معجزه اعتماد به نفس را در فیلم «اگه میتونی منو بگیر» درک خواهید کرد

اگه میتونی منو بگیر
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
معجزه اعتماد به نفس قطعا قادر است زندگی شما را زیر و رو کند. کسانی هستند که با اعتماد به خود و توانایی‌هایشان توانسته‌اند به هرچه می‌خواهند برسند.

فیلم سینمایی «اگه میتونی منو بگیر» محصول سال ۲۰۰۲ و ساخته  استیون اسپیلبرگ است. سبک این فیلم درام و زندگی‌نامه‌ای است. داستان مردی که با داشتن اعتماد به نفس و هوش بالای خود توانست در نقش‌های مختلف ظاهر شده و میلیون‌ها دلار چک را جعل کند.  لئوناردو دی‌کاپریو و تام هنکس از جمله بازیگران مطرح این فیلم دیدنی هستند.

وقتی به خودتان اعتماد دارید میتوانید جسارت به خرج دهید و قدم‌های بزرگ بردارید، می‌توانید آرزوهای بزرگ داشته باشید و برای رسیدنشان تلاش کنید. وقتی به خود اطمینان دارید، می‌توانید منابع خود را به خواسته مورد نظر اختصاص دهید. به جای اتلاف وقت و صرف انرژی برای نگرانی‌ها به اینکه اندازه کافی خوب نیستید، می‌توانید انرژی خود را صرف تلاش‌های خود کنید.

مطالعه بیشتر: با داشتن اعتماد به نفس آینده‌تان را درخشان کنید

مطالعه بیشتر: فیلم «پله» روایتگر شجاعت و اعتماد به نفس سیاه‌پوستان

چطور در زندگی به معجزه اعتماد به نفس برسیم؟

خوشبختانه کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش اعتماد به نفس خود انجام دهید. این که آیا شما در یک مورد خاص اعتماد به نفس ندارید یا اینکه برای اطمینان خاطر در مورد هر چیزی تلاش می‌کنید، این راهکارها می‌تواند به شما کمک کند.

۱. دست از مقایسه کردن بردارید.

اینکه چگونه خود را با دوستناتان در شبکه‌های اجتماعی مقایسه می‌کنید یا حقوق خود را با درآمد دوستتان مقایسه می‌کنید، مقایسه‌ها سالم نیستند. در حقیقت، طی مطالعه‌ای که در سال  2018 منتشر شده در شخصیت و تفاوت های فردی، ارتباط مستقیمی بین حسادت و نحوه احساس در مورد خود پیدا کرد.

محققان دریافتند افرادی که خود را با دیگران مقایسه می‌کنند، حسادت را تجربه می‌کنند. و هر چه حسادت بیشتری را تجربه کردند، نسبت به خودشان هم حس بدتری پیدا می‌کنند. این می‌تواند یک چرخه شرور باشد.

فکر کردن به اینکه افراد دیگر بهتر هستند یا بیشتر دارند اعتماد به نفس شما را از بین می‌برد. هنگامی که متوجه می‌شوید دارید مقایسه می‌کنید، به خود یادآوری کنید که انجام این کار مفید نیست. همه در مسابقه خود هستند و زندگی یک رقابت نیست.

۲. مراقب بدن خود باشید.

اگر به خاطر رژیم‌های عجیب به خودتان سخت می‌گیرید، احساس خوبی در مورد خود ندارید. لاغر شدن به خاطر بی‌خوابی، داشتن یک رژیم غذایی ناسالم و خودداری از ورزش باعث می‌شود تا وضعیت سلامتی شما دچار مشکل شود. مطالعات نشان می‌دهد داشتن فعالیت بدنی منظم باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

۳. مهربان بودن با خود را تمرین کنید.

مهربان بودن با خود شامل معاشرت با خود با مهربانی است وقتی که اشتباه می‌کنید، شکست می‌خورید یا یک حادثه تلخ را تجربه می‌کنید. وقتی با بدی با خود رفتار می‌کنید، به شما انگیزه نمی دهد که بهتر عمل کنید. در حقیقت، مطالعات نشان می‌دهد که اثر متضاد دارد.

مطالعه ای که در سال ۲۰۰۹ در مجله شخصیت منتشر شد، نشان داد که مهربانی با خود به اعتماد به نفس بیشتر کمک می‌کند.

به جای اینکه خودتان را مورد ضرب و شتم قرار دهید، سعی کنید با خود صحبت کنید مانند اینکه با یک دوست قابل اعتماد صحبت خواهید کرد. کمی خود را آرام کنید، به خود بخندید و به خود یادآوری کنید که هیچ کس کامل نیست.

معجزه اعتماد به نفس
اعتماد به نفس

۴. شک و تردیدهایتان را متوقف کنید.

بعضی اوقات، مردم کار خود را متوقف می‌کنند، مثل دعوت از کسی در تاریخ خاص یا درخواست ارتقاء، تا زمانی که احساس اطمینان بیشتری داشته باشند. اما گاهی اوقات، بهترین راه برای جلب اعتماد به نفس انجام دادن است.

اگر بعضی از ترس‌های خود را که ناشی از عدم اعتماد به نفس است، کنار بگذارید بهتر عمل خواهید کرد. اگر سخنرانی بزرگی دارید، در مقابل دوستان و خانواده خود تمرین کنید تا اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید. اما منتظر نمانید تا قبل از ادامه کار 100 درصد احساس اطمینان کنید. شما ممکن است هرگز به آنجا نرسید.

۵. آزمایش‌های رفتاری را انجام دهید.

وقتی مغز شما به شما می‌گوید که بهتر ایت در جمع صحبت نکنید یا توانایی انجام کاری را ندارید، به خود یادآوری کنید که افکار شما همیشه دقیق نیستند. و گاهی اوقات، بهترین راه برای مقابله با گفتگوی منفی، به چالش کشیدن این گفته ها است.

سعی کنید کارهایی انجام دهید که مغز شما به شما بگوید که نمی‌توانید. به خود بگویید که این فقط یک آزمایش است و ببینید چه اتفاقی می‌افتد.

ممکن است یاد بگیرید که کمی مضطرب بودن یا اشتباه کردن چندان اشتباه نیست همانطور که فکر می‌کردید. و هر بار که به جلو حرکت می‌کنید می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری به دست آورید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments