فیلم های تاثیر گذار

داستان عزم و اراده در فیلم «فارست گامپ» ، فیلمی با ۱۳ جایزه اسکار

اول اراده، دوم تلاش و در نهایت موفقیت

اولین اتفاقی که باید در وجوتان جرقه بزند تا بتوانید به خواسته‌تان برسید عزم و اراده شماست. تا نخواهید موفقیت را در دستانتان بگیرید آن را لمس نخواهید کرد.

فیلم سینمایی «فارست کامپ» محصول سال ۱۹۹۴  آمریکاست که با بازی بی‌نظیر تام هنکس برنده ۱۳ جایزه اسکار شده است. این فیلم ژانر درام و کمدی داشته و بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است. داستان مردی ساده‌دل که تمام دنیایش مادرش و دختری با نام جنی است. او از کودکی درگیر مشکلات بسیاری است و دوستان کمی دارد، اما با وجود مشکلات در بلوغ در مسابقات راگبی افتخار کسب می‌کند. در جنگ ویتنام  حضور پیدا می‌کند و درگیر داستانی پیچیده می‌شود.

هر انسانی با هر بهره هوشی راه موفقیت را پیش رو دارد، تعریف موفقیت برای هر فردی متمایز از دیگری است و اکثر اوقات ما در این موضوع دچار اشتباه می‌شویم و با مقایسه کردن انسان‌‌های مختلف با توانایی‌های متمایز برچسب موفق و ناموفق را رویشان می‌گذاریم.

حقیقت این است که اگر عزم و اراده رسیدن به موفقیت و ترقی کردن در وجود کسی باشد، حتما به آن خواهد رسید.

مطالعه بیشتر: چگونه اراده خود را افزایش دهیم؟ اهمیت اراده

مطالعه بیشتر: سه راهکار عملی برای داشتن اراده ای پولادین

چیزهایی که برای رسیدن به موفقیت باید با عزم و اراده کنار بگذارید

گاهی اوقات، برای رسیدن به موفقیت و نزدیک شدن به فردی که می‌توانیم تبدیل شویم، دیگر لازم نیست چیزهای بیشتری اضافه کنیم، ما باید بعضی چیزهایی را کنار بگذاریم.

موارد خاصی وجود دارد که همه‌گیر هستند، اگر شما هم آنها را کنار بگذارید، موفق خواهید شد، اگرچه هرکدام از ما می‌تواند تعریف متفاوتی از موفقیت داشته باشد.

۱. از سبک زندگی ناسالم خودداری کنید

جیم ری: «مراقب بدن خود باشید. این تنها جایی است که شما باید زندگی کنید.»

مورگان فریمن در این فیلم انگیزشی از سرسخت بودن می‌گوید
بخوانید

اگر می‌خواهید در زندگی به هر چیزی برسید، همه چیز از اینجا شروع می‌شود. اول باید مراقب سلامتی خود باشید و فقط دو مورد را در خاطر داشته باشید:

۱. رژیم غذایی سالم
۲. فعالیت بدنی

مواردی کوچک، اما شما یک روز از خودتان تشکر خواهید کرد.

۲. طرز فکر کوتاه مدت را کنار بگذارید

مای وست: «شما فقط یک بار زندگی می‌کنید، اما اگر درست آن را انجام دهید، یک بار کافی است.» افراد موفق اهداف بلند مدت را تعیین می‌کنند و می‌دانند که این اهداف صرفاً نتیجه عادت‌های کوتاه مدت است که باید هر روز انجام دهند. این عادات سالم نباید کاری باشد که شما انجام می‌دهید. آنها باید چیزی باشند که شما تجسم می‌کنید.

عزم و اراده
فیلم فارست گامپ

۳. از بازی کوچک انصراف دهید

ماریان ویلیامسو: «این نقش‌های ناچیز شما به جهان خدمتی نمی‌کند. هیچ چیز روشنی در مورد کوچک بودن وجود ندارد. همه ما همانطور از کودکی مهارتهایی داریم. این فقط در بعضی از ما نیست؛ در همه وجود دارد و هرچه اجازه می‌دهیم این مهارت‌های در وجومان بدرخشد، ناخودآگاه به دیگران اجازه می‌دهیم همین کار را انجام دهند. از آنجا که ما از ترس رهایی می‌یابیم، حضور ما بطور خودکار دیگران را آزاد می کند. »

اگر هرگز سعی نکنید از فرصت‌های بزرگ استفاده کنید، یا اجازه ندهید که رویاهای‌تان به واقعیت تبدیل شوند، هرگز از پتانسیل واقعی استفاده نخواهید کرد و جهان هرگز از آنچه شما می‌توانستید به دست بیاورید، سود نخواهد برد. بنابراین ایده‌های خود را ابراز کنید، از شکست نترسید و مطمئنا از موفقیت نترسید.

۴. بهانه های خود را مطرح کنید

افراد موفق بدون توجه به نقطه شروع، ضعف‌ها و شکست‌های گذشته خود را مرور می‌کنند و می‌دانند که مسئول زندگی خود هستند. دانستن اینکه شما مسئول آنچه در آینده زندگی شما رخ می دهد، وحشتناک و هیجان انگیز است. و وقتی این کار را کردید، این تنها راه برای موفقیت شما خواهد بود، زیرا بهانه‌ها مانع از رشد شخصی و حرفه‌ای ما می‌شوند. زندگی خود را داشته باشید؛ این زندگش شماست نه هیچ‌کس دیگر.

رسیدن به آرزو با مشکلات بسیار در فیلم دانگال Dangal 2016
بخوانید

۵. از طرز فکر ثابت خودداری کنید

روبرت گرین: «آینده متعلق به کسانی است که مهارت‌های بیشتری می‌آموزند و آنها را با روش‌های خلاقانه ترکیب می‌کنند.» افراد دارای یک ذهنیت ثابت معتقدند که هوش یا استعدادهای آنها صرفاً صفات ثابت است و این استعداد به تنهایی بدون موفقیت تلاش می‌کند. آنها در اشتباه هستند.

افراد موفق این را می‌دانند. آنها روزانه مبلغ زیادی را برای توسعه روحیه رشد، کسب دانش جدید، یادگیری مهارت‌های جدید و تغییر درک خود به طور روزانه مبادرت می‌کنند تا این امر به نفع زندگی آنها باشد. به یاد داشته باشید، امروز هر چه هستید، فردا نباید همین باشید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه اراده خود را افزایش دهیم؟ اهمیت اراده
باور، کلید دستیابی به همه خواسته هایتان است
پشتکار و اراده – برگزیده ای از فیلم «بتمن آغاز می کند»
برچسب ها

فاطمه رضوانی پور

میخوانم تا بنویسم برایتان، اکنون بهترین موهبت برای من نوشتن است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن