ویدئو ها

مبارزه و تثبیت قدرت در فیلم ۱۲۷ ساعت (127 Hours)

مبارزه و تثبیت قدرت در فیلم ۱۲۷ ساعت 127 Hours را مطالعه کنید.

مبارزه و تثبیت قدرت به گونه ای نشان دادن شجاعت است. در صورت برد لذتی بسیار و در صورت شکست کسب تجربه ای ارزشمند است. این مبارزه زمانی ارزشمند است که حریف شما زمین مادر باشد. در مبارزه با طبیعت و قدرت ماندگاری مشخص می شود. آیا شما تا به حال به چالش با طبیعت پرداخته اید؟

127 Hours: فیلم ۱۲۷ ساعت با ۶ اسکار و ۲۳ جایزه و ۱۴۳ نامزدی و با بودجه گذاری ۱۸  میلیون دلاری توانست درآمد ۶۰ میلیون دلاری داشته و در لیست بهترین فیلم ها قرار بگیرد.

مطالعه بیشتر: تا رسیدن به رویای بزرگ خود متوقف نشوید

مطالعه بیشتر: ارزش زمان از دیدگاه دکتر احمد محمدی در ویدئو آموزشی آکادمی بازار

در بخش ویدئوهای آموزشی دکتر احمد محمدی می‌توانید ویدئوهای دیگری با موضوع نردبان موفقیت، قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق، نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش و ویدئوهای آموزشی بیشتر را مشاهده کنید.

فیلم ۱۲۷

۱۲۷ ساعت داستان واقعی یک کوهنورد به نام آرون رالستون است. در حین کوهنوردی او در گراند کانیون یک تخته سنگ روی دستش می‌افتد و او در یک کوه ایزوله زندانی می‌شود. او در آن ۵ روز از تمام ابزارهای ممکن که باعث ادامه حیاتش می‌شدند استفاده کرد. در آن مدت خانواده، دوستان، عشقش و دوستان کوهنوردش را به یاد آورد. او به هیچ‌کس نگفته بود به کجا می‌رود و هیچ امیدی نداشت که کسی پیدایش کند. پس از دست و پنجه نرم کردن و مبارزه ۵ روزه با مرگ، او این قدرت را در خودش می‌بیند که با قطع کردن دستش از مچ، خود را از تخته سنگ جدا کند و پس از ۶۵ پا بالا رفتن از کوه و کیلومترها پیاده‌روی، خودش را نجات می‌دهد.

127 Hours (2010)

فیلم ۱۲۷

ورزشکار از طبیعت و شکست نمیترسد البته احتیاط شرط عقل است. طمع مبارزه و چالش بزرگتر در همه ی ورزشکاران وجود دارد. شخصیت این فرد به طور کامل ورزشکارانه نشان داده شده است. شجاعت ها دلیری ها و مهربانی ها و معرفت ها و مقاومت ها کامل بیان شده است.

امید و تلاش در فیلم در جست و جوی شادی - The Pursuit of Happyness
بخوانید

فیلم در نقطه خوبی شروع و در نقطه خوبی تمام می شود. مقاومت  فرد در مبارزه با طبیعت بی مانند است. لحظات خوش ابتدایی فیلم آرامش قبل از طوفان است. مقاومت در این شرایط از دور آسان است. بدون مواد غذایی و شرایط آب و هوایی انسان دچار توهماتی می شود که تشخیص آن ها از واقعیت غیر ممکن است.

127 Hours (2010)
فیلم ۱۲۷

 قهرمانی مبارزه گر که برعکس نمونه ‎های یک فیلم کلاسیک، تیپیک نیست. او برای بقایش می‎جنگد و این بار در مقابلش نه عواملی انسانی بلکه طبیعت خشنی است که در طی فیلم به مرتبه یک آنتاگونیست دراماتیزه شده ارتقا می‎یابد.در جایی از فیلم پیک نیک در چمن زار ژان رنوار یکی از شخصیت ‎ها به دیگری می‎گوید: شاید خوشبختی در تسلیم شدن به نظم طبیعت باشد.

آرون رالستون نیز در ۱۲۷ ساعت انگار راهی جز این ندارد. او نجات می ‎یابد تا دست به یک متعادل سازی بزند. گر چه معنای دیالوگ فیلم رنوار این نیست. فیلم رنوار بدبینانه ‎تر است تا فیلم بویل. جایی ‎که رنوار از شک کردن به مناسبات طبیعت و زندگی سخن می‎گوید، بویل نتیجه را در سازش با همان می‎داند و برای همین هم هست که ۱۲۷ ساعت بیشتر به خاطر بازی جیمز فرانکو و خلاقیت‎های رواییه ‎اش تحسین می‌شود تا محتوای ایدئولوژیکش

دانشجوی چند کاره جیمز فرانکو که شاعر، بازیگر، کارگردان، نویسنده و در بعضی مواقع یک سوپراستار است به همراه دنی بویل کارگردان فیلم اسکاری میلیونر زاغه نشین با فیلمی بهره مند از یک داستان به شدت متاثر کننده بازگشته اند که ۱۲۷ ساعت نام دارد. فیلمی که احساسات شما را به شدت جریحه دار می کند. داستان واقعی آرون رالستون که در سال ۲۰۰۳ در یک کوهنوردی صعب الصعود در ایالت یوتا در طی بالا رفتن از  یک تنگه خطرناک به خاطر افتادن سنگی روی  دستش به مدت ۱۲۷ ساعت در صخره ای گرفتار ماند و زندگی او را به مبارزه دعوت می کند.

ظاهر و لباس فروشنده - برگزیده ای از فیلم اتاق سهام (Boiler Room- 2000)
بخوانید

 

127 Hours (2010)
فیلم ۱۲۷

دوربین که صبح ها به سمت آسمان می چرخد تا عبور آهسته یک کلاغ که هر روز از آسمان عبور می کند را ببیند، و سعی و مبارزه او برای پایین آمدن از صخره ها را به تصویر بکشد. (چاقوی کندی که او به بازویش نزدیک می کند) دوربین که چرخش آب یک بطری را که آرون آن را در کامیونش جا گذاشته در دل کویر نشان می دهد. و همچنین یک حس آرزوی فرار را با دیدن تصاویری از خانواده آرون، دیدار دوباره با نامزدش (کلمنسی پوئسی) و همچنین دیدن دو خانم در حال قدم زنی که شانس دیدن آنها را قبل از گیر افتادنش داشت را در فیلم ایجاد کرد. شناخت دقیق دنی بویل از کارکرد دوربین سرچشمه ی چشم انداز های گیرای فیلم و بیرون آمدن از زندان تنگ آرون است. همانطور که با نشان دادن دید یک پرنده، عظمت و سکوت کویر و اطراف آن را به ما می نمایاند.

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

همانند «گرگ وال استریت» بهترین‌ها را شناسایی کن و به کار بگیر
گذشته را در گذشته رها کن و چشم امید به فردا داشته باش
فیلم «دست‌های سنگی» و ایمان به قدرت تصویرسازی ذهنی
ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»
در بخش فیلم آکادمی بازار چه محصولاتی ارائه می‌شود؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن