فیلم های تاثیر گذار

فیلم «شیر» فداکاری انسان‌های بزرگ را به تصویر می‌کشد

زندگی یعنی فداکاری

برای اینکه بتوانیم در زندگی فداکاری را بلد باشیم باید روح بزرگی داشته باشیم. مادر و پدر در زندگی نماد از خود گذشتگی هستند.

فیلم سینمایی «شیر» محصول سال ۲۰۱۶ است که گارث دیویس آن را کارگردانی کرده است. این فیلم قصه زندگی یک کودک هندی را روایت می‌کند که در بطن فقر و نداری در حال رشد است، بر اساس اتقاقی از خانواده‌اش دور می‌شود و در حالی که سرگردان شده به بهزیستی برده می‌شود و توسط خانواده استرالیایی به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شود و برگ جدیدی در دفتر زندگی‌اش رقم می‌خورد.

تعداد محدودی از انسان‌ها وجود دارند که طرز فکر و زندگی‌شان به کل با آدمهای دیگر متفاوت است. روح بزرگ آنها شخصیت‌شان را طوری ساخته است که فداکاری در وجودشان سرشار است و نمی‌توان ذره‌ای خودخواهی را در قلبشان یافت. خیلی سخت است که بتوان مانند آنها بود، اما از خود گذشتگی یک معیار مشخص در وجود انسان‌های موفق است.

مطالعه بیشتر: فیلم «رکورد بزرگ» و داستان پیروزی انسان‌های جاه‌طلب

مطالعه بیشتر: ایمان داشته باش، روزهای سخت می‌گذرد و به خواسته‌ت می‌رسی

چند فداکاری انسان‌های موفق برای ساختن رویاها

گاهی برای رسیدن به موفقیت و دستیابی به رویاهایتان مجبور می‌شوید با فداکاری از برخی میل و خواسته‌هایتان بگذرید و پا روی دلتان بگذارید. این بیشتر زمانی رخ میدهد که شما به فکر ساختن آسایش و آرامش برای خانواده خود هستید و در این راه از خیلی چیزهایی که مربوط به خودتان است می‌گذرید.

برای رسیدن به آنچه واقعاً در زندگی می‌خواهیم، باید قربانی کنیم. در اینجا 6 مورد وجود دارد که افراد موفق برای موفقیت خود فدا می‌کنند.

اهمیت داشتن تمرکز برای رسیدن به موفقیت
بخوانید

زمان

حقیقت این است که، در طول روز کارهای بسیاری وجود دارد، این به معنای داشتن وقت کافی نیست، بلکه در مورد استفاده از وقت شماست. همه ما ۲۴ ساعت یکسان داریم و همه این فرصت را داریم که از وقت خود عاقلانه استفاده کنیم. وقتی وقت را قربانی می‌کنیم، یک وظیفه خاص را بر دیگری انجام می‌دهیم. این وظیفه و سایر کارهایی که انجام می دهیم، کلید موفقیت ما است.

صرفه جویی

اگر درآمد زندگی‌تان ثبات ندارد و در عوض مخارج هر روز بیشتر و سنگین‌تر می‌شود باید بتوانید با این شرایط خودتان را وفق دهید و با صرفه جویی از خیلی چیزها چشم‌پوشی کنید.

فداکاری
فداکاری

زندگی شخصی

اگر جویای رسیدن به موفقیت هستید قطعا در زندگی شخصی خود باید فداکاری‌هایی از خود نشان دهید. مثل وقت گذاشتن با همسر، فرزندان و خوش گذارنی با دوستان. وقتی مصمم به موفقیت هستیم، باید در زندگی شخصی خود در دوستی ها و روابط خود تغییراتی ایجاد کنیم. این به معنای بی‌توجهی به عزیزان شما نیست، این در مورد زندگی شخصی شما است.

خواب

هر انسان موفقی که رویای رسیدن به هدف را در سر می‌گذارند قطعا ساعات کمتری نسبت به سایرین می‌خوابد و استراحت می‌کند. بعضی اوقات، مهم نیست که در طول روز چقدر فعال باشید، گاهی به ساعت‌های اضافی شب احتیاج دارید. بدون آن شما ممکن است قادر به انجام همه چیز نباشید. برای کسانی که می‌خواهند به موفقیت برسند، احساس ارزشمندی که هنگام انجام وظیفه خود به دست می‌آورند، همواره باعث می‌شود که میزان خواب کاهش یابد.

سلامتی

ممکن است ما نتوانیم توجه کامل خود را به سلامت جسمی، روحی و عاطفی خود جلب کنیم اما باید هنگام کار بیش از حد، حواسمان به سلامتی باشد. افراد موفق ممکن است برای بهبود بخش‌های دیگر زندگی خود شروع به غفلت از بخش‌هایی از زندگی خود کنند. اما این تنها می‌تواند برای مدتی ادامه یابد. دیر یا زود باید زندگی سالم‌تری داشته باشید یا در آینده پشیمان خواهید شد.

ارزش والای انسان ها در فیلم نجات سرباز رایان
بخوانید

معقولات

ممکن است خانواده و دوستانتان بخاطر سخت کار کردن، شما را دیوانه بنامند. اما باید آنچه را برای شما مناسب است انجام دهید. فراموش نکنید که استراحت کنید، وقتی واقعاً لازم بود استراحت کنید، وقت خود را بگذرانید. اما بدانید که در آن لحظه‌های دیوانه وار موقت‌، چند قدم به آنچه خواستار آن هستید نزدیکترید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

فیلم «رکورد بزرگ» و داستان پیروزی انسان‌های جاه‌طلب
معجزۀ زندگی خودت باش و مشکلات و سختی‌ها را از پا در بیاور
چطور می‌توانم بدانم در مسیر موفقیت قرار دارم؟
پیروزی و عوامل مهم و مؤثر در رسیدن به آن
ذهن شکست ناپذیر!
برچسب ها

فاطمه رضوانی پور

میخوانم تا بنویسم برایتان، اکنون بهترین موهبت برای من نوشتن است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن