مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
مشتری مداری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
مشتری مداری
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پادکست فکرانه - مشتری مداری 2

بر اساس تعریف، مشتری مداری عبارت است از نوعی فرهنگ سازمانی که رفتارهای لازم به منظور ارزش نهادن به مشتری ها را، به بهترین شکل ممکن ایجاد می کند. همچنین بر اساس تعریفی دیگر مشتری مداری عبارت است از برداشت مشتری ها  از برآورده شدن خواسته‌ها و انتظارات آنان.در نتیجه اولین قدم در مشتری مداری این است که بدانیم «مشتری چه می خواهد؟». اگر بتوانیم پاسخ مناسب و کاملی برای این سؤال بیابیم، آن گاه رضایت و وفاداری مشتری ها را خواهیم داشت.

دوره آموزش ویزیتوری با تکیه بر تجربه کار با تیم‌های ویزیتوری 20 شرکت پخش بزرگ

مطالعه بیشتر: ویزیتوری – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

مطالعه بیشتر: نمایشگاه – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

در برنامه‌ فکرانه نیز می‌توانید با موضوعات مختلفی از جمله گوش دادن مؤثر – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی و همچنین مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی و موضوعات دیگری آشنا شوید. در ادامه به معرفی خواسته‌ها و انتظارات با اهمیت از دیدگاه مشتریان (ارکان مشتری مداری) می پردازیم:

احترام به مشتری

احترام به مشتری

نخستین انتظار هر مشتری، «احترام» می باشد. اساساً همه ما دوست داریم که به ما احترام گذاشته شود، و این تمایل، هنگامی که در جایگاه مشتری قرار داریم، بیشتر می گردد.

دوره مشتری مداری و مدیریت حرفه ای ارتباط با مشتریان

به کارمندان خود آموزش دهید که هنگام گفتگو و برقراری ارتباط با مشتری ها، با نهایت ادب و احترام رفتار نمایند و سعی کنند بیش از انتظار مشتری او را مورد احترام قرار دهند. طبیعی است که به مشتریان هم احساس رضایت و خوشایندی دست می دهد و با تکرار خرید، از شما قدردانی نموده و همچنین به شما وفادار خواهند ماند.

کیفیت محصولات و خدمات

مهم ترین عامل در وفادارسازی مشتری ها و تکرار خرید آنان، کیفیت و محصولات و خدمات می باشد. مشتری ممکن است قیمت بالاتر و یا نکات منفی دیگر را تحمل نماید، اما مطمئناً کیفیت پایین کالا و خدمات برای وی قابل تحمل نخواهد بود. برای حفظ مشتری ها،  بر حفظ کیفیت محصولات و خدمات خود تأکید بیشتری داشته باشید و در صورتی که مشتری از کیفیت خدمات یا محصولات رضایت مطلوب را ندارد، به بهترین نحو ممکن پیگیر جبران و کسب رضایت مشتری خود باشید.

فراهم آوردن کالاها و خدمات مورد نیاز

مشتری ها انتظار دارند که به هنگام مراجعه، شما تمام کالاها و خدمات مورد نیاز آن ها را فراهم آورید. این ویژگی موجب ایجاد حس اطمینان و آرامش در مشتری ها نسبت به شما می‌گردد. بنابراین در هر زمینه‌ای که کار می‌کنید، سعی کنید تا طیف کاملی از محصولات و خدمات را تأمین نمایید تا مشتریان کمتری با پاسخ منفی شما مواجه گردند.

آراسته بودن محیط و کارمندان 

اولین چیزی که مشتریان می بینند وضعیت ظاهری محیط کسب و کار و کارمندان شما می باشد.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

تلاش نمایید محیط شرکت یا فروشگاه شما آراسته و زیبا باشد، این عمل حس خوبی از آرامش و اطمینان به مشتری ها انتقال و آن ها را به حضور و خرید از شما تشویق می نماید.

رضایت و وفاداری مشتری

سرعت و دقت در ارائه خدمات

دریافت خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن، یکی از خواسته های مهم مشتری ها می باشد. در نتیجه طراحی یک سیستم و گردش کاری مناسب،، که در آن بتوانید به دقت و سرعت به درخواست‌های مشتریان پاسخ دهید، از اهمیت بالایی برخوردار است. کارمندان و امکانات مورد نیاز برای افزایش سرعت و دقت در ارائه خدمات را فراهم بیاورید تا همیشه مشتری هایی راضی و وفادار داشته باشید.

مشتری مداری با قیمت مناسب

در عصر اینترنت و فناوری، مشتری ها می‌توانند خیلی سریع به قیمت سایر تأمین کنندگان دست یابند. در نتیجه درصورتی که قیمت شما با کیفیت ارائه شده هماهنگی نداشته باشد، مشتری شما را به زودی ترک خواهد نمود. همیشه تلاش نمایید، تا از قیمت محصولات مشابه در سایر شرکت‌ها اطلاع یابید و در صورت لزوم قیمت‌های خود را اصلاح کنید.

رضایت کارمندان

یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتری ها، رضایت کارمندان می باشد. در صورتی که کارمندان شما، از میزان حقوق و یا امکانات رفاهی خود رضایت کافی را نداشته باشند، انگیزه خوبی هم برای حفظ کیفیت محصولات و خدمات نخواهند داشت. همچنین نمی‌توان انتظار داشت که با روحیه‌ای مناسب و نهایت احترام با مشتری ها رفتار کنند. لذا طبیعی است که این نارضایتی به مشتری ها هم منتقل گردد.

نظرسنجی از مشتری ها

شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات مشتری ها، شما را متوجه نقاط قوت و ضعف خود می نماید و به شما در برنامه ریزی برای بهبود شرایط کمک بسیاری خواهد نمود. از سوی دیگر، مشتری یا از کیفیت خدمات شما راضی است و یا ناراضی، در هر دو حالت از این که به نظر او احترام گذاشته و از او در مورد رضایت یا عدم رضایت پیگیری می‌نمایید، احساس خوبی پیدا می کند و اعتماد او به شما بسیار بیشتر خواهد گشت.

دوره بازاریابی و فروش

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

برقراری ارتباط صحیح با مشتریان از جمله عواملی است که باعث رضایت مندی و وفادارسازی آنان می شود که نتیجه آن افزایش فروش و خوشنام شدن برند و محصول شما است. در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی با سال ها تجربه در زمینه فروش و بازاریابی، از رازها و تکنیک های مؤثر برای وفادارسازی مشتریان خواهند گفت. می توانید برای بهره مندی از آموزه های ایشان و شرکت در این سمینار، روی لینک زیر کلیک نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

لینک های مفید

18 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *