مقالاتموفقیت / انگیزشی

موضوعات بی ارزشی که موجب رنج کشیدن ما می شوند

امروزه با وجود آنکه تأمین نیازهای اساسی زندگی برای اکثر ما راحت‌ تر شده است، جای تعجب دارد که باز هم مردم دچار رنج هستند. در زمان‌ قدیم اولین رنج انسان نبود غدا و سرپناه بود. اما انسان امروزی علی رغم داشتن غذا و مسکن باز هم رنج می‌ کشد. من بر این باورم که:

امروزه جدای از رنج جسمی که همیشه وجود دارد، درصد زیادی از رنج درونی را خودمان به وجود می‌ آوریم زیرا علت اصلی مشکلات خودمان هستیم. در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی به شما از ضرورت تغییر خودتان خواهند گفت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

این مقاله به 4 علت رنج کشیدن ما انسان‌ ها اشاره دارد.

  1. خواسته‌های ما بیش از اندازه است

اکثر ما چیزهایی را می‌ خواهیم داشته باشیم که به درد زندگی‌ مان نمی‌ خورند. با وجود اینکه سرپناه داریم و برای رسیدن به خواسته‌ هایمان به قدر کافی پول هم داریم متأسفانه باز هم راضی نیستیم. این عدم رضایت به این علت است که هنوز برای به دست آوردن وسایل لوکسی که ارزش چندانی هم به زندگی‌ مان نمی‌ دهند، حریص هستیم. این میل و اشتیاق توسط رسانه‌ ها در ما ایجاد می‌شود. رسانه‌ها از طریق فیلم، موسیقی و آگهی‌ های تبلیغاتی به ما اینگونه القاء می‌کنند که تمام دلخوشی خود را باید وابسته به دارایی‌ها و وسایل شیک در زندگی بدانیم.

رسانه‌ها باعث می‌شوند حتی افرادی که به اندازه کافی پول و ثروت دارند، این احساس را پیدا کنند که باید دنبال جمع‌ آوری بیشتر پول باشند؛ چرا که آنها در درون خود احساس کمبود می‌کنند و در نتیجه فرد دچار افسردگی و اضطراب می‌شود و از این وضعیت رنج می‌برد. علاوه بر این خودمان نیز به این موضوع پی نبرده ایم که نباید نگران این امور بود و نمی‌دانیم آنچه که مهم است سخت‌ کوشی است و بعد از آن بقیه چیزها فراهم می‌شود.

2. دلبستگی به امور زودگذر و بی‌ارزش

از دیگر عوامل رنج ما دلبستگی داشتن به چیزهای موقت و زودگذر از قبیل اموال و دارایی‌ های مادّی‌مان است. اکثرِ ما به شدت به دارایی‌ هایمان وابسته‌ایم و بسیار به آنها علاقه‌ مندیم. ما متوجه نیستیم که اینها همگی موقتی‌اند و امکان دارد با سرقت و استهلاک از بین بروند. ما از این حقیقت آگاه نیستیم که وقتی شخصیت خود را به این دارایی‌ها وابسته می‌دانیم در واقع باعث اسباب رنج و زحمت خود می‌شویم. برای مثال زمانی‌که شما گوشی خود را گم می‌کنید به خاطر اینکه خود را وابسته به آن کرده‌اید، کاملاً ناامید و سرخورده می‌شوید. پس برای اجتناب از رنجور شدنمان باید به چیزهای موقت دلبسته نشویم و خود را سرشار از استعداد الهی که منبع غنی از ثروت و سعادت است، بدانیم.

امید و تلاش در فیلم در جست و جوی شادی - The Pursuit of Happyness
بخوانید

3. توجه نداشتن به سرچشمه‌ی آفرینش در وجودمان

اکثر ما تصورمان این است که ما موجوداتی مادی هستیم که هیچ ارزشی روی کره‌ زمین نداریم. هنوز به این بینش نرسیده‌ایم که ما انسان‌ها موجوداتی روحانی در کالبد جسم هستیم چرا که در وجود ما استعداد الهی جریان دارد. ما غافل از این هستیم که استعداد الهی در ما همان چیزی است که بدنمان را برای انجام عملیات جسمی از قبیل گوارش، تنفس و گردش خون هدایت می‌کند. انسان دارای دو بُعد جسمانی و روحانی است. ما بیشتر به بُعد جسمانی توجه داریم.

اگر به استعداد الهی درون خود توجه داشته باشیم، هرگز از دشواری‌های زندگی نمی‌رنجیم زیرا می‌فهمیم که ما قادریم تا بر چالش‌هایی را که در زندگی به وجود می‌آیند، غلبه کنیم. این نوع بینش به ما این اطمینان را می‌دهد که رنجی وجود ندارد؛ چرا که ما آنقدر دانا و خردمند هستیم که با شرایط و موقعیت خود کنار بیاییم و غافل نیستیم که روح خالقمان در ما دمیده شده است.  پس مشکلات نباید موجب رنجش ما شوند زیرا آنها در برابر قدرتی که ما داریم، هیچ هستند.

4. مقایسه خودمان با دیگران

ما عاشق مقایسه کردن خودمان با دیگران هستیم و این سرآغازی برای ورود استرس به زندگی‌مان است زیرا همیشه کسانی بهتر از ما هستند. باید قبول کنیم که هرچقدر ما پولدار یا خوش‌قیافه باشیم، همیشه افرادی پولدارتر و خوش‌تیپ از ما هستند. مقایسه خودمان با دیگران باعث رنجش ما می‌شود. چرا که مدام نگرانیم که دیگران چه نظری درمورد ما دارند. پس اگر می‌خواهید خود را اذیت نکنید از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید. شما باید خود را با خودتان مقایسه کنید یعنی باید پیشرفت خود را نسبت به جایگاهی که امروز دارید، ارزیابی کنید و موقعیت امروز خود را نسبت به دیروزتان بسنجید.

همه ما دغدغه و مشکلاتی در زندگی خود داریم و از داشتن آن ها رنج می کشیم. ولی بسیاری از آن ها بی مورد و ساختگی هستند. منظورم از ساختگی این است که خودمان به خاطر یک سری دلایل بی ارزش سبب به وجود آمدن آن رنج ها شده ایم. تعدادی از این دلایل در مقاله فوق اشاره شدند؛ که به خوبی پوچ بودن این دلایل را بیان می کنند. ما باید دلیل رنج های خود را بیابیم و بعد بین دلایل منطقی و دلایل پوچ و بی مورد تمایز قائل گردیم. بسیاری از رنج ها را تنها با تغییر نگرش و درون خودمان می توانیم از بین ببریم. فقط و فقط باید بر روی خودمان کار کنیم.

تغییر در جهت مثبت و انعطاف پذیری از موضوعات بسیار مهمی هستند وهمچنین از ابزارهای مهم موفقیت، چه شغلی چه زندگی شخصی محسوب می شوند. اگر می خواهید فواید تغییر خود و انعطاف پذیری در شرایط مختلف زندگی را بیاموزید، پیشنهاد می کنم در سمینار موفقیت شرکت نمایید و از آموزه های استاد احمد محمدی بهره مند گردید. قطعاً بعد از شرکت در این سمینار انگیزه ی کافی برای تغییر خود و در نتیجه از بین بردن رنج های خود خواهید داشت. می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر، در این سمینار شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
با نه گفتن به دیگران، به فرصت های عالی پیشروی خود بله بگویید
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن