نتیجه تمرین و تکرار در فیلم «جنگجوی صلح طلب»

فیلم «جنگجوی صلح طلب»
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
هیچکس کامل نیست همه ما نواقصی داریم اما نباید به بهانه داشتن ایراد دست از تلاش برداریم، تمرین و تکرار همیشه نتیجه مثبت خواهد داشت.

فیلم «جنگجوی صلح طلب» محصول سال ۲۰۰۶ به کارگردانی  ویکتور سالوا است. فیلم داستانی درام دارد و روایتگر جوانی است که با وجود مشکلاتی که دارد دارای استعداد بالایی در ورزش ژیمناستیک است. با کمک مرب ی خود با تمرین و تکرار راز رسیدن به موفقیت را کشف می‌کند.

اکثر آدمها برای نرسیدن و عدم موفقیت‌هایشان در زندگی راحتترین راه را انتخاب می‌کنند و با لیست کردن کمبودها و ایرادهایی که دارند خودشان را از میدان نبرد و تلاش کنار می‌کشند. اما هستند افرادی که با نواقص خود کنار می‌آیند و با تقویت نقاط قوتشان با تمرین‌های سخت و همیشگی به موفقیت می‌رسند.

مطالعه بیشتر: ۴ تمرین شگفت انگیز برای افزایش انگیزه در مسیر اهداف

مطالعه بیشتر: بهترین بودن به معنای واقعی را تمرین کنید

تمرین و تکرار راز موفقیت ستاره‌های ورزشی

بیشتر ورزشکاران حرفه‌ای و موفق بیشتر زندگی خود را صرف تلاش، تمرین و تکرار می‌کنند تا مهارت های خود را کامل کنند و به دنبال به دست آوردن هر مزیت جسمی و روحی احتمالی نسبت به حریفان خود هستند. آنها نمونه ای از اعتبار را نشان می‌دهند که سخت کوشی منجر به پاداش می‌شود.

به زندگی تایگر وودز نگاه کنید، او روز را با یک ساعت ورزش هوازی و یک ساعت و نیم تمرین وزنه‌برداری شروع می‌کند. این به دنبال حداقل چهار ساعت گلف و نیم ساعت دیگر تمرین وزنه برداری است. از زمان کودکی، همیشه بازی گلف خود را تمرین کرده است. حتی وقتی او بهترین ورزشکار این ورزش بود، برای بهبود بازی خود سخت تمرین کرد. وقتی او را می بینیم که بازی می‌کند، به نظر می‌رسد خیلی بی‌دردسر و آسان کارش را انجام می‌دهد.

تمرین و تکرار

مایکل جردن در ویلمینگتون، کارولینای شمالی متولد شد. از زمان کودکی بسیار رقابتی بود. او می‌خواست هر بازی‌ای که انجام داد برنده شود. بنابراین او برای پیشرفت سخت تمرین کرد. در حالی که او استعداد خارق العاده ای داشت، نتیجه کار سخت و تلاش بود که او را به افسانه تبدیل کرد.

وقتی او برای اولین بار به انجمن ملی بسکتبال (NBA) پیوست، شوت پرش او عالی نبود. بنابراین او فصل تعطیلات خود را صرف شلیک صدها پرش در روز کرد تا اینکه در کارش بی‌نقص باشد.

مهارتهای دفاعی او نیز به کار احتیاج داشت. او حریفان خود را مورد مطالعه قرار داد و سپس به سختی تمرین کرد تا ضعف خود را به قدرت خود تبدیل کند. مربی وی فیل جکسون نوشت که موفقیت جردن به دلیل «فروتنی او در دانستن اینکه وی باید دائماً کار کند تا بهترین باشد.»

در فوتبال، لیونل مسی نمونه‌ای از فداکاری است. او از سیستم جوانی بارسلونا عبور کرد، بر کمبود هورمون رشد غلبه کرد و بی وقفه تمرین کرد تا بتواند با توپ به ظاهر چسبیده به پای خود حرکت کند. آقای آندرس اریکسون، در یک سری مقاله، این مفهوم را رایج کرد که تمرین، نه استعداد، ماده اصلی موفقیت است. بسیاری از مطالعات که به افراد بسیار موفق نگاه کرده‌اند نشان می‌دهند که هوش به تنهایی پیش بینی کننده خوبی برای موفقیت نیست.

وینستون چرچیل در تمام زندگی خود نقص گفتاری داشت و در آنجا با حرف «ها» مشکل داشت. هنگام مراجعه به یک متخصص به وی گفته شد که راه حل مشکل او پشتکار است. چرچیل این توصیه را با تمام وجود پذیرفت و به خاطر تمرین و تکرار، به فردی افسانه‌ای در سخنرانی‎ها تبدیل شد. نتیجه آن، قدرت اقناعی فوق العاده سخنان وی بود. او نمونه دیگری از سخت کوشی در تمرین است که باعث می‌شود که ایده‌آل شد.

موفقیت نتیجه تمرین و تکرار است. میانبری وجود ندارد. این مبتنی است بر اینکه خود را به سمت بهتر و بهتر شدن سوق داد.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments