معجزه کلمات – دکتر احمد محمدی

معجزه کلمات
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

تأثیر کلمات مثبت و منفی ، جملات مثبت و پرانرژی در زندگی و موفقیت ما مشخص و واضح است. معجزه کلمات را همیشه درنظر بگیرید.

کاملاً ثابت گردیده است که کلمات هم قدرت دارند و همه ما از تأثیر کلمات منفی بر افکار و اعمال خودآگاه هستیم، اما همین الفاظ و کلمات منفی می توانند سلامت ما را تحت تأثیر بدی قرار دهند، مگر این که تلاش نماییم به هنگام صحبت در مورد خود از کلمات و الفاظ مثبت و مناسبی استفاده نماییم.

جملات مثبت و پرانژری، کلمات مثبت و حتی کلمات منفی می توانند کاملاً وضعیت سلامتی، زندگی و دیدگاه ما را تغییر دهند. کافی است احساساتتان و این قدرت منفی ناشی از کلمات منفی  با هم ادغام گردند، تا ببینید که چه فاجعه ای به بار می آورند!

بله می توانند کاملاً سلامتی شما را به خطر بیندازند. آیا تابه حال توجه نموده اید که کلمات چطور می توانند بر زندگی شما تأثیر بگذارند؟ کلماتی که بر زبان می آورید یا می شنوید چه معنا و مفهومی برای شما دارند؟ واز همه مهم تر، کلماتی که درمورد خود به کار می برید، چه تاثیری بر شما دارند؟

مطالعه بیشتر: عبارات تاکیدی کلمات سحرآمیز ذهن ما هستند

مطالعه بیشتر: کلمات مثبت ـ برنامه فکرانه – احمد محمدی

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.


کلمات قدرت دارند: گفتگو با خود برای موفقیت

باقدرت ترین کلمات آن هایی هستند که هر روز با خود تکرار می کنید. منظور گفتگو یا واگویه ای که روزانه با خود دارید. آیا تا به حال دقت نموده اید که چگونه با خود صحبت می نمایید؟ من متوجه گشته ام که افراد صحبت هایی را با خود دارند که هیچ گاه به فرد دیگری نخواهند داشت. صحبت هایی چون، «من چاقم» یا «برای انجام این کار به اندازه کافی باهوش نیستم». خیلی کم پیش می آید که از خود پیش خود تعریف نمایند، در حقیقت همه ما سخت گیرترین منتقد خودمان هستیم.

کلمات قدرتمند هستند و تأثیر قابل توجهی بر روی سلامت ما دارند. آیا تا به حال شنیده اید که بگویید، «من وقت برای ورزش کردن ندارم» یا «فقط یک کلمه که کاری نمی کند». آیا معمولاً می گویید «خسته ام» یا «استرس دارم»؟ کلماتی مانند این، همان احساس را در شما ایجاد می نماید. این احساسات موجب رفتارهایی از سوی شما می گردد.

اگر بگویید که خسته هستید، آن وقت کم کم احساس می کنید که خسته هستید. حس خسته بودن موجب رفتارهای کند از طرف شما می گردد، که به جای ایجاد انرژی، خستگی را در شما ایجاد خواهد نمود. چیزی که روی آن متمرکز هستید، در شما رشد می نماید. اگر بگویید که سالم نیستید، کم کم مشکلات جسمی پیدا می کنید و به دنبال آن رفتارهایی که این وضعیت را نشان می دهد، در شما ایجاد می گردد.

کلمات قدرت دارند: با کلمات خوب برای سلامت خود برنامه ریزی نمایید

کلماتی که استفاده می نمایید، همانند کدهای کامپیوتری هستند که نرم افزار ذهن شما می گردند. شما با کلماتی که می گویید، مغز خود را برنامه ریزی می کنید. اگر از نتایجی که در زندگی می گیرید رضایت ندارید، باید برنامه ریزی نرم افزار ذهن خود را تغییر دهید. البته کشتن ویروس های این برنامه زمان می برد، اما هدف این است که هوشیارانه تصمیم بگیریم که چه می خواهیم، از کلمات و افکار متناسب با آن هدف استفاده و بعد رفتار خود را هم از روی آن افکار پیگیری نماییم.

به عنوان نمونه، اگر می خواهید لاغر گردید، ابتدا باید کلماتی که استفاده می نمایید را تغییر دهید. گفتن «من چاقم» را دیگر کنار بگذارید. آن کلمات را با «من از این که دارم لاغر می شوم، خیلی لذت می برم» یا «خیلی خوشحالم که دارم به وزن سلامت خود نزدیک می شوم». مکالماتی که در ذهن خود در مورد ورزش و تغذیه می شود، را هم باید تغییر دهید.

کلمات قدرت دارند: سالم صحبت کنید، سالم فکر کنید

با خودتان مثبت صحبت کنید، تا افکارتان هم مثبت گردد. با خودتان فکر کنید، «افراد سالم به جای کیک شکلاتی سبزیجات می خورند» و «افراد لاغر بیشتر روزهای طول هفته را ورزش می نمایند، پس من هم از همین امروز به باشگاه می روم». همه افکاری را که با این هدف تناقض دارد را دور بریزید، و افکاری را وارد ذهن خود نمایید، که رفتارهایی سالم در شما ایجاد نماید. خودتان را فردی سالم بدانید و کلماتی سالم درمورد خودتان به زبان بیاورید و بعد رفتارهایی سالم در شما ایجاد خواهد گشت.

آقای احمد محمدی در ویدئوی فوق، این مطالب را با عنوان «معجزه کلمات» نام می برند و توضیح می دهند که کلمات چه مثبت چه منفی چه معجزات و تأثیرات شگرفی بر زندگی ما می توانند داشته باشند.

بنابراین کلمات، بسیار در تعیین سرنوشت ما دخیل هستند. باید حواسمان به کلماتی که به زبان می آوریم و یا حتی در ذهن خود می گوییم باشد. باید مثبت بیاندیشیم و مثبت حرف بزنیم تا انرژی های مثبت را جذب خود نماییم و منتظر باشیم تا بهترین ها برای ما اتفاق بیفتد. استاد احمد محمدی که سال ها مشغول به تدریس و مشاوره در رابطه با موفقیت هستند، همواره در سخنان خود از کلمات مثبت استفاده و همه را به مثبت اندیشی و مثبت سخن گفتن دعوت می نمایند. 

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی حضوری و بسته‌های آموزشی غیر حضوری همچون موفقیت و ثروت در ۹۰ روز (‌معجزه ذهن قدرتمند) ارائه می‌دهد.

guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

بسیار عالی بود و البته کاربردی.