با عادت‌‌های خوب افراد موفق آشنا شویم

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
عادت‌ های خوب
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

چند عادت افراد موفق

سوالی که افراد بسیاری مطرح می‌کنند آن است که عادات افراد موفق جهان چیست و هر روز چه رفتاری را تکرار می‌کنند که منجر به قرار گرفتن آن‌ها در بین بیست درصد افراد پردرآمد جامعه می‌شود؟

ارسطو معتقد است:

«نود و پنج درصد رفتار شما، ناشی از عادت‌های شما است.»

آکادمی بازار به زندگی و عادت‌های افراد موفق توجه نشان می‌دهد و دراین مقاله نیز قصد داریم چند عادت مهم افراد موفق را مرور کنیم.

بیشتر بخوانید: ۷ عادت مهم افراد موفق که باید بدانید

عادت مهم افراد موفق جهان

عادت‌ های خوب و عادت‌ های بد

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

قانون طلایی وجود دارد که می‌گوید، اگر به جای خوگرفتن به عادت‌های بد، عادت‌های خوب و مثبت را در خود نهادینه‌ کنید و آن‌ها را الگوی اصلی رفتاری خود قرار دهید، براساس آن‌ها رفتار کنید، نتیجه دلخواه را دریافت خواهید کرد. قانون دیگری هست که می‌گوید:

«عادت‌های خوب، به‌سختی شکل می‌گیرند اما زندگی با آن‌ها آسان است؛ عادت‌های بد، به‌راحتی شکل می‌گیرند اما زندگی با آن‌ها دشوار خواهد بود.» یکی از نقاط عطفی که برایان تریسی در تحقیقات خود کشف کرد، این بود که هر عادت جدیدی را می‌توان یاد گرفت، و هر عادت بدی را می‌توان ترک کرد.

در واقع، شما عادتی را ترک نمی‌کنید؛ بلکه آن را با عادت بهتری که موثرتر و مثبت‌تر است جایگزین می‌کنید. حالا سوال این است که چگونه می‌توان یک عادت خوب را ایجاد کرد؟

مثل افراد موفق شما از طریق تکرار می‌توانید هر عادتی را ایجاد کنید

شما از طریق تکرار می‌توانید هر عادتی را ایجاد کنید

تقریبا همه کارهایی که هر روز از لحظه بیدار شدن تا پایان روز انجام می‌دهید، معمولا از روی عادت انجام می‌شوند. بنابراین، از خودتان بپرسید که بهترین عادتی که می‌توانید داشته باشید، کدام عادت شماست؟

برایان تریسی کتابی با نام «عادت‌های میلیون دلاری» نوشته که مطالعه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این کتاب ۱۲ فصل دارد و هر فصل، بخشی حیاتی از زندگی را پوشش داده و به توصیف ۲۰ تا ۳۰ عادت افراد موفق جهان پرداخته که قصد داریم برخی از این عادت را مرور کنیم:

بیشتر بخوانید: چگونه مانند افراد موفق عادات صبحگاهی مفیدی داشته باشیم؟

۱- مانند افراد موفق هر روز اهداف‌تان را بنویسید

هر شب‌ قبل از خواب مانند افراد موفق جهان، اهداف روز بعدتان را یادداشت کنید. می‌توانید فهرستی از کل اهداف روزانه‌ خود تهیه کرده و در دفتری به‌صورت منظم آن‌ها را یادداشت کنید.

در طول روز، به اهداف خود فکر کنید. زمانی که با افراد مختلف صحبت می‌کنید، به پارک می‌روید، تلویزیون تماشا می‌کنید یا مشغول صرف ناهار هستید، به اهداف خود فکر کنید.

زیرا شما به آنچه که اغلب می‌اندیشید، تبدیل خواهید شد. پس همه افراد موفق و ثروتمند، اغلب اوقات در حال فکر کردن به اهداف‌شان هستند.

۲- به نتایجی که بدست می‌آورید، اهمیت بدهید

افرادی که زیاد به نتایج اهمیت می‌دهند، همیشه به این فکر می‌کنند که چه کاری می‌توانند انجام دهند تا منجر به بهترین و مهم‌ترین نتیجه شود. افراد موفق، لیستی از کارهایی که روزانه باید انجام دهند، تهیه می‌کنند و قبل از آنکه مشغول به کار شوند، مهم‌ترین کارهای آن لیست را مشخص می‌کنند.

مانند افراد موفق به نتایجی که بدست می‌آورید، اهمیت بدهید

یکی از راه‌های تبدیل شدن به چنین شخصی، این است که زمانی که کارهای روزانه خود را تعیین کردید، از خود سوال کنید که: «اگر تنها فرصت انجام یک کار را داشته باشم، چه کاری را انجام خواهم داد؟»

سپس دور آن کار را دایره بکشید و آن را بلافاصله انجام دهید. حداقل صد سال است که همین تکنیک ساده، انسان‌ها را در سراسر دنیا به افراد موفق تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید: با نهادینه سازی این ۷ عادت در خود همانند افراد موفق بهره وری بالایی خواهید داشت

۳- مانند افراد موفق با دیگران، رابطه‌ خوبی داشته باشید

آگاه باشید که تمامی دستاوردهای شما در طول زندگی، با کمک، حمایت و همکاری دیگران بهتر پیش خواهد رفت. پس همواره از خود سوال کنید: «دیگران ممکن است از من چه چیزی بخواهند؟ چگونه می‌توانم به دیگران کمک کنم تا آن‌ها هم به من کمک کنند؟»

اگر در زمینه‌ی فروش محصول مشغول به کار هستید، باید بدانید که فروشنده‌های برتر همواره به فکر مشتریان خود هستند. آن‌ها مدام به این فکر می‌کنند که مشتریان آن‌ها چه کسانی هستند، چه می‌خواهند و چگونه می‌توان بیشترین کمک و خدمت‌رسانی را به آن‌ها کرد.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

افراد موفق در روابط خود تمرکز بسیار زیادی بر مهم‌ترین افراد دنیای خود دارند؛ هم در زمینه کاری و هم در زمینه شخصی.

۴- بیشتر اوقات به سلامتی خود فکر کنید

به این فکر کنید که بهترین و سالم‌ترین غذای ممکن را بخورید. هر روز ورزش کرده و خوب استراحت کنید.

فراموش نکنید که در دنیای پر رقابت امروز، برای موفق شدن باید انرژی زیادی داشته باشید. و برای پر‌انرژی‌ بودن باید غذای سالم مصرف کنید، استراحت کافی داشته باشید و ورزش کنید.

بیشتر بخوانید: قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق – دکتر احمد محمدی

۵- به تقلید از افراد موفق صادق باشید

همیشه و به‌هر‌قیمتی، حقیقت را بیان کنید. صداقت، مهم‌ترین ویژگی یک انسان موفق است.

۶- منظم باشید

نظم، عادتی پایه و اساسی است که هر چیزی را ممکن می‌سازد. بهترین تعریف برای نظم این است:

«نظم، توانایی مقید ساختن خود به انجام کارهایی است که باید در زمانی مشخص انجام شوند، حتی اگر حوصله انجام دادن آن وجود نداشته باشد.»

چگونه افراد موفق رشد می‌کنند

عادات خوب و درست را در خود پرورش داده و تقویت کنید، به آن‌ها بیافزایید و به این صورت زندگی خود را متحول کنید.

برای آشنایی با عادت‌های دیگر افراد موفق جهان می‌توانید از بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» استفاده نمایید. با کمک این بسته در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

اگر به عنوان فردی موفق عادات مخصوص خود را دارید می‌توانید برای ما کامنت بگذارید. همچنین می‌توانید این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا با عادات آن‌ها نیز آشنا شویم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *