مقالاتموفقیت / انگیزشی

مراحلی که برای تحقق رویاهایتان باید پشت سر بگذارید

آمتیج دوسانژ (Amtej Dosanjh) یک کارآفرین تازه کار است که با کمک به دیگران، سعی می‌کند به اهداف خود دست یابد. برای بهره مندی راهنمایی‌های انگیزشی بیشتر که شما را به تحقق آرزوهایتان نزدیک‌تر می‌کند، می‌توانید از این وب سایت بازدید کنید:

www.make-me-successful.com

همه‌ی ما رویاهایی داریم. برخی رویاهای کوچکی دارند و برخی رویاهای بزرگ؛ خود من طرفدار رویاهای بزرگ هستم، چون ما را به سوی پیشرفت و بزرگی هدایت می‌کنند. با این وجود، صرف نظر از اندازه، ما همه رویاهایی در سر داریم.

زندگی از منظر من، رسیدن به این رویاها و ساختن آن زندگی است که همیشه آرزویش را داریم. برخی از مردم، با موانعی که سر راهشان است دلسرد می‌شوند و به نظر می‌رسد  دیگر هرگز شجاعت آغاز کردن را پیدا نمی‌کنند. آن ها با رویاهایشان می‌میرند، بدون اینکه در زندگی به آن ها رسیده باشند. این‌گونه افراد، به دنیا بدبینند، و به جای اینکه به دنبال دلایلی باشند که به آن ها انگیزه‌ی دنبال کردن رویاها و آرزوهایشان را بدهد، نگران این هستند که آن رویا یا روش‌های رسیدن به آن عملی نیستند. آن ها به ندرت برای تحقق رویاهایشان تلاش می‌کنند، پس توصیه‌ی اول من به شما این است که:

با این‌گونه افراد منفی نگر و سمی معاشرت نکنید و اگر خود شما فرد بدبینی هستید، خود را از بند این نگرش رها کنید! در سمینار موفقیت یاد بگیرید که چرا باید چنین افرادی را از زندگی خود حذف نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

فارغ از اینکه چه اهداف بزرگی را نشانه گرفته اید، راهی که باید برای محقق کردن آرزوهایتان طی کنید، با موارد تقریبا ثابتی پیوند خورده است. تمرکز اصلی این مقاله، بر این است که چند نکته‌ی آموزنده درباره‌ی تحقق بخشیدن به رویاها به شما بیاموزد. من این روند را به سه قسمت تقسیم می‌کنم. این مراحل، معمولا در پروسه‌ی هر رویایی که به واقعیت تبدیل شده است، دیده می‌شود. ممکن است تا حدودی به رویای شما شباهت داشته باشد، و شاید شما متوجه شوید که در یکی از این مراحل گیر کرده‌اید. کلید تحقق رویای شما این است که از این مراحل پیروی کرده، و فعالیت‌تان را ادامه دهید.

استاد احمد محمدی

قدم اول: یک تصویر شفاف از رویایتان بسازید

این مرحله، پایه و اساس محقق شدن هر رویایی است. آسمان خراش‌هایی که هرروزه در جای جای شهر می‌بینید، با یک اشاره‌ی انگشت به وجود نیامده‌اند. ساخت فونداسیون و پی این ساختمان ها، ممکن است مدت زیادی طول بکشد، و فونداسیون چیزی است که شما در ظاهر هیچ ساختمانی آن را نمی‌بینید؛  سازه ای است که در زیر زمین ساخته می‌شود تا این ساختمان‌ها بتوانند بر روی آن قد بکشند و این چنین استوار بمانند. اگر هیچ فونداسیونی وجود نداشت، هیچکدام از این ساختمان‌های بلند مرتبه، حتی ثانیه ای نمی‌توانستند بر سر جای خود بمانند و بر شهر سقوط می‌کردند. به همین دلیل، فونداسیون و پایه‌ی هرچیزی، مهمترین بخش آن است، با اینکه در زیر زمین قرار دارد و عملا دیده نمی‌شود. این قضیه، در مورد رویاها هم صدق می‌کند.  تصورات شما، مهمترین بخش این روند است که شما را به جهت‌ها و جاده‌هایی که به نحوی شما را به رویاهایتان می‌رساند، راهنمایی می‌کند. تصور شما، باید توسط ذهنتان خلق شده باشد و به صورت آگاهانه و مانند یک فیلم، در آن نمایش داده شود.

تصورتان را در ذهنتان نمایش دهید و زندگی را در حالی که به آن رویا دست پیدا کرده‌اید، برای خودتان به تصویر بکشید. شما در آن زمان و مکان، و بعد از تحقق رویایتان، در حال انجام چه کاری هستید؟ چگونه هستید و چطور به نظر می آیید؟ زندگی روزمره‌تان چطور می‌گذرد؟ تمام این مراحل را برای خودتان مشخص کنید. ذهنیت و تصورتان را بسازید، زیرا فقط با فکر کردن به سرانجام و نتیجه‌ی هرچیزی، برایمان دست یافتنی‌تر می‌شود و به آن مشتاق‌تر می شویم، و می‌توانیم بالاخره روزی آن را به دست آوریم. اگر شما ندانید که دقیقا به دنبال چه هستید، به سان دونده‌ای خواهید بود که در مسابقه ای بدون خط پایان می‌دود و بدون اینکه متوجه باشد، فقط بی هدف جلو می‌رود یا دور خودش می‌چرخد. از این رو، برای پیشروی مثبت باید تصورات را توسعه داد.

به منظور بهبود معیارها و مقیاس‌های خود، می‌توانید روزانه خودتان را با این تصورات آشنا کنید و به آن ها خو بگیرید. فکر نکنید که می‌توانید این مرحله را نادیده بگیرید و از آن بگذرید؛ مثل آن ساختمانی نباشید که سر به فلک می‌کشد، اما به دلیل نداشتن پشتوانه و فونداسیون، فرو می‌ریزد و نابود می‌شود.

How To Make Your Dreams A Reality.

قدم دوم: یک برنامه و طرح اجرایی بریزید

این مرحله، مستلزم این است که فعالیت‌هایی انجام بدهید و شروع به ترجمه‌ی رویاهایتان از یک تصور ذهنی، به معادلات واقعی کنید. یک قدم مهم دیگر. بدون این مرحله، تمام چیزی که خواهید داشت، صرفا یک رویاست، اما با تعهد به یک نقشه‌ی اجرایی، می‌توانید شانس‌تان را برای رسیدن به آن رویا دو برابر کنید، زیرا با کمک آن می‌توانید راه خودتان را پیدا کنید و مسیر پیشروی به سمت رویایتان را بیابید و نهایتا آن را به واقعیت تبدیل کنید.

بسیاری از مردم در زندگی‌شان هرگز به این مرحله نمی‌رسند و به همین دلیل، قبل از اینکه به رویایشان دست بیابند و آن را زندگی کنند، عمرشان تمام می‌شود و خودشان و رویایشان هردو می‌میرند. آن ها در مرحله‌ی اول گیر می‌کنند و جرئت این را ندارند که خودشان را به مرحله ی دوم برسانند. آن ها معمولا درگیر حس ترسی می‌شوند که آن ها را از پیشروی باز می‌دارد. احساس ترس در این مرحله عادی است، اما همانطور که روانشناسان به دفعات اثبات کرده‌اند، چیزهایی که ما عموما از آن ها می‌ترسیم، درواقع چیزهای ترسناکی نیستند. “ساختار اجتماعی”، اصطلاحی در روانشناسی است که توضیح می‌دهد  حقیقت و اصالت وجودی ما، چیزی است که خودمان در درون ذهنمان خلق می‌کنیم. از این رو، ترس‌های ما و چیزهایی از این دست، در دنیای واقعی هیچ ارزشی ندارند، و صرفا در ذهن خودمان متولد می‌شوند و پرورش می‌یابند.بنابراین، لازم است که شما خود را به انجام این مرحله مقید کنید؛ و از اینکه درحال پیشروی هستید اطمینان حاصل کنید.

قدم سوم: به سرانجام رسانید

این مرحله‌ی آخر و نهایی است. این مرحله، مستلزم مقدار زیادی زمان و تلاش است؛ و در واقع مرحله‌ای است که عیار هرکس مشخص می‌شود و متوجه می‌شود که چقدر یک چیزی را می‌خواهد، و حاضر است برای رسیدن به آن چه کارهایی انجام دهد. این زمانی است که برندگان بر روی سکو قدم می‌گذارند و بازندگان مغلوب می‌شوند. زمانی است که شما بسیار برای رسیدن به آن تلاش کرده‌اید و رویایتان را به حقیقت نزدیک کرده‌اید. زمانی است که شما باید از آن نقشه‌ی اجرایی پیروی کنید و به آرزویتان، جامعه‌ی عمل بپوشانید.

پایه و شالوده ریخته شده و برای عمل اقدام شده است، تنها چیزی که در حال حاضر باقی مانده، این است که ثابت کنید چقدر برای تحقق رویای خود مشتاق هستید. طوری برای آن تلاش کنید که تابه‌حال در زندگی‌تان تلاش نکرده باشید. با شخصیت جدیدی که از خودتان ساخته اید زندگی کنید. به رویایتان برسید  و بعد از خودتان، یک میراث به جای بگذارید: یکی از افراد “خوش شانس”ی، که فرصتی برای زندگی کردن رویایشان داشته‌اند.

در مقاله فوق آموختید که برای دستیابی به رویاهای خود، چه مراحلی را باید طی نمایید. مراحلی که انجام هر کدام مستلزم بهره گیری از مهارت هایی است، که یادگیری آن ها از طریق مطالعه، کلاس و یا شرکت در سمینارهای مرتبط با موفقیت امکان پذیر است. استاد احمد محمدی در سمینار بزرگ موفقیت، به تدریس مهارت هایی همچون شجاعت و جسارت، تصویر سازی ذهنی و رویاپردازی، تمرکز و … خواهند پرداخت. توصیه می کنم برای بهره گیری از آموزه های ایشان اولین قدم را در مسیر موفقیت جهت تحقق رویاهای خویش بردارید و با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟
دلایل اصلی دشوار بودن رسیدن به رویاهای بزرگ چیست؟
آیا از پیگیری رویاهایتان ناامید شده اید؟
متمرکز باشید و رویاهایتان را دنبال کنید
اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن