مسیر موفقیت هموار نیست؛ با موانع رسیدن به موفقیت آشنا شوید

مسیر موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

همه می‌خواهند موفق باشند. اما باید بدانید که مسیر موفقیت، یک مسیر راحت و بی دغدغه نیست. مسیر موفقیت با درد و رنج‌هایی همراه است و موانع رسیدن به موفقیت بسیار است.

«راحتی» و «رشد» هیچ گاه همزمان با هم وجود نخواهند داشت. اما نکته زیبایی که در رابطه با موفقیت وجود دارد، این است که در دنیا جا برای موفقیت همه به اندازه کافی وجود دارد! همه می‌توانند موفق شوند اما هرکسی نمی‌تواند پا به مسیر موفقیت بگذارد!

با آکادمی بازار برای آگاهی بیشتر از موانع رسیدن به موفقیت همراه باشید. در بلاگ آکادمی بازار می‌توانید مقاله‌های مختلفی با موضوعات موفقیت، انگیزشی، بازاریابی و فروش و کسب‌وکار مطالعه کنید.

مطالعه بیشتر: برنامه‌ریزی شغلی و زندگی از شما فرد دیگری می‌سازد

مطالعه بیشتر: هفت گام موثر برای برنامه‌ریزی شغلی و زندگی به‌صورت موثر و کاربردی

 

مسیر موفقیت

موانع رسیدن به موفقیت

آزمون زندگی!

زمانی که می‌خواهید موفق شوید، به رویاها و اهدافتان دست یابید، و موانع رسیدن به موفقیت را کنار بزنید، زندگی شما را می‌آزماید! زندگی باید مطمئن شود که شما برای رسیدن به خواسته‌هایتان تا چه اندازه مصمم هستید.

بنابراین، اولین کاری که در این آزمون انجام می‌دهد، این است که شما را با یک سری از رنج‌ها و سختی‌ها مواجه می‌سازد. این سختی‌ها آنقدر رنج آور هستند که گاهاً ممکن است گریه کنید! گریه‌هایی که به هق هق می‌انجامند!  این اتفاقی است که به هر حال رخ می‌دهد اما هیچ اشکالی ندارد! محکم باشید و آن را تحمل کنید. این بخشی از برنامه موفقیت است.

 

اگر نتوانید «درد و سختی» را مدیریت کنید و از پس آن برآیید، پس یعنی واقعاً «موفقیت» را نمی‌خواهید! اگر نمی‌توانید «نا امیدی» و «رنج» را تحمل کنید، بهتر است همین حالا تسویه حساب کنید و کنار بکشید! درست مانند زمانی که از کاری می‌ترسید، و هیچ وقت آن را تجربه نمی‌کنید!  اهمیتی ندارد که این درد و رنج چقدر شدید باشد؛ چیزی که مهم است، این است که شما بالاخره پاداش آن را می‌گیرید و به آنچه می‌خواهید، می‌رسید.

شما می‌توانید هرآنچه می‌خواهید باشید، داشته باشید یا انجام دهید!  همه ما در مسیر موفقیت و رسیدن به خواسته هایمان، با درد و رنج‌هایی مواجه می‌شویم اما نکته‌ای که مهم است، این است که آیا از آن‌ها عبور می‌کنیم یا در همان جا می‌مانیم؟

بسیاری از افراد، نمی‌توانند از مرحله سختی‌ها عبور کنند! آن‌ها میدان را خالی می‌کنند و عقب می‌کشند. اما فقط تعداد کمی از افراد هستند که بلند می‌شوند و با قدرت بیشتری ادامه می‌دهند!

موانع موفقیت
مسیر موفقیت

نتیجه آزمون

اگر بتوانید مشکلاتی را که با آن‌ها روبرو می‌شوید پشت سر بگذارید، به قدرت نامحدودی دست خواهید یافت که توسط آن می‌توانید هر کاری را انجام دهید!  از آن پس، با مسائل زندگی راحت‌تر کنار می‌آیید زیرا یاد گرفته‌اید که از پس سختی‌ها برآیید و موانع رسیدن به موفقیت را کنار بزنید.

بنابراین اتفاقات غیر منتظره، کمتر شما را می‌آزارند و کمتر غافلگیر می‌شوید. برای موفق شدن، مدیر شدن، پدر و مادر شدن، کار آفرین شدن یا یک رهبر خوب بودن، دستورالعملی به شما داده نمی‌شود.

اصول هیچ یک از این‌ها را در هیچ کجا به شما نمی‌آموزند، شما این اصول را در مدرسه یا دانشگاه نخواهید آموخت، بلکه خودتان باید آن را از طریق آزمون و خطا، شکست‌های پیاپی، سختی‌ها و تحمل رنج‌ها یاد بگیرید! پس زمانی که اتفاق غیر منتظره‌ای برایتان می‌افتد، به جای اینکه غافلگیر یا مأیوس شوید، از خود سؤال کنید: «چه درسی باید از این اتفاق بگیرم تا مرا یک قدم به خواسته‌ام نزدیک‌تر کند؟»

اتفاقات بد، به ظاهر بد هستند! همه آنها برای هدفی بر سر راه ما ظاهر می‌شوند؛ اگر آن درسی را که باید، از آن‌ها نگیریم، آن اتفاقات آنقدر تکرار می‌شوند تا بالأخره پیام آن‌ها را دریابیم. اتفاقات بد، هرگز ذاتاً بد نیستند؛ فقط به این دلیل که خلاف انتظار ما رخ می‌دهند، ما به آن‌ها بر چسب «اتفاقات بد» را می‌چسبانیم!

پس این بار که اتفاق به ظاهر بدی برایتان رخ داد، به جای آنکه به آن واکنش نشان دهید، به آن پاسخ دهید! بدین صورت که آرامش خود را حفظ کنید، درباره آن فکر کنید، سعی کنید پیامی که به همراه دارد را دریابید، و سپس بلند شوید و با صدای بلند فریاد بزنید: «من یک قدم به خواسته‌ام نزدیک‌تر شدم!»

پیمودن مسیر موفقیت

موفقیت، چیزی جز یک تصمیم نیست؛ زمانی که مسیر موفقیت را طی می کنید ، یعنی به کائنات اعلام می‌کنید که آماده هستید تا مسیر آن را هر چقدر هم سخت باشد، تا انتها ادامه دهید. پس اگر تصمیم‌تان را گرفته‌اید، با روبرو شدن با سختی‌ها به خود اطمینان دهید که در مسیر درستی قرار دارید…

دستیابی به موفقیت
موفقیت

گاهی تمامی آنچه که برای پیمودن مسیر موفقیت باید انجام دهیم را می‎دانیم، اما صرفاً به یک مشوق نیاز داریم و چیزی که انگیزه‌ی ما را دوباره به جریان بیاندازد و اهرمی باشد برای استارت زدن یک پروسه..

شما برای موفقیت در زندگی می توانید از مقالات آکادمی بازار استفاده نمایید. همچنین برای رشد در زمینه کسب و کار نیز می توانید از مقالات کارآفرینی و کسب و کار استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar