ویدئو های استاد احمد محمدی

با چه تیپ افرادی معاشرت و دوستی می‌کنید؟

اگر می‌خواهید بدانید در چه وضعیتی هستید و در آینده زندگی شما به چه سمتی حرکت می‌کند، باید به این سوال پاسخ دهید که با چه تیپ افرادی معاشرت و دوستی می‌کنید؟

افراد زیادی را می‌بینیم که از وضعیت فعلی خود ناراضی هستند ولی برای تغییر شرایط هم کار خاصی انجام نمی‌دهند. یک فرمول ساده‌‌ای برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت وجود دارد که بیشتر مردم به آن بی‌توجهی می‌کنند.

این فرمول ساده می‌گوید، به من بگو با چه کسی نشست و برخاست می‌کنی تا به تو بگویم در مسیر موفقیت قرار داری یا خیر؟ در این فرمول ساده، به‌راحتی وضعیت فعلی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به این سوال مهم پاسخ بدهید که با چه تیپ افرادی معاشرت و دوستی می‌کنید؟ اصلا به این موضوع اهمیت می‌دهید که چه افرادی اطراف شما را پر کرده‌‌اند؟ آیا این افراد جزو افراد موفق جامعه هستند یا همه آنها وضعیت بدتری نسبت به خودتان دارند؟ آیا این افراد صاحب فکر و عقیده‌ی محکمی هستند یا جزو افرادی هستند که باری به هر جهت زندگی می‌کنند؟ آیا این افراد اهداف بزرگی دارند و برای رسیدن به آرمان‌های خودشان تلاش می‌کنند یا سست عنصر هستند؟

مطالعه بیشتر:  چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟

مطالعه بیشتر: نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟

باید به دقت ۵ نفری که نزدیک‌ترین دوستان‌تان هستند را مورد بررسی قرار بدهید. شاید با خودتان بگویید که من با افراد ثروتمند دستی می‌کنم ولی چرا خودم ثروتمند نمی‌شوم؟ نکته‌ی مهم این است که اگر شما با فردی دارای فکر و ذهن ثروتمند دوستی کنید، بی‌شک افکار و اهداف بلند پروازانه‌ی او در شما تاثیرگذار خواهد بود.

وقتی صحبت از دوستی و راتباط به میان می‌آید. دارایی‌های مادی آن فرد ملاک نیست. چه بسا افراد ثروتمندی را می‌بینیم که از هزاران فقیر، روحیه‌ و ذهن فقیرتری دارند. یعنی با همه دارایی در فقر و تفکر فقیرانه زندگی می‌کنند و بی شک همان تفکر فقیرانه به زندگی شما وارد می‌شود. لزوما هر کسی ثروتمند بود بدین معنی نیست که تفکر غنی و ثروتمندی دارد. افراد زیادی را دیده‌ام که با دارا‌یی‌های بسیار زیاد، وقتی با آنها هم کلام می‌شوید از افراد فقیر هم حس فقیرانه‌تری دارند.

محبت و دوستی اجتماعی
محبت و دوستی اجتماعی

دوست صمیمی شما چه کسی است؟ 

بهترین دوستان و هم‌نشینان شما چه کسانی هستند؟ در دوستی، افکار و طرز فکرها به هم نزدیک و شبیه می‌شود. ببینید افکار و طرز فکر شما به چه کسانی شبیه‌تر است و با چه تیپ افرادی احساس راحتی می‌کنید؟ دوستان شما آینه‌ی شما هستند و از این طریق می‌توان وضعیت آتی شما را مشخص کرد.

تکنیک شکست در ویدئوی آموزشی دکتر احمد محمدی
بخوانید

تصور کنید شخصی به زبان می‌گوید می‌خواهم در زندگی چنین و چنان شوم. می‌خواهم فلان آرزوها و اهداف را دنبال کنم. می‌خواهم پله‌های ترقی ر طی کنم و …. بعد 5 نفر از نزدیک‌ترین دوستانش آنقدر در تمول مالی قرار دارند که از صبح تا شب در حال عیش و نوش هستند و کار خاصی هم در زندگی ‌شان انجام نمی‌دهند. تمام دیالو‌گ‌های این فرد با همین افراد راحت طلب است. آیا به نظر شما این فرد می‌تواند با دوستی با چنین افرادی، کشتی زندگی‌اش را به ساحل آرامش هدایت کند؟ آیا می‌تواند حرف‌هایی که می‌زند را به عمل تبدیل کند؟

در تئوری می‌گوییم عجیب به نظر می‌رسد که فردی تمام وقت خود را با افرادی بی هدف و بی برنامه بگذراند و بتواند همزمان اهداف بزرگی را در زندگیش دنبال کند.

پس چه باید کرد؟ چگونه باید خلاهای ارتباطی را حل کرد؟ چگونه باید با تنهایی مقابله کرد؟ چگونه می‌‌توان افرادی که مدت‌ها و سال‌ها با آنها دوست بوده‌ایم را کنار بگذاریم؟ آیا اصل چنین کاری اخلاقی و درست است؟

پاسخ روشن است. اگر به فکر تغییر هستید، اگر به فکر ساختن زندگی‌تان هستید، خب چاره‌ای جز عملکرد درست و زیربنایی ندارید. زندگی شوخی و بازی نیست. دو حالت وجود دارد. یا از همین وضعیت رضایت دارید که به همین روال ادامه می‌دهید یا از این وضعیت خسته شده‌اید و می‌خواهید تغییر ایجاد کنید که خب باید بهای این تغییر را بپردازید. یک بوم و دو هوا بودن ما را به جایی نمی‌رساند.

شاید بپرسید با دوستان قدیمی چه کنیم؟ نمی‌گوییم با همه قطع ارتباط کنید، ولی هوشیار و آگاه باشید که دوستی با چه تیپ افرادی چه تبعاتی را به دنبال خواهد داشت. شاید لازم باشد برای بازه‌ی زمانی روی زندگی و رشد خودتان متمرکز شوید و ارتباط‌ را برای مدتی کم کنید. شاید لازم باید افراد جدیدی به زندگی شما وارد شوند.

دوست یابی
دوست یابی

چالش بعدی این است که آدم خوش فکر و موفق در جامعه کم پیدا می‌شود و شاید بگویید من تنها شده‌ام و همان دوستان قبلی را هم از دست داده‌ام. اگر بزرگ فکر کنید، اگر به فکر تغییر باشید، اگر به فکر ساختن زندگی خودتان باشید قطعا، قطعا و قطعا افرادی شبیه به خودتان و با طرز فکر خودتان را جذب می‌کنید.

معجزه کلمات - دکتر احمد محمدی
بخوانید

وقتی این تصور را در ذهن خود می‌پرورانید که آدم موفق و خوش فکر وجود ندارد، خب هستی هم به حرف و فکر شما صحه می‌گذارد و تایید می‌کند که بله، چنین افرادی وجود ندارند. ولی وقتی در اعماق وجود خودتان باور دارید که افراد موفق و خوض فکر وجود دارند و شما لیاقت دوستی با آنها را دارید، دست روزگار چنین افرادی را در مسیر زندگی‌تان قرار می‌دهد.

جهان گوش دارد، می‌شنود. خداوند زنده است، نیاز ما را می‌بیند و آگاه است. چطور ممکن است خداوند که جزئی‌ترین نیازهای ما را مطلع است، از نیازهای ارتباطی ما بی‌خبر باشد. به جهان درون و بیرون خودتان با تمام قدرت بگویید که می‌خواهید تغییر کنید، می‌‌خواهید از نو بسازید. می‌خواهید زندگی را واقعا زندگی کنید. جهان صدای شما را می‌شنود و خالق این جهان نیز به نیاز شما پاسخ می‌دهد. فقط کافی است بگویید، بخواهید و برای خواسته خودتان ارزش قایل شوید.

دکتر احمد محمدی در ویدئوی انگیزشی در مورد این موضوع توضیحاتی ارائه کرده‌اند که می‌‌تواند راهکارهای دیگری را نیز دراختیار قرار دهد.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

تینا پورشاهید

زندگی را باید ساخت. درکنار هم می‌توانیم بهترین‌ها را تجربه کرده و زندگی را با تلاش مستمر، پشتکار، آموزش و همراهی از نو بسازیم. در کنار هم قوی‌تر از قبل پیش خواهیم رفت. خستگی در ما راهی ندارد چون معتقدیم هیچ وقت برای ساختن زندگی دیر نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن