موفقیت و نردبان موفقیت در ویدئوی آموزشی دکتر احمد محمدی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

موفقیت و نردبان موفقیت درویدئوی آموزشی دکتر احمد محمدی توضیح داده می‌شود.پیش از آن که بالارفتن از نردبان موفقیت را آغاز نمایید، مطمئن گردید که نردبان را به ساختمان مناسب تکیه داده اید. «استفان کاوی»

هفت عامل اصلی موفقیت در زندگی در این مقاله توضیح داده می‌شود که عبارتند از:

عامل اول: توسعه خود

تا زمانی که بر روی خود کار ننمایید و دانش و مهارت های خود  را ارتقاء ندهید، نباید منتظر معجزه ای در زندگی خود باشید. شما باید هرروز مطالعه نمایید و بیاموزید، باید هر روز تمرین نمایید، باید مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشید، همچنین مهارت های شغلی تان و… را به طرق زیر بهتر نمایید:

راه های توسعه دانش خود:

۱- مطالعه

می توانید کتاب های پر فروش حوزه ای که تمایل دارید خود را در آن بهبود بخشید را، از بخش پرفروش های سایت آمازون پیدا و مطالعه نمایید.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

مطالعه بیشتر: نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟

مطالعه بیشتر: چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟

در بخش ویدئوهای آموزشی دکتر احمد محمدی می‌توانید ویدئوهای دیگری با موضوع نردبان موفقیت، قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق، نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش و ویدئوهای آموزشی بیشتر را مشاهده کنید.

۲- سمینار ها و سخنرانی ها

با شرکت در سخنرانی ها و سمینار ها دانش خود را بالا ببرید و اگر امکان شرکت در آن ها برای شما مقدور نیست، فیلم یا فایل صوت آن را تهیه و بررسی نمایید. برای مثال سمینار موفقیت فرصت خوبی است که می توانید با حضور در آن به طور زنده از تدریس استاد احمدی محمدی استفاده ببرید و راه و روش موفقیت را بیاموزید. برای اطلاع از محتوای آموزشی و همچنین ثبت نام در این سمینار به لینک زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

۳- مشاوره با متخصصان

حتماً با افراد متخصص و یا حداقل با افراد پژوهشگر در آن موضوع، مشاوره نمایید و گرنه راه صحیح را نمی یابید و یا وقت خود را به کار های با اولویت کمتر، اختصاص خواهید داد، زیرا اگر از غیر متخصص یا پژوهشگر سوال نمایید او به تمام جنبه های موضوع احاطه ندارد و نمی تواند راه کاملی را به شما ارائه دهد.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
نردبان موفقیت

۴- استفاده از تجربه دیگران

استفاده از تجربه ‏هاى دیگران، موانع و مشکلات موجود بر سر راه شما را برطرف مى ‏سازد و ناامیدى را به امیدوارى تبدیل می نماید؛ بنابراین دیگر براى بدست آوردن راه حل، احتیاجی به تکرار تجربه و یافتن راه حل مشکل‏ نیست.

عامل دوم: پشتکار

ما هیچ گاه به پشت صحنه موفقیت های افراد دقتی نداریم، این قضیه دقیقاً مانند پشت صحنه یک فیلم می باشد، در حقیقت برای تولید یک فیلم یک ساعته ماه ها وقت صرف می گردد. در حقیقت ما ماه ها پشتکار صدها نفر را در پشت صحنه نمی بینیم و تنها به محصول توجه می نماییم. اگر کمی با افراد موفق صمیمی گردید و رابطه ی دوستانه ای با آن ها برقرار سازید، آن گاه قادر خواهید بود پشت صحنه زندگی آن ها را تماشا نمایید. پشتکار یک عامل اصلی موفقیت است که به ما می گوید: برای این که بتوانید درختی تنومند گردید و دیگران از میوه و سایه شما استفاده نمایند، باید ابتدا خوب ریشه بدهید.

عامل سوم: حس شاگردی

حس شاگردی یعنی شما باید از هر کسی چیزی بیاموزید، همه ی عالم، حتی یک برگ درخت هم می تواند معلم ما باشد. حس شاگردی یعنی آمادگی آموختن از هر شخصی یا چیزی!  هنگامی که کودکی برای راه رفتن صدها بار به زمین می خورد، این کار او، ما را متوجه این نکته می گرداند که برای موفق شدن باید بارها و بارها شکست بخورید و مجدد بلند شوید و کوشش نمایید، و این که اگر شکست خوردید سرخورده گشتید باید  ادامه دهید تا سرانجام موفق گردید.

عامل چهارم: اشتیاق

اشتیاق به زبانی ساده به معنای میل و رغبت شما به کاری می باشد. اشتیاق هنگامی ایجاد می گردد که شما به کار خود علاقه داشته باشید. هنگامی که شما به کاری علاقه و اشتیاق داشته باشید، آن کار برای شما جنبه ی تفریح پیدا می نماید و شما از زندگی لذت می برید و حتی در آن کار نوآوری ایجاد می نمایید و دیگر دچار روزمرگی هم نخواهید شد.

عامل پنجم: الگو برداری از افراد موفق 

در هر رشته ای فرد یا افرادی هستند که پیش از شما به موفقیت هایی در آن رشته رسیده باشند. شما باید از او در همان حوزه ای که موفق گردیده است، پیروی نمایید، باید آثار وی را مطالعه نمایید، اگر در شبکه های اجتماعی فعال می باشد، وی را دنبال نمایید، اگر قادرید شخصاً از وی مشاوره بخواهید و در کل بررسی نمایید که او چه راهی را رفته و چه کارهایی را انجام داده است که در حال حاضر یکی از موفق های آن رشته می باشد.

حتی اگر چنین شخصی را برای الگو برداری نیافتید، پیشنهاد می کنم که به این ضرب المثل ژاپنی توجه بفرمایید: «اگر کسی توانسته قله ای را فتح نماید، تو هم می توانی آن را فتح نمایی و اگر کسی تا به حال آن قله را فتح نکرده است، تو باید نخستین کسی باشی که آن را فتح می نمایی.»

عامل ششم: اهداف خود را یادداشت نمایید

در حقیقت با یادداشت نمودن اهداف، کار جدی تر و از اهمیت بیشتری برخوردار می گردد. زیرا یادداشت کردن نوعی تعهد ایجاد می نماید. هنگامی که شما می نویسید که تا تاریخ معلومی خانه ی مورد نظرخود را خریداری می نمایم، در حقیقت با خود عهد می بندید که برای پای بند بودن به تعهد خود از هیچ تلاشی دریغ نمی نمایید و سرانجام به لطف خدا خانه خود را خریداری می نمایید.

فایده ی دیگری که یادداشت نمودن هدف دارد، این است که شما می توانید هدف خود را در معرض دید خود قرار دهید و هدف خود را فراموش ننمایید.

عامل هفتم : متمرکز نمودن انرژی

تمرکز در هر زمینه ای نیاز است و اگر تمرکز نداشته باشیم از کار خود بهره صد درصدی  را نمی بریم. پیشنهاد می کنم برای یادگیری راه های افزایش تمرکز به مقاله تمرکز و راه های افزایش آن مراجعه فرمایید.

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استیو جابز چگونه میلیارد شد ؟
50,000 تومان
رایگان
small_c_popup.png
کمتر از 30 ثانیه
اطلاعات خود را تکمیل و محصول را دریافت کنید