قانون جذب را در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

قانون جذب - کتاب
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

قانون جذب

اگر شما هم به دنبال ترفندهای موفقیت و رسیدن به اهداف هستید و در این زمینه کتاب‌ها و مقالاتی را هم خوانده‌اید؛ حتما در مورد قا‌نون جذب و نحوه تاثیر آن بر زندگی‌تان نیز اطلاعاتی دارید. قانون جذب یک اصل کلی دارد که: “هر آنچه که به آن می‌اندیشید برای‌تان اتفاق می‌افتد.”

خوشبختانه یا بدبختانه تحقیقات بسیاری درستی این اصل و قانون جذب تایید کرده‌اند. متدهای مختلفی برای استفاده از قانون جذب برای رسیدن به اهداف وجود دارند. پنج تمرین قانون جذب برای دستیابی به خواسته‌ها را یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید: خلاصه کتاب « کلید کاربردی قانون جذب » نوشته جک کانفیلد

تاثیر نوشتن

در کتاب «بنویس تا اتفاق بیافتد» نوشته هنریت کلاوسر به شیوه‌ای از استفاده از این قانون برای رسیدن به اهداف اشاره شده است که در آن هر آنچه که می‌خواهیم بر روی کاغذ نوشته و تاریخ آن روز را در زیر آن درج می‌کنیم. به عنوان مثال جرات نوشتن درآمد دلخواهت را داشته باش!

خانم کلاوسر یکی از استادهای دانشگاه‌های واشنگتن کانادا سیاتل بوده و سمینارهای متعددی را در حوزه توسعه فردی و روانشناسی برگزار کرده است.

نگاهی اجمالی به کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

همانطور که از نام این کتاب پیداست، این کتاب در مورد نوشتن اهداف روی کاغذ و اهمیت آن سخن می‌گوید. نوشتن اهداف و ثبت اهداف از کارهای بسیار مهمی است که می‌تواند شما را در راه رسیدن به اهداف‌تان کمک کند. برای رسیدن به خواسته‌ و رویای‌تان قدم بردارید و پیش بروید.

استاد احمد محمدی

وقتی اهداف زندگیت مشخص و شفاف شدند، کائنات به یاری‌ات می‌آید و منابع و شرایط را برایت مهیا می‌کند.

استاد احمد محمدی

شاید این کار برای‌تان بی‌معنی باشد اما نوشتن خواسته‌های‌تان روی کاغذ به نوعی یک تاثیر روانی روی افراد دارد؛ به این صورت که با ثبت این خواسته‌ها به طور فیزیکی، ذهن شما نیز شروع به پردازش این عمل می‌کند.

مفهوم کلمات در ذهن شما ثبت می‌شوند؛ هر آنچه که در ذهن‌تان پرورانده‌اید حالا به عنوان پروندهای تازه‌ای که منتظر حل شدن هستند در ذهن‌تان تثبیت می‌شوند.

طبقه‌بندی افکار

تفاوت این پرونده‌ها با افکاری که قبلا داشته‌اید و به عنوان اهداف‌تان در فضای ذهن‌تان شناور بودند این است که حالا قفسه بندی شده‌اند. زندگی فردای شما محصول افکار امروزتان است.

ذهن شما در صدد رسیدن به یک راه حل برای این پرونده‌ها شروع به کار می‌کند؛ به همین خاطر خانم کلاوسر در کتابش به نوشتن اهداف بر روی کاغذ تاکید بسیاری می‌کند و می‌نویسد:

«بعضی‌ها دفتر خاطرات دارند؛ بعضی‌ها افکار خود را روی دستمال، پشت پاکت‌‌های نامه، تکه کاغذهای بریده شده از یک دفتر یا هر تکه کاغذ دیگری که دم دست باشد می‌نویسند. نگران نوع کاغذی که استفاده می‌‌کنید یا این‌که باید در یک دفتر بنویسید یا روی یک تکه کاغذ نباشید. هر نوع کاغذی اعم از خط دار یا بی‌خط، گران یا ارزان، در یک دفتر یادداشت یا جدا از آن و با هر نوع خودکاری با هر رنگی مناسب است. تنها قانون من این است که هر بار چیزی می‌نویسید زیر آن تاریخ بزنید.»

باید دقت داشته باشید که برای استفاده از قانون جذب باید طبق اصول آن عمل کنید. با در نظر گرفتن افکار مثبت شادی را به زندگی خود جذب کنید. توجه داشته باشید که با حوصله و ظرافت جملات خود را انتخاب کنید.

قانون جذب همراه با تلاش

موفقیت با نوشتن قانون جذب

در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد کلاوسر بیشتر بر روی مکتوب کردن اهداف تمرکز کرده است. در حالی که ممکن است این کار ذهن بعضی افراد را از تلاش و فعالیت برای رسیدن به اهداف‌شان دور کند. داشتن ثبات قدم در راه رسیدن به اهداف اولین درس موفقیت است.

هر چند افرادی که اهداف خود را می‌نویسند شانس بیشتری برای رسیدن به آن‌ها دارند اما این موضوع نباید تلاش فیزیکی شما را برای رسیدن به خواسته‌های‌تان کاهش دهد. خواستن بدون تلاش کردن هیچ نتیجه‌ای ندارد. پس قانون جذب نیز زمانی نتیجه می‌دهد که شما واقعا برای رسیدن به اهداف‌تان تلاش کنید.

اهداف شما باید در راستای عملکردتان باشد؛ یا به عبارتی دیگر اهداف شما باید فعال و عملی باشند وگرنه به رویاهایی دست نیافتنی تبدیل می‌شوند. در این صورت هر چقدر هم روزانه آن‌ها را مکتوب کنید نتیجه‌ای به عمل نمی‌آورد. همیشه به یاد داشته باشید تلاش عامل اول موفقیت شماست.

ذهن و قانون جذب

ذهن انسان بسیار قدرتمند است. ذهن مانند یک اسب وحشی است. رام کردن آن کار بسیار سختی است اما اگر موفق شوید این اسب وحشی آنقدر تیزرو و چابک است که می‌تواند قله‌های موفقیت را فتح کند. شما قطعا می‌توانید به موفقیت برسید.

اگر ذهن‌تان را با عملکردتان هماهنگ کنید موفقیت‌های بزرگی در پیش روی شماست. اگر بدنبال راهکارهایی برای عملی کردن این کار هستید دیگر نگران نباشید!

معجزه قانون تحسین

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

در آکادمی بازار ما این رازها را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا دیگر مجبور نباشید راهی را که بارها توسط افراد مختلف طی شده دوباره تجربه کنید و وقت و انرژی‌تان تلف شود.

برای آشنایی کامل با راه‌های رفته افراد موفق پیشنهاد ما به شما بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» است. همچنین می‌توانید با کمک صفحه اینستاگرام دکتر احمد محمدی با متدهای روز قانون جذب آشنا شوید.

20 پاسخ

  1. دوره آموزش زندگینامه افراد موفق رو گذروندم خیلی جالب بود برام و نکات خیلی خوبی یاد گرفتم
    نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم ☘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *