ذهن قدرتمند

شخصیت قوی و محکم : ویژگی که هراس در دل دیگران می‌اندازد

شخصیت قوی و محکم یکی از ویژگی‌های خوبی است که می‌تواند در موفقیت فرد تاثیر موثری داشته باشد و هراس در دل دیگران می‌اندازد.

معمولاً هنگامی که دیگران با شمایی که شخصیت قوی و قدرتمندی دارید، برخورد دارند، نمی دانند که شما که هستید. ممکن است برخی تصور نمایند شخصیت قوی و محکم شما نشان دهنده سلطه گر بودن شماست، یا برخی فکر نمایند شما گستاخ هستید! اما هیچ یک از آن‌ها حقیقت را نمی‌داند و این کلمات نمی توانند توصیف کننده شخصیت قوی شما باشند. در حقیقت انسان های دارای شخصیت قوی اجباری ندارند که همیشه برنده باشند، بلکه آن ها تنها نمی خواهند به دیگران اجازه دهند که از روی آن‌ها عبور نمایند.

قطعاً، ممکن است بعضی از شما که شخصیت قوی دارید، بترسند! و علت آن این است که آن ها متوجه نمی شوند که شما چقدر با خودتان راحت می باشید و نیازی به تأیید سایرین ندارید. در ادامه ویژگی های انسان های با شخصیت قوی و محکم را برای شما آورده ایم، تا بررسی نمایید که خود یا اطرافیانتان شخصیت قوی دارید یا خیر.

مطالعه بیشتر: مشاوره توسعه فردی گامی برای تجلی شخصیت

مطالعه بیشتر: هفت راهکار کلیدی که شما را به فردی با شخصیت مثبت تبدیل می کند

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

هشت ویژگی که نشان می دهد شما شخصیت قوی دارید

 ۱- اهل بهانه آوردن نیستید: افراد دارای شخصیت قوی، اهل بهانه آوردن نیستند. شمایی که شخصیت قوی دارید، دوست ندارید وقت خود را صرف  گوش دادن به صحبت های اشخاصی کنید که در مورد کارهایی که توان انجامشان را دارند، آه و ناله می نمایند. شما ترجیح می‌دهید روی کارهایی که توان انجام آن ها را دارید و همچنین بر روی موانع و مشکلاتی که می توانید حل کنید، متمرکز بمانید و بیشتر کار نمایید. از خود نپرسید که چرا اهل بهانه آوردن نیستید. شاید برای کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید  علت های زیادی نداشته باشید ولی برای کارهایی که توان انجامشان را دارید، دلایل زیادی وجود دارند. با این روش بهانه ها را کنار گذاشته و از زمانتان بیشترین بهره را ببرید

۲- به هر کسی اجازه نمی دهید که وارد زندگی شما شود: به عنوان یک فرد دارای شخصیت قوی و محکم، برای شناختن خودتان به سایرین تکیه نمی نمایید و اجازه نمی دهید که آنان به شما بگویند که چه کسی می باشید. می دانید که برخی این کار را برای اینکه احساس بهتری داشته باشند، انجام می دهند. ولی شما با شخصیت قوی خود، برای شناختن توانایی‌های خود به افرادی همچون مدیر، همکاران، دوستان صمیمی یا اعضای خانواده احتیاجی ندارید بلکه خودتان قدرت درک توانایی های خود را در اختیار دارید.

۳- گفت و گو های بیهوده و بی نتیجه را دوست ندارید: اگر شخصیت قوی دارید، ایده‌های زیادی در ذهن خود دارید. شما باور دارید که توانایی متحول ساختن دنیا را دارید، بنابراین نمی خواهید زمان خود را با گفت‌و‌گوهای بیهوده و بی نتیجه با سایرین تلف نمایید. چون می‌دانید چنین گفت‌وگوهایی هیچ نتیجه ای جز اتلاف وقت و هدر دادن سلول‌های مغز در پی نخواهد داشت!

شخصیت قوی
شخصیت

۴- نادانی، بی احساسی و سبک مغزی برای شما غیر قابل تحمل است: شخصیت سلطه‌جو ناشی از فقدان دانش و اعتبار است، در صورتی که شخصیت قوی نتیجه آگاهی و تفکر می باشد. بین این دو شخصیت تفاوت بسیار بزرگی وجود دارد. از آن جایی که شما زمان و نیروی زیادی را صرف استفاده صحیح از مغز خود می نمایید، هنگامی که می بینید برخی افراد در مورد چیزهایی که اطلاعات صحیحی ندارند، قضاوت می نمایند، احساس بسیار بدی پیدا می نمایید. به طور حتم این بهترین خصوصیت شخصیت قوی شماست؛ اما نه به این دلیل که می‌توانید با استفاده از علم خود در دل دیگران نفوذ نمایید؛ بلکه به این علت که می‌توانید از این ویژگی برای تشویق مردم بهره بگیرید تا قبل از صحبت نمودن، خوب بیاندیشند.

۵- احتیاجی به توجه دیگران ندارید: داشتن شخصیت قوی به این معنی است که شما احتیاجی به توجه دیگران ندارید. تصور اغلب افرادی که با شما سروکار دارند، این است که شما موفق به جلب نظر آن‌ها گشته اید، اما این حقیقت ندارد. در صورتی که این شخصیت شما است که افراد را به سوی شما جذب می نماید. میزان معاشرت شما با دیگران به این خاطر نیست که شما خودتان این گونه می‌خواهید، بلکه به این علت است که انسان ها به معاشرت با اشخاص دارای شخصیت قوی و محکمی همچون شما نیاز دارند. با وجود چنین احساسی، هنوز هم برای تجدید قوا به زمان نیاز دارید. از این که وقتی را صرف خود می‌کنید، نترسید. مراقبت از خودتان به اندازه مراقبت از دیگران مهم می باشد.

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

۶- شجاعت و جسارت دارید: این که بگوییم شما از هیچ چیزی نمی ترسید درست نیست، به هر حال هر کسی از چیزی هراس دارد. ولی فرق شما با دیگران این است که اجازه نمی دهید این ترس مسیر زندگی شما را تعیین و آن را به شما تحمیل نماید.

چگونه اعتماد بنفس و جسارت باعث موفقیت شما می‌ شود

۷- گوش کردن مؤثر را می دانید: انسان هایی که شخصیت قوی دارند، می‌دانند که چگونه به حرف‌ های دیگران گوش نمایند. ممکن است فکر نمایید که همه چنین خصوصیتی را تقدیر می نمایند. اما در حقیقت، شنیده شدن و تشویق شدن سبب ترس افرادی می‌شود که به آنان عادت ندارند.

۸- به شرایط متزلزل به چشم فرصت می نگرید: شما به خاطر شخصیت قوی که دارید، شرایط ناامن و متزلزل را فرصتی برای انجام بهتر کارها می دانید و می‌دانید که کامل نیستید، ولی اگر برای یادگیری و پیشرفت تلاشی نکنید، جز این که ممکن است نادان به نظر برسید، مثل این است که زندگی هم نمی‌کنید و تنها زنده هستید. مردم می‌گویند هیچ کس در امنیت کامل نیست و احتمالاً حقیقت هم دارد. ولی نباید جلوی این حس ناامنی و عدم پایداری گرفته شود، زیرا احساس زندگی کردن را در افراد تحریک می نماید تا مالک چیزهایی باشند که اطمینانی به پایداری آنان ندارند.

 

نتیجه گیری

انسان‌های دارای شخصیت قوی و قدرتمند که با بهره‌گیری از خصوصیات شخصیتی خود توانسته‌اند رهبری عده زیادی را عهده دار گردند، متفاوت با دیگران عمل نمایند و تغییر و تحولات بزرگی را ایجاد نمایند. ممکن است این ویژگی‌های شخصیتی در نگاه برخی افراد گستاخانه یا سلطه‌جویانه باشد، در حالی که این گونه نیست. انسان های دارای شخصیت قوی، فقط به درک صحیحی از خود و اطرافیان‌ خود رسیده‌اند.

مطمئناً، عده‌ای می اندیشند که معاشرت با کسانی که شخصیت قوی دارند، مشکل می باشد. بنابراین اگر معاشرت با شما مشکل است،  به این علت است که شما دیگران را به چالش می‌کشید تا بهترین باشند. اگر این باعث دشواری و دردسر است، اهمیتی ندهید، بهتر است همچنان خودتان باقی بمانید!

  • با توجه به مواردی که گفته شد، آیا شما هم شخصیت قوی دارید؟
  • آیا داشتن شخصیت قوی ساده است؟
  • در مواجه با افراد دارای شخصیت قوی چه احساسی به شما دست می دهد؟

لطفاً نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و سایر علاقمندان در میان بگذارید. 

افراد قدرتمند و یا دارای شخصیت قوی و محکم، ویژگی هایی دارند که سایر اشخاص از آن ها بی بهره می باشند. این افراد قدرتمند خواه چه یک رهبر سیاسی باشند و یا فرمانده ی ارتش یا بنیانگذار یک استارتاپ موفق، تفاوتی ندارد. تمام آن ها در تعداد زیادی ویژگی با هم مشترک می باشند. گرچه مدیریت زمان، سخت کوشی و عشق و علاقه به کار مورد نظر در همه ی ما وجود دارد، ولی باید دانست که افراد موفق و قدرتمند خصوصیات و عادت هایی دارند که شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر و شرکت در دوره آموزشی غیر حضوری «معجزه قدرت ذهن»، آن ها را بیاموزید، و شاهد قدرت و توانمندی های ذهن خود باشید. در این صورت کنترل ذهن و افکار و در نهایت زندگی خود را به بهترین نحو ممکن در اختیار خواهید گرفت و به طور حتم همه به خاطر شخصیت قوی، محکم و مستقلی که دارید شما را تحسین خواهند نمود و حتی ممکن است غبطه نیز بخورند!

 

آکادمی بازار مفتخر است که تاکنون با بیش از ۱۱۰ برند برتر کشور همکاری داشته و دوره‌های آموزشی متعددی در زمینه‌ی بازاریابی و فروش و همچنین کسب‌و‌کار برگزار کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی دوره‌های آموزشی، پکیج‌های غیرحضوری و دریافت مشاوره با آکادمی بازار درارتباط باشید.

مطالب مرتبط

نقش تصویر سازی ذهنی در سلامتی و بیماری انسان‌ها در کتاب جهان هولوگرافیک
مراقبه، انواع آن و تاثیراتی که بر جسم و روان می‌گذارد
راز موفقیت در عدم تمرکز بر لحظات و جلوگیری از حفظ اتفاقات گذشته
خلاقیت چیست و چگونه بر آگاهی و رشد ذهن تاثیر می‌گذارد؟
ذهن شکست ناپذیر!
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن