شجاعت داشتن در زندگی تمام ترس‌هایتان را محو می‌کند

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
فیلم سینمایی  «پله»
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

فیلم سینمایی  «پله» جسارت و شجاعت یک سیاه پوست را به تصویر می‌کشد. خصوصا وقتی هنوز روزگار در تب و تاب دوران برده‌داری است و همه آزادی آنها را به رسمیت نشناخته‌اند. تبدیل شدن به یک ستاره در اوضاعی که همه طورِ دیگری نگاهت می‌کنند، کار آسانی نیست.

شجاعت داشتن در زندگی برای رسیدن به موفقیت و آرزوهای کوچک و بزرگ، حکایت لزوم بودن اکسیژن یا آب برای ادامه حیات است. ترس دست و پای اراده انسان را می‌بندد طوری که نتوانی قدم از قدم برداری، ترس از شکست، ترس از مسخره شدن، ترس از مردود شدن و…

معجزه دوره اعتماد به نفس و تقویت اعتماد به نفس کودکان قویترین و کاربردی ترین محصولات برای تقویت و افزایش اعتماد

مطالعه بیشتر: فیلم «پله» روایتگر شجاعت و اعتماد به نفس سیاه‌پوستان

مطالعه بیشتر: تقویت اعتماد به نفس در ویدئو انگیزشی آکادمی بازار

ویدئوی مرتبط دکتر محمدی: با ترس‌های زندگی چه باید کرد؟

رفتارهای ناسالم و عواقب ناشی از عدم شجاعت داشتن 

ناامید کننده‌ترین چیزی که می‌توانیم به خودمان بگوییم عبارت بسیار کوتاه اما سنگینی است: «من می‌ترسم» اینکه چگونه احساساتمان را درباره چیزی نمی‌توانیم بیان کنیم، یا به خاطر ترس نمی‌خواهیم به آن نگاه کنیم یا حتی به آن فکر کنیم، و در نهایت نمی‌خواهیم انجام دهیم.

«می‌ترسم» این است که چگونه به خودمان اجازه می‌دهیم که با چالش روبرو نشویم و مسیرهای جایگزین را برای تحقق اهداف، رویاها و خواسته‌ها امتحان نکنیم.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
ترس‌های زندگی

ترس مثل هیولای بزرگ، تاریک و ترسناک در کمد است که هنگام روشن کردن چراغ، از بین نمی‌رود. ما از چیزهایی که آموخته‌ایم از آن وحشت داریم، می‌ترسیم، چیزهایی که به ما آسیب می‌رساند، نور، روح و انرژی ما را به چالش می‌کشد، شادی ما را محدود می‌کند، و این مشکلات در گذشته بوده است. عنصر مشترک بین همه این موارد چیست؟ آنها عواقب هستند نه ترس. ما از چیزهای تصادفی نمی‌ترسیم، ما از نتایج گذشته که روزی باعث درد ما شده است می‌ترسیم و می‌ترسیم که امروز دوباره باعث درد و رنج ما شوند.

شجاعت داشتن

عواقب نداشتن شجاعت در زندگی بی‌شمار است اما تنها تعداد معدودی از آنها عبارتند از:

۱. افکار و احساسات سمی. به گفته دکتر دیپاک چوپرا، هر آنچه که در ذهن فرد اتفاق می‌افتد ، بازنمایی جسمی در مغز دارد. هر آنچه در مغز اتفاق می‌افتد با آنچه در بدن اتفاق می‌افتد ، ارتباط دارد. برداشت‌ها، افکار، احساسات و خاطرات. همه بر آنچه اتفاق می‌افتد در مغز تأثیر می گذارد. ترس بر سلامت جسمی شما تاثیر منفی خواهد داشت.

۲. لرزش صدا هنگام صحبت کردن. خودداری از به اشتراک گذاشتن نوشته و صحبت‌هایتان و این ترس عمیق ریشه دار بعضی اوقات می‌تواند چنین استرس‌هایی ایجاد کند که باعث تپش قلب، تنگی نفس و پیگیری عادت‌های بد مانند سیگار کشیدن، گاز گرفتن ناخن‌ها و سایر رفتارهای استرس زا می شود.

۳. انصراف از خلاقیت شخصی. وقتی فعل شجاعت داشتن در وجود شما کمرنگ باشد و ترس قوت بیشتری پیدا کرده باشد در نتیجه اعتماد به نفس ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود و همین امر ریشه خلاقیت را در وجودتان می‌خشکاند. ذهن‌تان به مرور زمان فقط کارهایی را انجام می‌دهد که طبق راول انجام می‌داده مثل ماشینی که هیچ خلاقیتی در آن وجود ندارد.

برای غلبه بر ترس و کسب شجاعت در زندگی علاوه بر مشاوره و حضور در جمع‌های مفید و مطالعه یا تماشای فیلم‌های مرتبط راهکار مثبتی است:

مطالعه بیشتر: معرفی پرطرفدارترین کتاب‌های مدیریت استرس در سال ۲۰۱۹

فیلم مرتبط: ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استیو جابز چگونه میلیارد شد ؟
50,000 تومان
رایگان
small_c_popup.png
کمتر از 30 ثانیه
اطلاعات خود را تکمیل و محصول را دریافت کنید