تماشای این فیلم انگیزشی برای همه تلنگر بزرگی است

تلنگر زندگی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
بعضی‌ها موفقیت را برای از آن دیگران می‌دانند و با خودشان می‌گویند آنها حتما باهوش‌تر، زرنگ‌تر و بهتر از من هستند یا شاید شرایط بهتری دارند. اما برای موفق بودن هیچکدام از اینها ملاک نیست.

تقریبا همه ما بعد از سپری کردن دوران کودکی به مدرسه می‌رویم، شاید وارد دانشگاه شویم، برای خودمان شغلی دست و پا می‌کنیم، ازدواج می‌کنیم و صاحب فرزند می‌شویم و اینطور سرنوشت یکسانی داریم . اما چطور می‌شود که بعضی‌ها برتر از دیگران می‌شوند، اختراع بزرگی می‌کنند، در ورزش صاحب افتخارات بسیاری می‌شوند، تبدیل به یک هنرمند پر آوازه می‌شوند و سرنوشت و تقدیری متقاوت برای خودشان رقم می‌زنند.

شاید شما هم با چنین افرادی برخورد داشته‌اید و در ذهن یا کلامتان اینطور این مسئله را توجیه کنید که آنها شرایط زندگی بهتری داشته‌اند یا ذاتا باهوش‌تر بوده‌اند و مانند شما و افراد عادی دارای دغدغه‌های بیشمار زندگی نبوده‌اند.

اما واقعیت چیز دیگری است. این فیلم انگیزشی پردا از حقایق افراد موفق برمی‌دارد. نشان میدهد هیچ نقطه برتری وجود ندارد. آنها مانند تمام افراد عادی درگیر زندگی و مشکلات آن بوده‌اند و شکست‌های زیادی را تجربه کرده‌اند. این فیلم انگیزشی را تماشا کنید و دست از بهانه تراشی بردارید.

مطالعه بیشتر: فیلم انگیزشی با موضوع راز موفقیت افراد موفق در زندگی

مطالعه بیشتر: در این سمینار می‌آموزید چطور به موفقیت برسید

در بخش ویدئوهای آموزشی دکتر احمد محمدی می‌توانید ویدئوهای دیگری با موضوع نردبان موفقیت، قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق، نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش و ویدئوهای آموزشی بیشتر را مشاهده کنید.

موفق بودن نیاز به خصوصیات خارق‌العاده ندارد

همه چیزهایی که دور و برتان می‌بینید توسط افرادی اختراع و ساخته شده که باهوش‌تر از من و شما نبوده‌اند. آنها برای موفق بودن فعل اراده و تلاش را صرف کرده‌اند و به هدف و خواسته‌شان ایمان داشته اند. با هر بار شکست تسلیم نشده‌اند و بار دیگر و شاید طور دیگر شروع مجدد داشته‌اند.

موفق بودن ساده نیست، اما دست نیافتنی هم نیست. پول؟ شهرت؟ مسافرت رفتن؟ روابط؟ یا آزادی انجام هر کاری، هر زمان و با هر کس که می خواهید؟ با این حال شما موفقیت را توصیف می کنید ، چیزی است که تقریبا همه در پی آن هستند. در حالی که تعاریف ما از موفقیت ممکن است متفاوت باشد، آرزوی موفقیت در یک چیز برای همه ثابت است.

با این وجود، حتی اگر همه ما می‌خواهیم در چیزی موفق شویم، همیشه آنچه را که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز است، انجام نمی دهیم. وقتی کار سخت می‌شود تسلیم می‌شویم. اما همه این کار را نمی‌کنند. بنابراین چه چیزی آنها را از بقیه جمعیت جهان جدا می‌کند؟

چگونه است که یک شخص حاضر است تمام آنچه را برای رسیدن به اهداف خود نیاز است انجام دهد، در حالی که شخص دیگری در اولین نشانه مقاومت کنار می‌کشد و تسلیم می‌شود؟ چرا یک نفر حاضر است تقریباً همه چیز را فدا کند تا بتواند زندگی رویایی خود را بسازد، در حالی که دیگران بیش از حد می‌ترسند و قدم بعدی را در ترس از رنج ناشی از یک شکست فاجعه بار یا خجالت بر‌می‌دارند؟

کاملاً مشخص است که موفقیت هیچ ارتباطی با مجموعه شرایط اولیه ما ندارد. برخی از فقیرترین و محروم ترین افراد جهان به بزرگترین موفقیت‌های همه زمان ها دست یافته اند. اپرا وینفری در بهزیستی متولد شد و در کودکی مورد آزار جسمی قرار گرفت. جی کی رولینگ طلاق گرفت، یک دختر داشت و قبل از انتشار اولین کتاب در مجموعه هری پاتر، به کمک دولت زندگی می‌کرد.

موفقیت فیلم انگیزشی
موفقیت

موفقیت در زندگی هیچ ارتباطی با جایی ندارد که شما در آن زندگی می‌کنید. موفقیت فراتر از شرایط است. خب، پس چیست؟ فرمول جادویی چیست؟  راز موفق بودن در زندگی چیست؟ چگونه می‌توانیم از یک زندگی متوسط ​​به یک زندگی عالی برسیم؟ آیا کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ یا این فقط یک رویا در قلب و ذهن مردم احمق است؟

شما باید اهداف‌تان را خیلی مشخص، دقیق و قابل اندازه‌گیری بنویسید. بدون اینکه اهداف ما مشخص باشند، و واقعاً چارچوبی برای موفقیت در زندگی ما تعریف شوند، آنها بسیار انتزاعی‌تر و گنگ‌تر باقی می‌مانند. هنگامی که آنها مشخص هستند، به این شرح که به تفصیل نوشته شده‌اند، و شما می توانید هر دو را کمیت کنید و بدانید که در چه تاریخی برای دستیابی به آنها نیاز دارید، آنها واقعی‌تر می‌شوند. در حقیقت، مطالعات تأیید کرده‌اند که افرادی که اهداف خاص و مکتوب را ایجاد می‌کنند، به احتمال زیاد می‌توانند به آنها برسند.

از این رو کاملاً مشخص است که برای موفق بودن در زندگی در هر کوششی، باید اهداف مشخصی تعیین کنیم. اما نه تنها آنها باید خاص باشند بلکه باید  اهدافی خاص، معنی دار، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان باشند. این اهداف همچنین باید به طور مداوم مورد ارزیابی قرار گیرد و برنامه ها برای دستیابی به آنها مجدداً تعدیل شوند.

اما تمرکز اولیه در اینجا باید بر روی ایجاد اهداف کتبی خاص باشد. شما می‌خواهید به چه جیزی برسید؟ اطمینان حاصل کنید که در این مورد جزئیات بیشتری کسب کرده و از تعیین کمیت اهداف خود اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال، فقط نگویید که می‌خواهید پول بیشتری کسب کنید. با مبلغ دقیقی که می‌خواهید شروع کنید. نحوۀ تعیین این عدد باید حساب شده باشد.

قدم بعدی در دستور کار موفقیت، ایجاد یک برنامه است. در حالی که تعریف شما از موفقیت (اهداف شما) به زندگی شما ساختار می‌بخشد، این طرح  آن را هدایت می‌کند. بدون برنامه، ما مانند ماهی در آب مرده ایم. ما باید یک مسیر کلی برای سفر داشته باشیم. توصیه می‌کنیم این فیلم انگیزشی آکادمی بازار را حتما تماشا کنید.

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments