عادت ها – ویدئو آموزشی دکتر احمد محمدی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
عادت ها
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

عادت چیست؟ با عادت‌ها چه باید کرد؟ در این ویدئو آموزشی به این موضوع پرداخته می‌شود.

عادت ها رفتارها و آدابی هستند که به طور خودکار انجام می دهیم، و به ما امکان انجام فعالیت های ضروری روزانه مانند مسواک زدن، حمام کردن، لباس مرتب پوشیدن برای رفتن به سرکار ، و کارهایی از این قبیل را بدون اینکه به آن ها فکر کنیم، فراهم می آورد.

عادت های ناخودآگاه، منابعی را برای ذهن ما آزاد می کنند که سبب می شوند مغز ما قادر به انجام وظایف پیچیده تری مثل حل مسئله یا تصمیم گیری درمورد شام باشد.

همه ما عادت هایی داریم و روزانه صدها عادت دیگر را هم فعال می کنیم. این عادت ها می توانند به سه دسته تقسیم شوند. اولین گروه، عادت هایی هستند که به آن ها توجهی نداریم، چون بخشی از زندگی ما شده اند، مثل بستن بند کفش یا مسواک زدن.

بیشتر بخوانید: چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟

دسته دوم،‌ عادات خوب هستند و ما سخت سعی داریم که بر آن ها مداومت ورزیم مثل ورزش کردن، خوب غذا خوردن یا خوابیدن به اندازه کافی. گروه آخر، عادات بد هستند مثل سیگار کشیدن، پرخوابی یا انجام دادن کارها در لحظه آخر.

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.


طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه Duke ، چهل درصد اعمال روزانه ما بر حسب عادت هستند نه تصمیمات ما. این نکته گویای آن است که می توانیم تغییرات بزرگی را در زندگی خود با حذف عادات بد و جایگزین کردن آن ها با عادات خوب، ایجاد کنیم. افرادی که این موضوع را کاملاً دریافته اند، توانسته اند راه هایی جدید و قدرتمندی را برای تغییر زندگی خویش پیدا کنند.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
عادت‌ های خوب و عادت‌ های بد (قسمت دوم)

بهترین راه برای تغییر عادات بد، این است که مستقیماً آن ها را با عادات جدید جایگزین کنیم. زمانی که عادتی جدید پیدا می کنید،‌ ذهن شما مسیر های عصبی جدیدی را ایجاد می کند که به شما کمک می کند تا راحت تر آن عادت ها را انجام دهید.

عادت ها - ویدئو آموزشی دکتر احمد محمدی

اما چرا اغلب افراد دوباره به عادت های قبلی خود برمی گردند؟! زیرا مسیرهای عصبی که در نتیجه عادت ها ایجاد شده اند هیچ گاه حذف نمی شوند. آن عادت ها همیشه وجود دارند تا هر زمان که اگر خواستید دوباره برگردید و آن عادت ها را با همان مسیرهای قبلی انجام دهید.

 مطمئناً این قضیه، ما را در انجام بسیاری از وظایف روزانه به طور خودکار کمک می کند مثل قدم زدن، دویدن، و غذا خوردن. ما نیاز نداریم که قبل از غذا خوردن، نوشیدن، یا قدم زدن مکث و فکر کنیم!

چون بسیاری از مسیرهای موجود هرگز پاک نمی شوند، و بهترین راه برای تغییر عادات بد این است که آن ها را با عادات خوب جایگزین کنیم.

بیشتر بخوانید: ویدئو و فیلم‌ آموزشی که زندگی‌مان را متحول خواهد کرد

دکتر احمد محمدی در ویدئوی فوق، در مورد عادت و نحوه ی ایجاد عادات خوب و ترک عادات بد توضیحاتی ساده و راه حل های مؤثری ارائه می دهند. امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان واقع شود.

با توجه به مطالب فوق و همچنین ویدئوی آموزش استاد احمد محمدی، در می یابیم که عادت چیزی است که بر موفقیت و شکست ما بسیار اثرگذار است. بنابراین همان طور که گفته شد باید سعی در ترک عادت های بد خود و جایگزینی آنان با عادت های خوب و جدید نماییم. به این طریق است که می توان راه موفقیت و دست یابی به اهداف  را هموار نمود. استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت، در مورد تأثیر عادت های خوب و پسندیده بر روی موفقیت های ما صحبت و به ما مطالب و نکاتی را در مورد راه های موفقیت از جمله ترک عادت های بد ارائه خواهند نمود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن، به آدرس زیر مراجعه نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *