مقالاتموفقیت / انگیزشی

متمرکز باشید و رویاهایتان را دنبال کنید

“متمرکز باشید، رؤیاهایتان را دنبال کنید و به سوی اهدافتان حرکت کنید.” «اِل.اِل کول جی»

اگر رؤیایی دارید، برای آن چه کار می‌کنید؟ آیا برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید، فقط رویاپردازی می‌کنید یا به خود می‌قبولانید که هیچوقت نمی‌توانید به آن برسید؟ اکثرِ ما رویاپردازی می‌کنیم به ویژه زمانی‌که جوان هستیم. وقتی که جوان هستیم برای ما موانع و حصارهایی وجود ندارد. ما به رویاهایمان ایمان داریم و مطمئن هستیم که یک روز به آنها خواهیم رسید. آیا بر رویاهایمان تمرکز داریم و آنها را در تخیلمان نگه می‌داریم؟ برخی این کار را انجام می‌دهند اما بسیاری هم آنها را از یاد می‌برند. شرایط، خانواده، کار و عوامل دیگری در مسیر راهمان قرار می‌گیرند و ما رویاهایمان را فراموش می‌کنیم و فقط در خاطرمان آنها را داریم. این حالت اغلب حس ناخوشایند و ناامیدی را به ما می‌دهد.

اگر بدون اهمیت به آنچه که در زندگی رخ می‌دهد بر رویاهایتان متمرکز شوید، چه پیش می‌آید؟ اگر علیرغم وجود موانع، مسئولیت‌ها و کار حواستان به رویاهایتان باشد، چه رخ می‌دهد؟ بعضی بدون توجه به اینکه این رویاها کوچک یا بزرگ هستند به دنبال آنها می‌روند و به آنها هم می‌رسند. شما باید تا زمان دستیابی به رویاهایتان بر آنها متمرکز باشید. بیایید به نقل اِل اِل کول جی که در ابتدای مقاله آورده شد، توجه کنیم و هر بخش را تحلیل کنیم.

استاد احمد محمدی

“متمرکز باشید، رویاهایتان را دنبال کنید و به سوی اهدافتان حرکت کنید.”

متمرکز باشید

شما ذهن و حواس خود را باید متوجه رؤیاهایتان سازید. تمرکز ذهنتان را در یک نقطه نگه می‌دارد و به شما این توانایی را می‌دهد تا به جای اینکه از یک فکر به فکری دیگر جهش کنید و تمرکز خود را از بین ببرید و وقت را تلف کنید و به هیچ چیزی هم نرسید، انرژی و زمان خود را برای رسیدن به رؤیاهای ویژه‌تان اختصاص دهید.

غلبه بر ۵ ترس که مانع موفقیت کارآفرینان می‌شود
بخوانید

رؤیاهایتان را دنبال کنید

نگه داشتن دائمی رؤیاها در سرتان اولین قدم است اما باید رؤیاهایتان را نیز دنبال کنید یعنی به جای منفعل بودن فعال باشید. آیا باید برای رسیدن به رؤیاهایتان یک مهارت خاصی را یاد بگیرید؟ به سراغش بروید. آیا برای کمک گرفتن باید با فرد معینی دیدار کنید؟ به دیدن او بروید و از او درخواست کمک و نصیحت بکنید. آیا برای کار کردن درمورد رؤیاهایتان به پول نیاز دارید؟ سعی کنید با کار کردن، خدمت کردن یا وام گرفتن از بانک آن را به دست آورید. برنامه‌ریزی کنید و مطابق با برنامه کار کنید. گام‌های درست را به سوی دستیابی به رؤیاهایتان بردارید.

JUST FOCUS ON YOUR DREAMS

به سوی اهدافتان حرکت کنید

بدون توجه به اینکه رؤیاهایتان بزرگ یا کوچکند شما برای رسیدن به سوی رویاهایتان حرکت کنید. این بدان معناست که بر رویاهایتان متمرکز باشید، برنامه‌‌ریزی کنید، بیاموزید و مهارت‌های مورد نیاز خود را به دست آورید و هر روز حداقل یک گام به سوی رسیدن به اهدافتان بردارید.

چگونه متمرکز بمانید؟

1. به رویاهایتان فکر کنید و هر روز آنها را در ذهنتان مجسم کنید.

2. در ذهنتان عباراتی را تکرار کنید که به شما انگیزه می‌دهد و برایتان الهام‌بخش است.

3. برای بهتر کردن تمرکز،‌ کنترل ذهن و افزایش بازۀ زمانی توجهتان تمارینی را انجام دهید.

اگر این ۳ گام ساده را انجام دهید، تمرکز بر رویاهایتان، دنبال کردن آنها و حرکت به سوی اهدافتان آسان‌تر می‌شود.

نقل‌قول‌هایی دیگر از  اِل.اِل کول جی

” وقتی ترس را کنار می‌گذاری و از صمیم قلب به سمت رویاهایت حرکت می‌کنی، تو رها می‌شوی.” 

” تو نمی‌توانی به گذشته‌ات اجازه دهی که آینده‌ات را در بند بگیرد.”   

” وقتی به مشکلی برمی‌خوری این زمانی‌است که باید بیشترین آرامش را داشته باشی. یک گام به عقب بردار، قوی باش و پافشاری کن.”

” رویاها موعد مقرری ندارند. من درمورد چیزهای بزرگتر و بهتر و جالب‌تر کردن آنها فکر می‌کنم.”

هرگز در زندگی تسلیم افکار منفی خود نشوید هرگز نگذارید نمی توانم ها و شکست میخورم ها شما را از دنبال کردن رویاهایتان بازدارند. راهکار آن این است که ذهن خود را پرورش دهید. ذهن شما منبع الهامات و ذات وجودی شما را تشکیل می دهد. شما هرگز نباید ذهن خود را رها کنید. اگر ذهن خود را رها کنید و آن را پرورش ندهید به سمت افکار منفی سوق پیدا می کند و به بیراهه می رود. آنگاه شما را مجبور به کشتن و فراموش کردن رویاهایتان می کند. در هر سنی که هستید و در هر شغل و موقعیتی که قرار دارید “شما قطعا می توانید به رویاهای خود دست یابید” کافی است تا بر روی افکار و ذهنیات خودتان کار کنید. برنامه ریزی کنید و ثابت قدم باشید. در آکادمی بازار ما با جمع آوری سال ها تجربه خود در زمینه رشد وتوسعه فردی سعی کرده ایم تا شما را در برنامه ریزی بهتر برای زندگی خود یاری دهیم. بدون برنامه ریزی راه به جایی نخواهید برد. همچنین بهتر است برای این کار از افراد متخصص کمک بگیرید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
خلاصه کتاب " رسیدن به فروش بیش از حد " نوشته دنیل پریستلی
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟
دلایل اصلی دشوار بودن رسیدن به رویاهای بزرگ چیست؟
آیا از پیگیری رویاهایتان ناامید شده اید؟
مراحلی که برای تحقق رویاهایتان باید پشت سر بگذارید
اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن