برای شما این سؤالات پیش بیاید که:

  • اصلاً صحیح است که هدف خود را در زندگی پول قرار بدهم؟!
  • چگونه می توانم به مبالغی بالایی از پول دست یابم؟
  • واقعاً پول تا چه حد می تواند روی خوشبختی من تأثیرگذار باشد؟
  • چگونه اهداف مالی برای خودم مشخص کنم؟
  • چقدر پول داشته باشم، در رفاه خواهم بود؟

و بسیاری پرسش دیگر که ممکن است ذهن هر یک از ما را به خود مشغول کرده باشد.

نگران نباشید! می توانید با شرکت در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی به پاسخ پرسش های خود دست یابید! معطل نکنید! تنها کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید تا اطلاعاتی بیشتر در مورد سمینار موفقیت به دست بیاورید و با محتوای سمینار آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments