نبوغ – برگزیده ای از فیلم جری مگوایر (Jerry Maguire)

جری مگوایر - Jerry-Maguire
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

نبوغ – برگزیده ای از فیلم جری مگوایر (Jerry Maguire) را در این مطلب دنبال کنید.

درباره ی فیلم جری مگوایر (Jerry Maguire): جری مگوایر (Jerry Maguire) فیلمی به مدت  ۱۳۹ دقیقه‌ است که به سبک کمدی درام و ورزشی به کارگردانی کامرون کرو (Cameron Crowe) با بازی بازیگران برجسته ای چون تام کروز (Tom Cruise)، کوبا گودینگ جونیور (.Cuba Gooding Jr) و رنه زلوگر (Renée Zellwege)  در سال محصول  ۱۹۹۶ ساخته شده است.  فیلم جری مگوایر در پنج رشته نامزد جایزه اسکار گردید که کوبا کودینگ جونیور (.Cuba Gooding Jr) توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد را از آن خود نماید.

جری مگوایر (Jerry Maguire) مدیر برنامه‌ی موفق بازیکنان ورزشی می باشد و همواره به دنبال یافتن کارها و موکل های پر سود است، تا این که مشکلاتی باعث تغییراتی در زندگی وی می گردد که فیلم به این مشکلات و زندگی او می پردازد.

کلیپ فوق بخشی برگزیده با محتوای آموزنده ای است، که ذهن ما را در مورد نبوغ و شکوفایی آن کنجکاو می سازد. از این رو لازم دیدیم تعریفی از نبوغ و فواید شکوفایی آن را در ادامه خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

مطالعه بیشتر: ارزش زمان از دیدگاه دکتر احمد محمدی در ویدئو آموزشی آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

چرا معنای نبوغ اهمیت دارد؟

طی سال های گذشته برداشت و تفسیر اشتباه جامعه از کلمه‌ی نبوغ سبب یک عقب‌ماندگی عمیق در میان ما گردیده است. به تصور ما نبوغ منحصر به افرادی خاص با ضریب هوشی بسیار بالا می باشد. به ما این طور تلقین گشته که نبوغ فقط در زمینه‌هایی مانند ریاضیات، فیزیک ،پزشکی و هنرهایی دور از دسترس ما یافت می گردد و برای نابغه گشتن باید از نعمتی خدادادی برخوردار باشیم.

ولی اوضاع چقدر فرق می نمود، اگر به این باور می داشتیم که نبوغ می‌تواند در هر زمینه‌ای شکوفا گردد و نام آن همان نبوغ باشد. برای نمونه نبوغ می‌تواند در زمینه هایی چون فروشندگی، خدمات به مشتریان، انجام دادن مقرون به‌صرفه ترین خرید، پختن سریع‌ترین غذاها، نواختن دلنشین ساده‌ترین سازها، ساختن ویدئوهایی کوتاه با تلفن همراه، آشتی دادن دو نفر، بهبود تکلم کودکان و … رخ دهد و ما را به جایگاهی عالی در اجتماع برساند.

نبوغ چیست؟

به طور ساده نبوغ به این معنا می باشد که ما بتوانیم در زمینه‌ای آن چنان عمل نماییم، که اشخاص کمی در اطراف ما بتوانند به خوبی ما، آن کار را انجام دهند. فرقی ندارد در چه زمینه یا حوزه‌ای باشد. شاید شما بتوانید بهترین قراردادهای تجاری را در حوزه‌ی کاری خود به امضا برسانید، شاید بتوانید مناسب‌ترین خانه‌ها را به عنوان یک مشاور املاک به مشتریان خود معرفی نمایید، شاید بتوانید به عنوان یک مادر روابطی فوق‌العاده بین خود و فرزندان خود فرم دهید و شاید…

نبوغ محدودیت ندارد. قرار نیست همه ما به انیشتین و ادیسون تبدیل گردیم و به طور دقیق در همان موارد نبوغ خود را به شکوفایی برسانیم. حوزه‌های بسیاری در زندگی وجود دارند که ما می‌توانیم قهرمان هریک از آن ها گردیم و توسط آن ها نقشی مؤثر در جامعه بازی نماییم. ما می‌توانیم با بهبود توانایی‌هایی که ذاتاً در آن ها خوب عمل می نماییم به رویای نابغه شدن دست یابیم و این موضوع کاملاً به شخصیت، توانایی‌ها و نقاط قوت ذاتی ما وابسته می باشد.

چرا نبوغ به این صورت تعریف می گردد؟

هدف ما از شکوفایی نبوغ چه می باشد؟ همه ما تمایل داریم به شادی بیشتر و زندگی بهتر دست یابیم. اگر آرزوی ما دستیابی به نبوغ برای خود یا فرزندان خود باشد، دلیل آن ها فقط یک چیز می باشد: ما تمایل داریم بیشتر از آن چه در حال حاضر شاد هستیم، شاد باشیم. حتی هدف از دست یافتن به اهداف ارزشمندی همچون سربلندی اجتماعی، ثروت بیشتر، ضمانتی برای آینده، محبوبیت و مقبولیت، همگی برای شادی بیشتر است. حال آن که اگر ما تعریف و برداشتی اشتباه از نبوغ داشته باشیم و برای جواب دادن به این پرسش که «نبوغ چیست؟» به بی راهه برویم، فقط خود را از یک شادی و موفقیت دست‌یافتنی محروم نموده ایم.

اگر می‌خواهید به یک زندگی بهتر دست یابید؛

اگر به دنبال ارزش اجتماعی برای خود یا فرزندان خود می باشید؛

اگر می‌خواهید به نبوغی دست یابید که برای شما ثروت‌ آفرین گردد؛

نیازی نیست جای دوری بروید، یا خود را به دشواری‌های طاقت فرسا بیاندازید. بلکه مقصد نزدیک‌تر از آن چیزی می باشد که انتظارش را دارید. همین طور اگر درصد شکوفایی در میان ما به این حد اندک است دلیل آن همین جستجوها در دوردست‌ ها و برداشت‌های اشتباه در مورد معنای نبوغ می باشد.

بنابراین با توجه به معنای نبوغ که در بالا نیز اشاره گشت، شما می توانید در هر زمینه ای که علاقمند هستید، نبوغ خود را به شکوفایی برسانید و به عبارت دیگر در آن زمینه به عنوان نابغه شناخته گردید. تنها باید دریابید که از چه راه ها و در چه زمینه ای می توانید نبوغ خود را به شکوفایی برسانید.

 یکی از این راه ها شرکت در سمینار موفقیت است، که در آن استاد احمد محمدی تمام ابزار لازم برای موفقیت و نابغه گشتن در هر زمینه ای که تمایل دارید را، در اختیار شما قرار می دهند. می توانید با مراجعه به لینک زیر از محتوای آموزشی و نحوه ثبت نام در این سمینار آگاه گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments