ویدئو های استاد احمد محمدی

قانون پارتو یا قانون هشتاد بیست – دکتر احمد محمدی

قانون پارتو (Pareto principle) یا قانون هشتاد – بیست در این مقاله بررسی می‌شود

قانون پارتو (Pareto Principle) به نام کاشف آن آقای پارتو نامگذاری شده است. به این صورت که پارتو دریافت که ۸۰ درصد نخود فرنگی هایی که در باغچه خود کاشته بود، نتیجه نداده اند، و تنها ۲۰ درصد از آنها رشد کرده اند. این رویداد سبب شد که فکری به ذهن ویلفردو برسد و تصمیم بگیرد که این موضوع را در ابعاد بزرگتری یعنی اقتصاد کلان مورد آزمایش قرار دهد و جالب بود که به طور باور نکردنی این بررسی به نتیجه خوبی رسید.

مطالعه بیشتر: نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟

مطالعه بیشتر: چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟

پارتو متوجه شد که ۲۰ درصد ایتالیایی ها مالک ۸۰ درصد سرزمین خود بودند. او در جامعه شناسی، صنایع مختلف و حتی شرکت های بازرگانی هم تحقیقاتی انجام داد تا صحت فرضیه خود را تست کند و به طرزی خیلی زیبا متوجه شد که در شرکت ها هم، همانند باغچه او، ۸۰ درصد تولیدات از ۲۰ درصد مولد تأثیرگذار ناشی می شود.

در نهایت این قانون به نام کاشف آن، قانون پارتو نام گذاری شد. که معمولاً به آن قانون ۲۰-۸۰  هم گفته می شود. به زبانی بسیار ساده این قانون بیان کننده این مسأله است که ۸۰ درصد خروجی های فعالیتی، در نتیجه ۲۰ درصد از ورودی ها یا فعالیت هاست.

نقش امید و باور در آینده - داستان محله فقیرنشین - دکتر احمد محمدی
بخوانید

در بخش ویدئوهای آموزشی دکتر احمد محمدی می‌توانید ویدئوهای دیگری با موضوع نردبان موفقیت، قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق، نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش و ویدئوهای آموزشی بیشتر را مشاهده کنید.

قانون پارتو چه می‌گوید؟ 

قانون پارتو (Pareto principle) یا ۲۰-۸۰  علاوه بر کشت گیاه و شرکت ها، در زندگی روزمره هم کاربرد دارد. برای نمونه، شما می توانید ۲۰ درصد از فعالیت های مؤثر زندگی روزانه خود را بیابید و با انجام آنان، ۸۰ درصد اهداف روزانه خود را بدست بیاورید. و یا در شغل فروش،‌ طبق قانون پارتو (Pareto principle) تنها ۲۰ درصد از مشتری ها، ۸۰ درصد سود نهایی را به ما می دهند. فروشگاه های بزرگ هم قانون پارتو (Pareto principle) را به کار می برند و متوجه شده اند که ۸۰ درصد فروش آن ها توسط ۲۰ درصد مشتری ها انجام می پذیرد.

کارمندان شرکت های بزرگ دنیا هم باید در کنار یادگیری اصول اولیه، قانون پارتو (Pareto Principle) را بدانند. قانون ۸۰/۲۰  توانسته است بازدهی کارخانه ها را تا صد در صد افزایش دهد، زیرا کارفرما می تواند:

۱- ۸۰ درصد فعالیت های بی بازده را شناسایی و حذف کند (کاهش هزینه ها)

۲- ۲۰ درصد فعالیت های سودآور را شناسایی و افزایش دهد (افزایش سودآوری)

اگر امروز آخرین روز زندگی تان بود چه کار می‌کردید؟
بخوانید

در ویدئوی فوق، آقای احمد محمدی به شیوه ای خلاصه و مفید مطالبی را در مورد قانون ۸۰/۲۰ یا (Pareto Principle) ارائه می دهند؛ که امیدواریم مورد توجه واقع گردد.

قانون ۸۰/۲۰ تنها در فروش کاربرد ندارد، بلکه ۸۰/۲۰ اصلی است، که می تواند در همه مشاغل و مسائل زندگی استفاده گردد. دانستن این قانون و بهره گیری از آن، شما را در مسیر موفقیت یاری می دهد. استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت از اهمیت اصل پارتو و نقش آن در موفقیت در تمامی زمینه های زندگی سخن خواهند گفت.

می توانید با شرکت در سمینار بزرگ موفقیت از تدریس عالی استاد احمد محمدی بهره مند گردید و قدمی بزرگ به سوی موفقیت های بیشتر خود در آینده بردارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی ثبت نام و محتوای آموزشی آن، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

روش درست تصمیم گیری را یاد بگیرید
چگونه می‌توانم کار را با قدرت آغاز و با قدرت به پایان برسانم؟
دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره فروش موفق برگزار شد
دوره آموزشی مربیگری در فروش برای نمایندگان بیمه ایران برگزار شد
چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن