موفقیت / انگیزشی

چرا بی‌ انگیزه هستم؟ چطور می‌توانم از بی‌ انگیزگی خلاص شوم؟

سمینار موفقیت راهکاری که می‌تواند شما را از بی‌انگیزگی نجات دهد

همه کسانی که دست و دلشان به کار نمی‌رود به دنبال دلایل و عوامل بی‌انگیزگی در وجود خود هستند. فرد بی‌انگیزه روز را شب می‌کند  شب را به روز می‌رساند بدون اینکه بداند از زندگی چه می‌خواهد.

عوامل بی‌انگیزگی در افراد مختلف می‌تواند متفاوت از هم باشد و راهکارهای آن هم کاملا با هم فرق کند، مهم این است که این عوامل را بشناسید و به دنبال درمان و راه‌های از بین بردن آنها باشید. گام نخست خواستن است، باقی راه را ما همراهتان خواهیم بود.

عوامل مختلفی در بی‌انگیزه بودن ما نقش دارند. ولی دلیل بی‌انگیزگی هر چه باشد، شرکت در محیط‌های مثبت می‌تواند نجات‌دهنده بوده و فرد را از سیر در خود فرو رفتن و افسردگی و بی‌انگیزگی نجات دهد. آکادمی بازار در راستای افزایش انگیزه‌بخشی اقدام به برگزاری سمینارهای متعددی در زمینه‌ی موفقیت و حرکت در مسیر موفقیت برگزار کرده و از این پس نیز قصد دارد همین مسیر را طی کند.

مطالعه بیشتر: برایان تریسی درباره شرکت در سخنرانی و سمینار موفقیت چه می‌گوید؟

مطالعه بیشتر: با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید

موفقیت

چرا بی‌انگیزه هستم؟ 

انگیزه نیروی محرکه‌ای است که به افراد قدرت حرکت کردن را می‌دهد، انگیزه اهداف شما را کامل میکند. انگیزه کمک می‌کند تا یک فرد بداند «چرا» در وجودش چطور معنا پیدا می‌کند، چرا تلاش می‌کنم؟ چرا باید یاد بگیرم؟ چرا؟… دلیلی که باعث می‌شود افراد روی کارشان متمرکز شوند تا به اهدافشان برسند. ارتباط زیادی با نحو‌ه‌ی مشاهده خود در درون هدف و دلیل عدم تمایل به تکمیل آن وجود دارد.

وقتی فردی برای انجام کاری انگیزه دارد، معمولاً دلیل محکمی برای انجام آن دارد. با این گفته بسیاری از افراد دلایل مختلفی دارند که از کمبود انگیزه رنج می برند. ما در این مقاله در مورد چنددلیل مهم بحث خواهیم کرد.

5 ویژگی مشترک در افراد موفق که آنها را از سایرین متمایز می کند
بخوانید

اساسی‌ترین عوامل بی‌انگیزگی

۱. من لیاقتش را ندارم.

از عوامل بی‌انگیزگی در اولین مورد می‌توان به نبود اعتماد به نفس در افراد اشاره کرد، فرد با خودش این را تکرار می‌کند که من لیاقت موفقیت را ندارم و بقیه از من شایسته‌ترند. آنها با انجام ندادن وظیفه، شروع به راضی کردن خود می کنند و از “پیشگویی” استفاده می کنند. آنها خود را متقاعد می کنند که به هر حال کار من نمیتوانم این کار را به اتمام برسانم. این تفکر، در ذهن آنها باعث می شود احساس کنند که لیاقت انجام کاری را ندارند که حتی ممکن است آنها را به یک قدم جلوتر از آنچه هستند برساند.

۲. بعضی افراد احساس می‌کنند که بیشتر از توان‌شان مسئولیت و کار به عهده گرفته‌اند.
وقتی کسی پروژه‌های زیادی داشته باشد، تمایل زیادی برای به‌تعویق‌انداختن وجود دارد.  چنین افرادی احساس می‌کنند اگر کارهایی که دست دارند را تکمیل کنند، به چیزهایی که می‌خواهند واقعا نمی‌رسند پس ترجیح می‌دهند آنها را به‌تعویق بیاندازند. تعرض نقش مهمی در فقدان انگیزه دارد. شاید مهم‌ترین دلیل و البته شایع‌ترین آن نتوانستن در گفتن یک «نه» ساده است. آنها نمی‌توانند بگویند «نه» و کار جدید به عهده می‌گیرند و وقتی نمی‌توانند همه کارها را به اتمام برسانند از ادامه کار دلسرد می‌شوند.

۳. از عوامل بی‌انگیزگی ترس افراد از کمک خواستن است. 

مواقعی وجود دارد که فرد برای دستیابی به هدفی کمک نیاز دارد، اما غرورش اجازه نمی‌دهد از دیگران کمک بگیرد. آنها می‌خواهند به همه نشان دهند که به تنهایی می‌توانند همه کارها را به‌انجام برسانند، اما در واقع نمی‌توانند، از طرفی از کمک گرفتن هم هراس دارند و در نتیجه دچار بی‌انگیزگی می‌شوند.

چکیده کتاب شکست مدیریت ریسک نوشته داگلاس دابلیو (1)
بخوانید

۴. گاهی برخی فکر می‌توانند که به نتیجه مطلوب‌شان نمی‌رسند. 

بسیاری از افراد فکر می‌کنند به نتیجه مطلوب می‌رسند اما برخی هم تصور می‌کنند در صورت تحقق هدف، واقعا چه اتفاقی خواهد افتاد. به عنوان مثال فردی که فکر میکند بلافاصله بعد از افتتاح فروشگاه جدید مبالغ زیادی را به دست خواهد آورد. وقتی فردی چنین تصوری دارد، در افکار خود غرق می‌شود و با فکر و خیال بیش از حد دچار شک می‌شود که شاید به نتیجه دلخواه نرسد و همین موجب دلسردی او می‌شود.

۵. درگیر خودخواهی شده‌اند.

افراد زیادی دچار خودخواهی می‌شوند و دلیل عمد‌ه‌ی آن غرور است. کسانی که دوست دارند فقط کار را برای خودشان انجام دهند.

همین الان شروع کنید

در کنار تمامی موارد مطرح‌شده، می‌توانید همین الان دست به کار شوید. با جمع‌های مثبت و پویا ارتباط بگیرید. می‌توانید در سمینارهای موفقیت شرکت کنید. می‌توانید در جمع‌ افراد مثبت‌اندیش حضور مستمر داشته باشید. فضای بیرونی زندگی‌تان را تغییر دهید تا فضای ذهن‌تان تغییر کند.

با آکادمی بازار و سمینار‌های موفقیت همراه شوید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

قبل از حضور در سمینار موفقیت، این کتاب‌ها را بخوانید
از آخرین دفعه‌ای که در محیطی مثبت حضور داشتید، چقدر می‌گذرد؟
آشنایی با بهترین سمینار موفقیت در تهران
همراه با سمینار رایگان موفقیت آکادمی بازار
برچسب ها

فاطمه رضوانی پور

میخوانم تا بنویسم برایتان، اکنون بهترین موهبت برای من نوشتن است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن