فیلم های تاثیر گذار

فیلم «مربی کارتر» نتیجه خارق‌العاده کار تیمی را به تصویر می‌کشد

کار تیمی همیشه هیجان و لذت بیشتری برای همه به ارمغان می‌آورد، خصوصا زمانی که کار به نتیجه می‌رسد شادی وصف ناپذیری نصیب همه می‌کند.

فیلم مربی کارتر (Coach Carter) ساخته توماس کارتر و محصول سال ۲۰۰۵ است. فیلم در مورد بازیکنان یک تیم بسکتبال است که سعی دارد به مخاطب نشان دهد کار تیمی همیشه نتیجه‌ای خارق‌العاده خواهد داشت.

اگر در محیط کار به دنبال یک تغییر اساسی در بازدهی و راندمان کاری هستید پیشنهاد می‌کنیم کارها را به صورت تیمی انجام دهید. وقتی هدف مشخص شده باشد و وظایف بین اعضای گروه به درستی تقسیم شده باشد، قطعا نتیجه مورد نظر را به دست می‌آورید.

مطالعه بیشتر: کار تیمی یا ارتش یک نفره!

مطالعه بیشتر: ده نکته کلیدی برای مدیران در کارگروهی و تیم سازی

کلیدهای طلایی برای موفق بودن کار تیمی

قطعا اعضای تیم هدف را می‌شناسند و در این مورد کاملا توجیه شده‌اند. کار تیمی در واقع از همین لحظه کلید می‌خورد.

کار تیمی
کار تیمی
  • تیم اهداف را درک کرده و متعهد به دستیابی به آنها است. این جهت و توافق روشن در مورد مأموریت و هدف برای کار مؤثر تیمی ضروری است.
  • محیطی راحت. این تیم محیطی را ایجاد می‌کند که در آن افراد راحت می‌توانند در برقراری ارتباط، دفاع از مواضع و انجام اقدامات لازم عمل کنند. اعضای تیم به یکدیگر اعتماد دارند. اعضای تیم به دلیل عدم توافق مجازات نمی‌شوند. اختلاف نظر مورد انتظار و قدردانی است.
  • ارتباط احترام آمیز عادی است. ارتباطات باز، صادقانه و با احترام است. افراد احساس راحتی می‌کنند تا افکار، عقاید و راه حل های بالقوه خود را برای مشکلات بیان کنند. آنها احساس می‌کنند که شنیده می‌شوند. اعضای تیم سؤالاتی را برای شفاف سازی می‌پرسند و زمان فکر خود را صرف گوش دادن عمیق می‌کنند. وقتی که همکارشان صحبت می‌کنند، به طور جدی گوش ‌می‌دهند.
  • احساس قوی از تعهد گروهی. اعضای تیم حس قوی تعلق به گروه دارند. آنها تعهد عمیقی نسبت به تصمیمات و اقدامات گروه تجربه می‌کنند.
  • خلاقیت و نوآوری عادی است. خلاقیت، نوآوری و دیدگاه‌های مختلف، مورد تشویق قرار می‌گیرد. قدرت در داشتن یک تیم این است که هر یک از اعضا تنوع تلاش خود را برای حل یک مشکل، بهبود یک روند، رسیدن به یک هدف یا ایجاد چیز جدید و هیجان انگیز به ارمغان می‌آورد.
  • مشغول بهبود مداوم است. این تیم قادر است خود را به طور مداوم مورد معاینه قرار دهد و به طور مداوم روندها، شیوه ها و تعامل اعضای تیم را بهبود ببخشد. این تیم آشکارا در مورد هنجارهای تیم و اینکه چه چیزی می‌تواند مانع از توانایی آن در پیشرفت در زمینه های تلاش، استعداد و استراتژی باشد، بحث می‌کند.
حل مسئله بیکاری از نگاه فیلم معروف مناظره کنندگان بزرگ
بخوانید

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

با جدیدترین کتاب‌های کار گروهی در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
کار تیمی یا ارتش یک نفره!
برچسب ها

فاطمه رضوانی پور

میخوانم تا بنویسم برایتان، اکنون بهترین موهبت برای من نوشتن است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن