مقالاتموفقیت / انگیزشی

مثبت‌اندیشی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

مثبت‌اندیشی نگرشی ذهنی است که در انتظارِ اتفاقات و نتایج خوب است. این نگرش رویکرد تمرکز بر خوبی و مثبت در هر موقعیتی است. با این ذهنیت، شما شکست را قبول نمی‌کنید و هیچ چیز منفی و تلخی نمی‌تواند روحیه شما را تضعیف کند. فرد مثبت‌اندیش بر خصلت‌های خوب دیگران تمرکز می‌کند. مثبت‌اندیشی یعنی داشتن نگرشی مثبت و خوش‌بینانه، اشتیاق داشتن و تصور زندگی بهتر و شادتر و ترس نداشتن از موانع و مشکلات. ذهنیت فرد مثبت‌اندیش به گونه‌ای است که دیگران را تشویق می‌کند و احساس خوبی را به آنها انتقال می‌دهد. اگر این نگرش را داشته باشید هرگز هنگام نرسیدن به برنامه‌ی دلخواه دلسرد نمی‌شوید.

استاد احمد محمدی

تعریف مثبت‌اندیشی در دیکشنری‌ها

در دیکشنری کالینز مثبت‌اندیشی را نگرشی خوش‌بینانه تعریف کرده است. در دیکشنری آکسفورد مثبت‌اندیشی به چه معناست؟ :

” تمرکز مثبت فرد بر جنبه‌های خوب و سازنده‌ی موضوعی تا اینکه احساسات و نگرش مخرب یا منفی از بین بروند.”

در اصطلاح‌نامه تِزاروس مثبت‌اندیشی مترادف امیدواری، خوشی، دیدگاهی روشن و خوش‌بینی معنا شده است. دیکشنری کمبریج هم مثبت‌اندیشی را به اینصورت ترجمه کرده است:

” سرشار از امید و اطمینان بودن، یا دلیلی برای امید و اطمینان داشتن.”

با شرکت در سمینار شاد و انگیزشی موفقیت، مثبت اندیشی راخواهید آموخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

چند تعریف از مثبت‌اندیشی

1. مثبت‌اندیشی یعنی پذیرش افکار، سخنان، تصورات و احساساتی که به رشد، موفقیت و نتایج رضایت‌بخش کمک می‌کند. آن نگرشی ذهنی است که منتظر نتایج خوب و مطلوب است.

2. با این چارچوب ذهنی شما تصور خوبی از خود و دیگران دارید و آینده‌ی بهتری را تجسم می‌کنید.

3. مثبت‌اندیشی در جستجوی راه‌حل‌هاست، اما تفکر منفی بر مشکلات و موانع تمرکز دارد.

مثبت‌اندیشی در کار چیست؟

مثبت‌اندیشی در کار یعنی منتظر موفقیت بودن، اعتقاد به خود و توانایی‌های خود داشتن و توجه نداشتن به شکست. وقتی این نگرش را داشته باشید، جرئت می‌کنید تا رؤیاهای بزرگ داشته باشید، دیدگاهتان وسیع‎‌تر می‌شود، برنامه‌ریزی می‌کنید و کارتان پیشرفت می‌کند.

مثبت‌اندیشی در ورزش چیست؟

مثبت‌اندیشی در ورزش یعنی باور به برنده شدن، احساس قدرتمندی و باکفایت بودن، انگیزه و صبور بودن برای رسیدن به نتایج دلخواه. با این نگرش تمایل بیشتر  برای آموزش و یادگیری دارید و با انرژی و قدرت بیشتری این کار را ادامه می‌دهید.

مثبت‌اندیشی در عشق چیست؟

مثبت‌اندیشی در عشق نگرش ذهنی است که باعث می‌شود شما این باور را داشته باشید که فرد مناسبی برایتان پیدا می‌شود. مهم نیست که قبلاً چند بار ناامید شده‌اید. با این نوع نگرش شما بهتر مراقب خود هستید، بنابراین بهتر به نظر می‌رسید و این تمایل را در شما ایجاد می‌کند که با دیگران ارتباط برقرار کنید.

مثبت‌اندیشی در زندگی روزانه چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

مثبت‌اندیشی در زندگی به این معناست که فردی به رغمِ موانع و مشکلات شاد و خوش‌اخلاق است و دیدگاهی روشن دارد. فردی که این نگرش را داراست شاد و خوشحال است و به افراد منفی‌باف و مشکلات اجازه نمی‌دهد که ذهن، احساسات و رفتارش را تحت تأثیر قرار دهند.

موفقیت و شکست به طرز تفکر ما بستگی دارد. اگر انتظار شکست را دارید و در هر وضعیتی امور منفی و مشکلات را می‌بینید و ذهنتان بر آنها متمرکز است بنابراین برای موفقیت تلاشی نخواهید کرد و شکست را به عنوان حقیقتی می‌پذیرید. اگر دوست دارید در هر کاری اعم از ورزش، کارآفرینی، سیاست، تجارت، هنرپیشگی و موسیقی عالی باشید باید نگرشی مثبت داشته باشید.

درست است که برای هر کاری نیاز به تخصص و مهارت لازم دارید، اما آنها بدون خوش‌بینی، امید و انتظار موفقیت دیرتر به دست می‌آیند.

هِنری فورد گفته: ” اگر شما فکر کنید که کاری را می‌توانید انجام دهید یا اینکه نمی‌توانید، درست است” عبارت فوق به این معناست که همه چیز به طرز نگرش و فکر ما بستگی دارد. تأکید می‌شود برای اینکه این نگرش مؤثر باشد باید همراه با آن اقدامی مثبت و ابتکار عمل هم داشته باشید. باید برنامه‌ریزی کنید و از عقل و شعور خود استفاده کنید و تنها به شانس اتکا نکنید.

هر فردی باید مشکلات و سختی‌ها را در نظر داشته باشد نه اینکه آنها را نادیده بگیرد. در عین حال هم باید این باور قلبی را داشته باشد که برای هر مسئله‌ای راه‌حلی وجود دارد. مثبت‌اندیشی قدرتی است که به شما و سایر افراد این انگیزه را می‌دهد تا خوب فکر کنید  و شاد باشید.

مثبت‌اندیشی یعنی:

  • یک لبخند و چهره‌ای شاد
  • یاری‌کننده و مهربان
  • هنگام شکست از جای برخاستن و تلاشی دوباره داشتن و هرگز تسلیم نشدن
  • شاد بودن حتی اگر اندک باشد
  • با وجود موانع و مشکلات نگرش مثبت را حفظ کردن

بنابراین انسان های مثبت اندیش شاد هستند و در هر شرایطی این تفکر مثبت خود را حفظ می نمایند. با مثبت اندیشی می توانید خود را در شرایط سخت و رویارویی با مشکلات آرام سازید؛ مسلماً به هنگام آرامش راه حل های بهتری به ذهنتان خواهد رسید. بنابراین می توان با مثبت اندیشی به یک حل کننده ی مشکلات عالی هم تبدیل گردید.

در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی از تفکر مثبت افراد موفق و نتایج مثبت آن به شما خواهند گفت. در واقع مثبت اندیشی یکی دیگر از ابزارهای موفقیت است، که در سمینار موفقیت به آن پرداخته خواهد شد. اگر می خواهید مثبت اندیشی و سایر مهارت های لازم برای موفقیت و تحقق بخشیدن به رویاهایتان را بیاموزید، پیشنهاد می کنم، در این سمینار شاد و انگیزشی شرکت نمایید. معطل نکنید! کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا با نحوه ی ثبت نام و محتوای آموزشی این سمینار آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
بازدهی خود را افزایش دهید
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن