غلبه بر ۵ ترس که مانع موفقیت کارآفرینان می‌شود

کارآفرینی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ترس در راه موفقیت

ترس‌ و بهانه‌های زیادی وجود دارند که مانع از این می‌شوند که ما کارآفرینان به آن‌چه می‌خواهیم برسیم. اما موفقیت یا شکست با ترس یک انتخاب است.

وقتی من کسب‌ و کارم را شروع کردم، موارد زیر بزرگ‌ترین نگرانی‌های‌ من بودند:

  • من جوان هستم و هرگز یک شغل واقعی نداشته‌ام، چرا کسی باید من بی‌تجربه را استخدام کند؟
  • هنوز مدرک دانشگاهی‌ام را نگرفته‌ام بنابراین هنوز آن‌قدر خردمند نیستم که این‌ مطالب را به کسی یاد بدهم.
  • من فقط یک فوتبالیست از پا افتاده‌ام که حتی به درد لیگ ملی هم نمی‌خورم، اگر نتوانم در این کار به موفقیت برسم، چه‌ طور کاری کنم که در آن کار به موفقیت برسم؟
  • من هنوز وابسته به خواهرم هستم، اگر مشتری من متوجه این موضوع بشود حتما بی‌خیال من خواهد شد.

مسئله این است که همیشه صحبت‌هایی خواهند بود که مانع تو شوند. این‌که به این صحبت‌ها گوش بدهید یا توجهی به آن‌ها نکنید و آن اتفاق بزرگ را رقم بزنید، به خودتان بستگی دارد. شجاعت داشتن در زندگی تمام ترس‌های‌تان را محو می‌کند.

چه چیز مانع شما می‌شود؟ در این مقاله ۵ ترس رایجی که از اغلب کارآفرینان می‌شنوم و چگونگی مهار آن‌ها و رسیدن به موفقیت را می‌بینید.

بیشتر بخوانید: ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»

ترس شماره‌ یک: خودتان را باور ندارید

کلید از بین بردن این ترس، ایجاد پیروزی‌های کوچک روزانه است تا بتوانید اطمینانی را که برای برعهده گرفتن اهداف کسب و کار خود لازم دارید، کسب کنید. آن را تبدیل به یک بازی کنید تا ببینید روزانه چند پیروزی کوچک کسب می‌کنید.

این پیروزی‌های می‌تواند به کوچکی چک نکردن ساعت به ساعت رایانامه‌ها باشد، یا تکمیل یک کار ساده در هر روز مطابق با ضرب‌العجلی که خودتان تعیین کرده‌اید. سرنوشت خودتان را در دست بگیرید.

راه‌ حل: اهداف کوچکی که سریعا انجام می‌شوند، اختیار کنید.

ترس شماره دو: فکر می‌‌کنید که پیش از فروش باید یک محصول کامل داشته باشید

شما فکر می‌کنید که باید محصول کاملی داشته باشید قبل از این‌که فروش را آغاز کنید.

به جای این‌که ماه‌ها و ماه‌ها زمان صرف خلق چیزی کنید که کسی آن را نمی‌خرد، می‌توانید مدل بوت‌ کمپ را استفاده کنید یا چیزی را پیش فروش کنید تا ببینید که چه تعداد از مردم خواهان خرید آن هستند. ترس را از وجودتان پاک کنید، فرصتی نمانده است.

بله، شما می‌توانید محصول‌تان را قبل از ساخت آن بفروشید.

راه‌ حل: ترویج علاقه کنید و قبل از فروش، تحقیقات‌تان را انجام بدهید.

ترس شماره سه: لازم است که کامل باشم

“من به لوگوی بی‌نظیری برای کسب و کارم نیاز دارم!” کامل باشیم یا کمال‌گرا نباشیم؟ کدام یک مطلوب‌تر است؟ داستان طراحی آرم را به حدی زیاد می‌شنوم که می‌خواهم بالا بیاورم. نه آرم کسب‌ و کار شما برای کسی مهم است و نه سایز فونت وب‌گاه شما!

بله مهم است که همه چیز عالی باشد؛ شما قطعا می‌توانید این کار را با به‌روزرسانی کردن در طول زمان انجام بدهید، اما خوب و سود آور بودن بهتر از کامل بودن و هرگز انجام ندادن است. کارها را انجام بدهید. آدمی باشید که کارها را تمام می‌کند حتی اگر همه چیز تکمیل نباشد.

راه‌ حل: به خاطر کم‌ترین و کوچک‌ترین جزییات استرس نداشته باشید.

ترس شماره چهار: به دنبال دریافت پول از سرمایه‌گذاران هستید

ترس و موفقیت

این یکی چرند است! من کار آفرینان زیادی را می‌‌شناسم که وقتی کارشان را شروع کردند، بدهی داشتند، و همه چیز را با تلاش، استفاده از روابط، ساختن مخاطبین و کار و زحمت برای بهبود کسب‌ و کار انجام دادند.

زمانه، زمانه‌ای است که باید خلاق باشید و مانند یک کار آفرین فکر کنید به جای این‌ که مانند کسی فکر کنید که در یک اتاقک کار می‌کند. از حصار خود خارج شوید.

راه‌ حل: شبکه یابی و استفاده از خلاقیت

ترس‌ شماره پنج: دانش و تجربه کافی را برای شروع ندارید

در شرایطی که همه چیز به صورت آنلاین در دسترس است، به من می‌گویید که نمی‌توانید آن‌ چه را که لازم دارید بیاموزید؟ می‌توانید یک معلم برای خودتان بگیرید، از منابع بر خط استفاده کنید یا فرآیندهای موفقیت‌ آمیز را تقلید کنید.

استاد احمد محمدی

سندروم غار: بسیاری از ترس‌ها، از نیاکان ما به ارث رسیده‌اند؛ فقط به این دلیل که آن‌ها از بسیاری کارها از جمله بیرون آمدن از غار ترس داشته‌اند.

استاد احمد محمدی

راه‌‌های زیادی وجود دارد برای این‌ که دانش و تجربه‌‌ای کسب کنید و توسط آن ثابت کنید که توانایی یک کار آفرین فوق‌العاده بودن را دارید.

راه‌ حل: اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید خودتان را محدود نکنید.

دنبال کردن ایده‌ها

به ذهن بسیاری از ما ایده‌های عالی می‌رسد. ولی تنها تعداد محدودی از افراد هستند که این ایده‌ها را دنبال می‌کنند، به خصوص اگر این ایده‌ها مربوط به کسب و کار باشند، زیرا آن‌ها از این ریسک می‌ترسند و نگران افکار منفی در ذهن خود و موانع پیش رو هستند.

در مقاله فوق ۵ ترسی که مانع کارآفرینی شخص می‌شوند، آورده شده، ولی در عین حال برای از بین بردن این ترس‌ها نیز راه‌حل‌هایی ارائه شده است. بنابراین هر زمان که ایده نو به ذهن‌تان رسید و تصمیم بر انجام یک کارآفرینی داشتید، ترس خود را شناسایی و طبق مقاله با آن‌ها برخورد نمایید.

بسته آموزشی: «موفقیت دست یافتنی است» تمام ابزارهای لازم برای موفقیت و عملی کردن ایده‌های‌تان ر تدریس خواهد نمود. مسلما بعد از یادگیری این موارد، و به دست آوردن انگیزه کافی، درخواهید یافت که همه می‌توانند کارآفرین گردند، ولی کسانی موفق می‌گردند که بر ترس خود غلبه و با ریسک هوشمندانه اقدام می‌نمایند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments