بازاریابی و فروشمقالات

معرفی سه شیوه از عوامل جذب مشتری در هنگام سخنرانی

اگر دوست دارید تا مخاطبان و مشتری ها واقعاً به حرف های شما توجه کنند، باید اثرگذارترین و مفیدترین راه های صحبت کردن را بدانید و با عوامل جذب مشتری آشنا شوید.

در بیشتر مکالمه ها درباره کسب و کار و یا حتی دیگر مکالمه های معمولی، تمرکز اصلی مشتری یا فرد مقابل معطوف به این است که این مکالمه چه سودی برای او دارد. این به آن معناست که آنچه شما می گویید باید دربردارنده پاسخ بسیاری از سوال های شنونده باشد.

اگر شما به دنبال راه هایی هستید تا علاقه شنونده را به صحبت های خود جلب کنید و با عوامل جذب مشتری آشنا شوید می توانید از سه روش موثر زیر استفاده کنید.

با آکادمی بازار همراه باشید تا با این 3 شیوه از عوامل جذب مشتری  آشنا شوید.

استاد احمد محمدی

 آماده سازی پیش از سخنرانی یکی از عوامل جذب مشتری

یکی از مهمترین عوامل جذب مشتری در هنگام سخنرانی یک ارائه خوب است. یک ارائه خوب همیشه مدت طولانی پیش از رسیدن مخاطبان آغاز می شود.

اهمیتی ندارد که شما در حال فروش چه محصول یا خدماتی هستید، اگر خودتان ندانید جنس آن چیست هیچ کس آن را نخواهد خرید.

کلید اصلی یک ارائه خوب این است که اگر می خواهید کسی واقعاً به صحبت های شما توجه کند، باید به صورت دقیق بدانید که درباره چه چیزی حرف می زنید. البته شیوه آماده سازی به طبیعت آنچه در موردش سخنرانی خواهید کرد، بستگی دارد. اما به خاطر داشته باشید که حاشیه رفتن بیش از حد در اینجا می تواند مخاطبانتان را دچار سردرگمی کند.

هنگام حاضر شدن برای هر نوع جلسه یا ارائه، بیش از هر چیزی وقت خود را به یافتن تسلط بر روی اطلاعات بر روی جنس محصول مورد نظر اختصاص دهید.

شما باید به خوبی بر روی موضوع تسلط داشته باشید و درباره آن جزئیات زیادی بدانید. آماده سازی می تواند دربردارنده در نظر گرفتن بسیاری از پرسش های احتمالی مخاطبان باشد.

شیوه ارائه موضوع برای جذب مشتری

در این عامل از سری عوامل جذب مشتری، اهمیتی ندارد که درباره چه موضوعی صحبت می کنید، اکنون تنها مسئله با اهمیت این است که چگونه درباره  آن صحبت کرده و توجه مشتریان را به خود جلب خواهید کرد.

هر شخصی که به اندازه ی کافی خود را آماده کرده باشد، می تواند ساعت ها حرف بزند، اما قسمتی از برنامه ریزی شما باید به این صورت باشد که بهترین فاکتورها را برای ارائه ی خود به کار بگیرید.

آیا تفاوت میان افسرده بودن و استرس داشتن را می دانید؟
بخوانید

پیش از اینکه آغاز کنید، تصمیم بگیرید که از چه مثال هایی برای مشخص شدن مطلب استفاده کنید و یا اینکه بررسی کنید که آیا راهی وجود دارد که بتوانید از فایل های صوتی، ویدئویی و یا چند تصویر برای ارائه ی بهتر، استفاده کنید.

 

جذب مشتری
عوامل جذب مشتری

برای وقتی که تصمیم دارید ارائه ی بزرگی داشته باشید، برای دوستان خود و یا در مقابل آینه تمرین کنید تا به نکات موردنیاز دست یابید.

برای تاثیر گذاری بیشتر، درباره این فکر کنید که در ارائه های کوچکتر، چه چیزهایی را مطرح می کردید. سعی کنید که سخنرانی خود را با کلماتی مانند”ام” یا “آه” آغاز نکنید، درحقیقت این گونه الفاظ نشان می دهند که شما آمادگی لازم را ندارید و در نتیجه تاثیر گذاری شما را کمتر خواهد کرد.

باید دقت کنید که مخاطبان را با کلماتی قاطع، شگفت زده کنید.وقت بگذارید و مطمئن شوید که برای ارائه آماده هستید، لباس رسمی به تن کنید، به موقع حاضر باشید و همچنین محترم و مودب حرف بزنید.

به خاطر داشته باشید که ارائه ی شما تنها آن چیزی نیست که می خواهید بگویید، بلکه پکیج کاملی از چگونه آماده شدن شما برای آن خواهد بود.

سخنرانی کردن
عوامل جذب مشتری در سخنرانی

شور و هیجان در صحبت ها از مهم ترین عوامل جذب مشتری

یکی از کلیدی ترین عوامل جذب مشتری این است که وقتی شما صحبت می کنید، مشتریان به صحبت های شما توجه کنند،شور و شوق و هیجان منتقل شود.

اگر شما شور و شوق داشته باشید، در صحبت هایتان، در شیوه قرار گیری روی سن و حتی در چهره ی شما نشان داده خواهد شد. هیچ آماده سازی و یا مهارتی در ارائه وجود ندارد که عدم داشتن شور و شوق برای موضوع را پوشش دهد.

مفیدترین سخنرانان افرادی هستند که ترکیب هر سه مورد بیان شده را با هم رعایت می کنند. این گونه افراد، مخاطبان را برای گوش دادن به صحبت هایشان تشویق خواهند کرد.

مهارتی که باید انجام دهید این است که تعادل خود را پیدا کنید و اجازه دهید که شور و شوق شما در الویت همه چیز قرار گیرد.

خلاصه کتاب " اعترافات یک تبلیغاتچی " نوشته دیوید اگیلوی
بخوانید
برقراری رابطه موثر با مشتری
جذب مشتری

در این میان اگر در مورد ارائه ی موضوع هیچ شور و هیجان دورنی نداشتید، چطور؟

برای همه ی ما اتفاق افتاده است که گاهی به شغل خود را علاقه نداشته و به طبع، برای بیان موضوعات مربوط به آن، شور و هیجانی در ما نبوده است. در این مواقع بهتر است که از جنبه ای دیگر به مسئله نگاه کنید.

خود را جای مشتری بگذارید، باید راهی پیدا کنید که حس اشتیاق را در خود به وجود آورده و بتوانید آن را منتقل کنید. آن ها در این مکان حاضر شده اند تا بشنوند که شما چه می گویید، حتی اگر شده با اشتیاق ساختگی باید موضوع را برای آنها حیاتی و مهم جلوه دهید.

آماده سازی، ارائه و شور و شوق سه مفهوم ساده هستند که اگر به صورتی صحیح مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند سخنرانی شما را عالی کنند.

در زندگی خصوصی و عمومی نیز می توان این اصول را بکار گرفت، اگر شما به زندگی افراد موفق به دقت توجه کنید، مطمئناً این سه فاکتور را در آنها، خواهید یافت.


صاحبان کسب و کار باید به یاد داشته باشند یکی از اصولی ترین عوامل جذب مشتری که بهترین سخنرانان بکار می گیرند این است که، معمولا بهترین شنوندگان نیز هستند، از این رو وقتی را برای به دقت گوش دادن به صحبت های مشتری اختصاص دهید.

مراقب باشید که هنگام صحبت هایتان، حفظ منافع مشتری را در ذهن او ایجاد کنید، در این صورت همیشه به شما گوش خواهند داد.

پیشنهاد آکادمی بازار به شما برای فراگیری دیگر اصول موثر در سخنرانی و جذب مشتری شرکت در سمینار های بزرگ موفقیت و بهره گیری از آموزه های مفید استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه بازاریابی و فروش است. برای شرکت در کلاس ها بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار
دوره آموزشی «تکنیک‌های ویزیتوری و فروش حرفه‌ای» شهر اهواز با حضور دکتر احمد محمدی
استراتژی‌ هایی برای توسعه بازاریابی و فروش
سمینار «مربیگری فروش» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد
آشنایی با جملاتی که به ما در مدیریت ارتباط با مشتری کمک می کند
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. منم اعتماد به نفسم پایینه، تو خلوت خیلی خوب میتونم حرف بزنم، تحلیل کنم، اما تو جمع همیشه گند میزنم

  2. من موقع حرف زدن تو جمع یکم که بلندتر حرف میزنم صدام میلرزه و خیلی ناراحتم از این موضوع چیکار باید بکنم؟!

    1. سلام شما می‌توانید علاوه برا تهیه محصولات آکادمی بازار برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید:
      پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن