خلاصه کتاب ” قورباغه ات را قورت بده ” نوشته برایان تریسی

کتاب " قورباغه ات را قورت بده "
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آکادمی بازار قصد دارد در این مقاله به خلاصه ای از کتاب «قورباغه ات را قورت بده» نوشته «برایان تریسی» بپردازد. مارک تو این میگوید: “اگه هر روز صبح یک قورباغه زنده را قورت بدهی، ادامه روز را با این حس رضایت‌ مندی ادامه میدهی که، احتمالاً بدترین اتفاق روزت همان بوده است”.

قورباغه یِ شما، در حقیقت بزرگ‌ ترین و مهم‌ ترین وظیفه‌ ی شماست که احتمال موکول کردن آن به بعد زیاد است. خب چکار کنید که به بعد موکولش نکنید؟
در کتاب قورباغه ات را قورت بده می خوانید که مهم‌ترین دلیل به تأخیر انداختن کار مهم و انگیزه نداشتن برای انجام دادن آن، این است که درست نمی‌ دانید قرار است با انجام دادن آن چه چیزی به دست بیاورید. احتمالاً به همین علت است که که شفاف‌ سازی مهم‌ ترین مفهوم در بازدهیِ شخصی محسوب می شود.
قبل از انجام هر کاری، باید بدانید که چرا میخواهید آن را انجام دهید. تا جایی که می توانید اهداف خود را دقیق مشخص کنید. در ادامه برای مطالعه خلاصه ای از کتاب قورباغه ات را قورت بده با آکادمی بازار همراه باشید.

اهداف خود را یادداشت کنید

اهدافی که نوشته نشده است، مسلما یک آرزو یا ته ته آن یک تخیل است. همین الان یک کاغذ بردارید و 10 هدفی که می خواهید تا سال بعد به آن برسید را یادداشت کنید. لیست اهداف خود را نگاه کنید و یکی از اهدافی که به دست آوردن آن تاثیر زیادی در زندگی شما دارد انتخاب کنید. آن هدف را هر چیزی که هست بر روی یک کاغذ دیگر یادداشت کنید. موعد پایان برای آن انتخاب کنید، برنامه ریزی کنید و هر روز طبق برنامه عمل کنید تا به هدف خود برسید. شما هرروز باید به آن فکر کنید.

این تمرین ها زندگی شما را دچار تغییر می کند. پس به اهداف خود فکر کنید و هر روز آن ها را بازبینی کنید. برای رسیدن به هدف خود هر روز که از خواب بیدار می شوید، مهم ترین کار مربوط را انجام دهید.

راه رسیدن به اهداف

این سوال قدیمی را شنیده اید که چطور می توانید یک فیل را بخورید؟ پاسخ این است که هر دفعه یک گاز بزنید. حالا چطور می توانید به اهداف خود برسید؟ جواب این سوال هم همان است. هدف خود را به گام های کوچک خرد کنید و بعد با گام اول شروع کنید.

کتاب قورباغه ات را قورت بده

برنامه ریزی کنید

هرچقدر برنامه ریزی شما دقیق تر باشد، بهتر می توانید با به تعویق انداختن کارها مقابله کنید. فکر کنیم که میخواهیم در یک ماراتن شرکت کنیم. اگر فقط درمورد آن فکر کنیم خسته کننده است. اما بیایید آن را اینگونه خرد کنیم:

  • اول کفش مناسب دویدن بخریم
  • برنامه منظم ورزشی طراحی کنیم
  • و سوم، همینطور که به ورزش هفتگی اهمیت می دهیم، کم کم آن را سه برابر کنیم.

دونده ماراتن بودن دل و جرات زیادی میخواهد اما خریدن یک کفش مناسب و 15 دقیقه دویدن در روز اینگونه به نظر نمی رسد. از همین امروز شروع کنید و برنامه یک هفته را برای خودتان طراحی کنید. از همه ی برنامه های خود لیستی تهیه کنید. وقتی ببینید در برنامه های خود دارید به جلو پیش می روید به شما انگیزه و انرژی می دهد. پیشرفت مداوم و قابل مشاهده در اهداف شما را به سمت جلو سوق می دهد و کمک می کند تا به تعویق انداختن کار ها را بر طرف کنید.

کتاب قورباغه ات را قورت بده

سخت ترین قسمت هر کاری شروع آن است

وقتی کاری را از بخش مهم تر و با ارزش تر آن شروع می کنید، معمولا انگیزه بیشتر هم برای ادامه دادن آن دارید. برای اینکه بر این مشکل غلبه کنید باید همه چیز را قبل از شروع آماده کنید. مثل اینکه قبل از درست کردن غذا همه چیز را از قبل آماده کنید، شما همه ی مواد لازم را بر روی پیشخوان آشپزخانه قرار می دهید و بعد غذا را درست می کنید.

پس با خالی کردن میز کار خود شروع کنید.فقط یک کار را بر روی میز خود قرار دهید که انجام شود. نامه ها، کاغذ ها، تلفن همراهتان و هرچیز دیگری که هنگام انجام دادن یک کار مهم حواستان را پرت می کند از روی میز بردارید.

قدرت بدنی خود را افزایش دهید

فراموش نکنید که قدرت بدنی خود را نیز باید افزایش دهید. بدن شما مانند یک ماشین است، برای انرژی داشتن به غذا، آب و استراحت احتیاج دارد که برای رسیدن به اهدافتان به آن نیاز دارید. وقتی که کاملا استراحت کرده باشید، حتی تا سه برابر بیشتر از زمانی که خسته اید کار انجام می دهید. برای اینکه بازدهی کافی داشته باشید با غذا خوردن سطح انرژی خود را بالا ببرید. هرچقدر خسته تر باشید به همان اندازه کیفیت کار شما کاهش پیدا می کند. اکثر افراد بعد از یک خواب خوب شبانه، صبح بیشترین بازدهی را دارند.

خستگی شروع کردن یک کار

یکی دیگر از دلایل به تعویق انداختن کارها، خستگی شروع کردن یک کار است، آن هم زمانی که خیلی خسته هستیم. شما هیچ انرژی و اشتیاقی ندارید و مانند یک موتور سرد هستید که اول صبح روشن نمی شود.

وقتی احساس کردید که خیلی خسته اید یا ذهنتان خیلی مشغول است، کار خود را متوقف کنید و استراحت کنید تا دوباره انرژی بگیرید. روز بعد که انرژی بیشتری دارید بیشتر کار کنید، بهتر از این است که با خستگی ادامه دهید. پس به اندزه کافی بخوابید و با ورزش کردن سلامتی خود را حفظ کنید.

درباره برایان تریسی

کتاب قورباغه ات را قورت بده

برایان تریسی را می توان یکی از موفق ترین و مشهورترین نویسندگان جهان در زمینه خودباوری معرفی کرد. او در سال 1944 در شارلوت تاون متولد شد و یک شرکت بازاریابی و مشاوره بسیار بزرگ نیز تاسیس کرده است. برایان تریسی با توجه به تحقیقات و تجربه بسیار زیادی که داشته، موفق شده است کتاب های بسیار مفیدی و پرطرفداری را ارائه دهد. هرکسی که کتاب های برایان تریسی را خوانده باشد می تواند حتی خودش را به عنوان فرد حرفه ای و با تجربه در زمینه مشاوره و بازاریابی معرفی کند. زیرا کتاب هایی که برایان تریسی نوشته بسیار پر محتوا و مفید می باشند.

 

 

 

 

بسیاری از ما طرح ها و برنامه های بزرگی در سر داریم اما نمی توانیم آنها را به مرحله اجرا در بیاوریم و غالبا نیز دلیل این ناکامی خود را به عوامل متفرقه نسبت می دهیم. خیلی از مردم برای خود هدف هایی مشخص می کنند اما تنها آن هایی به اهداف شان می رسند که برنامه ریزی درستی داشته باشند و برای رسدن به آن تلاش کنند.

پیشنهاد آکادمی بازار به شما این است تا با استفاده از محصولات بسیار کاربردی و مفید کتاب صوتی، که آثار افراد موفق و مشهور جهان است با اصول دستیابی به اهداف و در نهایت موفقیت آشنا شوید. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی آدرس اینترنتی زر کلیک کنید:

کتاب صوتی

دیدگاه بگذارید

avatar