به هدف و راهت شک و تردید نداشته باش و ادامه بده

شک و تردید
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
داشتن شک و تردید به اهداف و راهی که پیش گرفته‌ای شما را متوقف خواهد کرد. دلتان را قُرص کنید و به راهتان ادامه دهید. همه ما در زندگی دچار شک و تردید شده‌ایم. تردید به خودمان، قابلیت‌هایمان، آدمهای دور و برمان و اهدافمان. این کاملا طبیعی است و برای همه این مسئله پیش آمده است. اما شک و تردید زمانی خطرناک می‌شود که شما را از راه درست دور کند. از رسیدن به اهدافتان باز دارد و باعث شود به توانایی‌هایتان شک کنید.

چندبار با تردیدهایتان گامهایتان سست شده و از میانه راه بازگشته‌اید؟ چندبار از این حس لطمه خورده‌اید؟ آیا حسرت اینکه از اهدافتان باز ماندید گریبان گیرتان نشده است؟

حس تردید مانند تجربه شکست امری همه‌گیر است. معمولا وقتی ما تصمیم به انجام کاری می‌گیریم این حس‌ها سراغمان می‌آید. حتی افراد بزرگ و ستاره‌ها، حتی آدمهای مشهوری که همه ما می‌شناسیم‌شان هم درگیر این حس و حال شده‌اند. در این فیلم انگیزشی خواهید دید کریستینو رونالدو  چطور با این حس برخورد کرده‌ چه نتیجه‌ای گرفته‌ است.

مطالعه بیشتر: می‌خواهم پیشرفت کنم اما موفق نمی‌شوم. مشکل کجاست؟

مطالعه بیشتر: چگونه بعد از شکست در زندگی مجددا به حرکت خود ادامه دهیم؟

شک و تردید

شک و تردید به دلت راه نده، اگر به هدفت اطمینان داری

وقتی شک و تردید سراغتان می‌آید ممکن است تصمیم بگیرید دست از کار بکشید و سراغ برنامه دیگری بروید. این یعنی شکست، یعنی نرسیدن، یعنی فراموش کردن آرزوهایی که در سر داشتی… اینقدر راحت به احساس شکی که سراغت آمده پر و بال نده.

بنشین و دوباره همه چیز را مرور کن، دلایلی که باعث شده دچار شک شوی چیست؟ چقدر درست و منطقی هستند؟ در صورتی که تردیدت تبدیل به یقین شود تکلیف چیست؟ آیا برنامه دیگری در سر داری؟

بله، مهم است که بعد از کنار گذاشتن برنامه اصلی که شک و تردید تو را از آن دور کرده چه برنامه‌ای خواهی داشت. باید به همه چیز فکر کنی و عواقب این موضوع را بسنجی. زود تصمیم نگیر، قطعا شکست برای همه رقم خواهد خورد، اما به چه قیمتی؟ تنها به خاطر احساس شک و تردیدی بی اساس؟

شما برای تیدل شدن به بهترینِ خودتان باید شکست بخورید، باید زمین خوردن را چندین بار لمس کنید و قطعا تردید هم سراغ‌تان می‌آید اما برای رسیدن به انچه می‌خواهید باید قویتر از این باشید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *