موفقیت به توان اعتماد به نفس

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
موفقیت و اعتماد به نفس
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

اعتماد‌ به نفس در زندگی

ا‌عتماد‌ به‌ نفس و خودباوری می‌تواند موفقیت شما را در زندگی تضمین کند. البته شما نباید اعتماد به نفس خود را معطوف به کسب توانایی‌های خود در بعضی امور بدانید بلکه این خودباوری باید در تمام مراحل زندگی شما دیده شود و شما را به موفقیت برساند؛ پس خودتان را محدود به چیزی نکنید البته در این زمینه سوالات بسیاری وجود دارد که شما باید از خودتان بپرسید.

  • آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که کاش ا‌عتماد به نفس و خودباوری بیشتری داشتم؟
  • آیا فکر می‌کنید باید کارهای خاص و از قبل تعیین شده‌ای را در زندگی خود انجام دهید تا بعد از آن به احساس ا‌عتماد به نفس و خودباوری برسید و موفق شوید؟
  • چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خودمان را بالا برده و تقویت کنیم؟
  • آیا در حالی که در زندگی به موفقیت رسیده‌اید اما باز هم در خود احساس ا‌عتماد به نفس و اقتدار شخصی نمی‌کنید؟

بیشتر بخوانید: تقویت اعتماد به نفس در کودکان را جدی بگیرید

 ا‌عتماد به نفس چیست و چگونه به دست می‌آید؟

باید به شما بگوییم که کلید موفقیت در دستان شماست؛ اگر خودتان را باور داشته باشید و ا‌عتماد کنید.

بیشتر مردم معنی واقعی کلمه‌ اعتماد به نفس را خوب درک نمی‌کنند؛ به همین خاطر ا‌عتماد به نفس و خودباوری که مورد نظرشان است در زندگی خود تجربه نمی‌کنند.

استاد احمد محمدی

میزان اعتماد دیگران به تو، به میزان اعتماد به نفست بستگی دارد.

استاد احمد محمدی

البته اگر با دید دیگری به مفهوم اعتماد به نفس کودکان نگاه کنید، موفقیت از آن شما خواهد بود و زندگی شما تغییر خواهد کرد. شما مجبور نیستید سال‌ها منتظر باشید. این تغییر می‌تواند از همین فردا شروع شود. پس ارزش قائل شدن برای خودتان را شروع کنید تا زندگی‌تان دگرگون شود.

گام‌های موفقیت و اعتماد سازی فردی

  • موفقیت منتظر شماست؛ اگر به خودتان و توانایی خود اعتماد کنید.
  • مفهوم حقیقی دوره اعتماد به نفس را بفهمید و با داشتن اعتماد به نفس آینده‌تان را درخشان کنید.
  • بفهمید چه چیزی به شما و دیگران اعتماد‌ به نفس می‌دهد.
  • بفهمید که چطور در گذشته ناآگاهانه ا‌عتماد به نفس را در خود از بین می‌بردید و بتوانید این عادت‌های غلط را کنار بگذارید.
  • بیاموزید که چطور اعتماد‌ به نفس را در زندگی خود بیافرینید.

اعتماد به نفس چیست؟

راز موفقیت در کسب و کار و زندگی

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

اکثر ما فکر می‌کنیم اعتما‌د به نفس به این معناست که به توانایی‌های خود ایمان داشته باشیم.

مثلا توانایی این را داشته باشیم که بگوییم «من یک نقاش ماهر هستم و به مهارت خود شک ندارم می‌توانم از رنگ، به جا و به خوبی استفاده کنم.» یا «من یک فروشنده‌ حرفه‌ای هستم و به خوبی می‌دانم چگونه مشتریان را برای خرید جذب کنم.» یا «من مردی با ا‌عتماد به نفس بالا هستم که به راحتی می‌توانم زن‌ها را به خود علاقمند کنم.» اهمیت اعتماد به نفس در زندگی روزمره و میزان تاثیرگذاری آن را جدی بگیرید.

این طرز فکر درباره مفهوم اعتما‌د به نفس باعث می‌شود که در بعضی کارها به خصوص مثل نقاشی، فروشندگی، عشق ورزیدن یا… مهارت فوق‌العاده‌ای داشته باشید تا در وجودتان احساس اعتماد به نفس و موفقیت کنید.

چالش‌های اعتماد به نفس کاذب

موفقیت و اعتماد به نفس در زندگی

مهارت‌های کمی وجود دارند که شما می‌توانید به خوبی آن‌ها را یاد بگیرید و در انجام آن‌ها توانایی بالایی به دست آورید؛ پس اگر احساس اعتما‌د به نفس درونی خود را بر اساس آن دسته کارهایی که در آن‌ها به توانایی کامل رسیدید، به وجود آورید، فقط وقتی در حال انجام این قبیل کارها هستید، احساس ا‌عتماد به نفس و موفقیت می‌کنید نه در همه اوقات.

مثلا اگر فروشنده‌ املاک هستید و در این کار مهارت بالایی دارید، فقط در مواقعی که بتوانید معامله‌ای را انجام دهید، احساس ا‌عتماد به نفس می‌کنید و در بقیه‌ وقت‌ها این احساس خوب را ندارید یا اگر در مشاوره دادن به دیگران مهارت زیادی دارید، فقط در لحظاتی که دوستان‌تان برای مشورت کردن نزد شما می‌آیند، ا‌حساس اعتماد به نفس دارید، در صورتی که در بقیه‌ اوقات این‌طور نیست.

پس همان‌طور که می‌بینید؛ احساس ا‌عتماد به‌ نفس و خودباوری در وجود شما در صورتی تداوم دارد که در همه‌ اوقات شبانه روز به انجام دادن کاری بپردازید که در آن احساس اعتماد به نفس می‌کنید و همه‌ کارها را به نحو احسن انجام دهید و در آخر نیز نتیجه‌ خوبی بگیرید و به موفقیت برسید. بزرگ‌ترین لطف را در حق خودتان بکنید، به خودتان اعتماد کنید.

بنابراین، ما به شما تنها یک جمله می گوییم که اگر خودتان را باور کنید، ریشه موفقیت در شما بارور خواهد شد.

داشتن ا‌عتماد به نفس از ویژگی‌های مشترک افراد موفق است. برای آشنایی با چگونگی به دست آوردن این مهارت و دیگر مهارت‌ها می‌توانید از بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» استفاده کنید.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *