چرا مشاوره برای استارتاپ ها امری ضروری است؟

مشاوره استارتاپ ها
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

برای کسانی که کارآفرین هستند یا تجربه‌ی راه‌اندازی استارتاپ‌ دارند، شروع یک پروژه و کار جدید چندان دشوار نخواهد بود. چنین افرادی عموما از حضور مشاورراه‌اندازی استارتاپ بهره می‌برند.

اولین قدم برای راه‌اندازی استارتاپ، انتخاب مشاور خوب است. حرفه‌ای‌ها قبل از شروع هر کاری مشورت می‌گیرند و از دانش و فکر دیگران برای پیشبرد کار خود استفاده می‌کنند. اگر صاحب ایده و فکر هستید، با آکادمی بازار همراه شوید تا بتوانید استارتاپی موفق را پایه‌گذاری کنید.

مطالعه بیشتر: چرا بی‌ انگیزه هستم؟ چطور می‌توانم از بی‌ انگیزگی خلاص شوم؟

مطالعه بیشتر: برایان تریسی درباره شرکت در سخنرانی و سمینار موفقیت چه می‌گوید؟

چرا مشاوره راه‌اندازی استارتاپ سودمند است؟

هدف مدیریت هر شرکتی برای راه‌اندازی شغل و تولید محصول جدید، اطمینان از نیتجه‌بخش بودن کار است. مشاوری که با دانش امروزی، بازار را به خوبی می‌شناسد و با بررسی لحظه‌به‌لحظه‌، بهترین راهکار را به شما ارائه می‌دهد، می‌تواند نقش موثری در این راستا داشته باشد. به راستی چه کسی می‌تواند توصیه‌های یک متخصص کاردرست را رد کند؟ حتی اگر مدیر و کارآفرینی در زمینه کاری خود متخصص باشد نمی‌تواند از وجود مشاوره راه‌اندازی استارتاپ در کنار خود غافل شود. همیشه در ارزیابی برنامه‌هایی که در فکرتان است، شنیدن نظرات شخص دوم که مشاورتان است خالی از لطف نیست و می‌تواند در شناسایی زمینه‌های پیشرفت کمک کننده باشد.

مشاوره راه‌اندازی استارتاپ

۱. مشاور خوب به‌ شما کمک می‌کند تابع تغییرات باشید

همانطور که یک روز حال شما بسیار عالی است، روز دیگر می‌تواند خسته کننده و تکراری باشد. مشاور خوب تجاری در همه روزها و در بازاری که همیشه در حال تغییر است، از بی‌ثباتی بازار تا پیشرفت‌های فناوری روزانه ثابت قدم و پایدار است و می‌تواند در هر شرایطی بهترین خدمات مشاوره‌ای را به شما ارائه دهد.

۲. مشاور کسب و کار نظراتی کاملا صادقانه و بی‌طرفانه دارد

یک کارآفرین و صاحب استارتاپ در مورد ایده‌اش، از خانواده، دوستان و حتی شبکه های اجتماعی بازخورد درخشان خواهد گرفت. او فکر می کند که نظر او کاملا بی عیب و نقص است. اما ارائه نظرات بی طرفانه و عملی کار دشواری‌ست، مگر اینکه شما در کنارتان از وجود یک مشاوره راه‌اندازی استارتاپ بهره برده باشید. شما نه تنها درباره ایده های مربوط به تجارت خود، بلکه در مورد جزئیات بازار، سازماندهی و سایر موارد مهم انتقادات و پیشنهادات را دریافت خواهید کرد. مشاورانی خارج از شرکت که نظراتش کاملا صادقانه و بی‌طرفانه است.

۳. مشاور تجاری مشکلات را حل می‌کند

گاهی برخی مدیران به مشکلات و موانعی برخورد می‌کنند و مدام با خود در کنکاش هستند که چرا به چنین مشکلی برخورده‌اند. عدم برنامه ریزی، عدم تحقیق یا نداشتن آگاهی در مورد جنبه خاصی از تجارت یا چیز دیگری ممکن است موجب به وجود آمدن مشکل باشد. اما این مدیران با دیدی مثبت کار را به مشاوران می‌‌سپارند تا در این موقعیت به کمک‌شان می‌آیند. هر چه مشاور باتجربه‌تر باشد و سابقه‌ کاری متنوعی داشته باشد، بهتر می‌تواند راهکار ارائه دهد.

۴. مشاوره راه‌اندازی استارتاپ، حرکتی رو به جلو دارد

مشاوران دوست دارند شرکت حرکتی رو به جلو و دارای رشد داشته باشد و به اهدافش برسد. آنها به مدیران و کارکنان انگیزه فوق‌العاده‌ای می‌دهند تا مسائل را پشت سر گذشته و برای پیشبرد اهداف تلاش کنند. تلاش آنها از شروع ایده و استارتاپ تا اجرایی شدن و به نتیجه رسیدنش ادامه دارد تا به پیروزی برسند.

۵. مشاوران همیشه در حال آموختن هستند

برای رسیدگی به مسائل پیش رو در آینده باید مجهز بود، مجهز به دانش و آگاهی همگام با علم و فناوری روز. این امری ضروری برای مشاور کسب وکار است.

۶. مشاوران مدیریت کمک می‌کنند تا به طور متمرکز و در مهلت مقرر فعال باشید

مشاوران کارها را طوری اولیت‌بندی می‌کنند که فعالیت از شروع پیشرفت منظمی داشته باشد و در زمان مقرر به نتیجه برسد. زمان برای آنها اهمیت بالایی دارد.

۷. تجزیه و تحلیل‌شان موشکافانه است

آنها در بررسی و تجزیه و تحلیل بسیار دقیق هستند و هیچ‌چیز را از دست نمی‌دهند. از مفهوم اولیه گرفته تا برنامه تجاری، تحقیقات بازار، ساختار شرکت و سازمان و مراحل بعدی بعد از راه اندازی، مشاوره مدیریت همه چیز را بطور کامل بررسی می کند.

۸. مشاور به فکر برندینگ شرکت است

یکی از بزرگترین چالش ها برای شروع کار، برندینگ شرکت‌ است. رسیدن به برند تجاری با زمان و تلاش و سرمایه گذاری و مسائل مالی همراه است. بخشی از مشاوره مدیریت به شما یاد می دهد که چگونه یک کمپین اولیه بازاریابی را برنامه ریزی کنید که به برند شما به ثمر برسد. شما روش‌هایی را یاد خواهید گرفت که بیشترین بازده سرمایه گذاری را ایجاد می کنند و چگونگی ایجاد یک برنامه عملی را به گونه ای انجام می دهند که از بودجه تجاوز نکنید و وقت زیادی را برای یک فعالیت بالقوه بی ثمر صرف کنید.

۹. اعتماد برای مشاوره مدیریت امری ضمنی است

هیچ چیز نمی تواند بدتر از سرمایه گذاری وقت، تلاش و پول در یک ایده و استاراتاپی باشد که نتیجه‌ای ندارد یا استارتاپی که بخش‌هایی از آن لو رفته باشد. در مشاوره مدیریت، یک مدیر اجرایی بدون هیچ گونه سوال از حریم شخصی شما دفاع می کند.

اگر برای کسب و کار نوپای خود و راه‌اندازی شرکت‌تان به دنبال مشاوری معتمد و حرفه‌ای هستید با کارشناسان ما در آکادمی بازار تماس بگیرید.

منبع:https://punchng.com/why-management-consulting-is-necessary-for-start-ups/

دیدگاه بگذارید

avatar