از آخرین دفعه‌ای که در محیطی مثبت حضور داشتید، چقدر می‌گذرد؟

حضور مثبت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا یادتان هست آخرین باری که در محیطی مثبت، پویا و انرژی بخش حضور  داشتید، چند ساعت قبل، چند روز قبل یا چند ماه قبل بوده است؟ پاسخ این سوال وضعیت زندگی و موفقیت شما را مشخص می‌کند.

هر انسانی نیازمند تجربه‌ی حضور در محیط‌های مثبت و پویا و هم‌کلام‌شدن با افراد مثبت‌اندیش است تا بتواند در مسیر موفقیت قرار بگیرد. شاید بپرسید، در اطراف من افراد مثبت ‌اندیش زندگی ‌نمی‌کنند، پس تکلیف من چیست و چه کار باید بکنم؟ پاسخ روشن است، باید خود را در معرض حضور در چنین محیط‌هایی قرار دهیم.

یکی از این محیط‌های پوبا، سمینارهایی است افراد دیگری با همین شرایط در آن حضور پیدا می‌کنند. شرکت در چنین سمینارهایی فرصتی برای هم‌اندیشی و هم‌کلام شدن با افرادی که خواهان تغییر در زندگی خودشان هستند، فراهم می‌کند.

مطالعه بیشتر: سمینار «مربیگری فروش» با حضور استاد احمد محمدی برگزار شد

مطالعه بیشتر: در انتخاب مشاور چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم؟

آکادمی بازار، مرجع موفقیت ایران به‌عنوان برگزارکننده‌ی سمینارهای مختلف در موضوعات متنوع، چنین فضایی را دراختیار شما قرار می‌دهد. دکتر احمد محمدی مدیر و موسس آکادمی بازار در سمینارهای موفقیت، به مخاطبان خود کمک می‌کند تا بتوانند در مسیر موفق شدن قرار بگیرند. اما در این مقاله قصد داریم چند راز ساده، اما مهم که می‌توانند در موفقیت ما تاثیرگذار باشند، معرفی کنیم:

چهار راز افراد موفق

همه دنبال رسیدن به رازهای موفقیت هستند، همه تمایل دارند به فردی موفق در زندگی تبدیل شوند. اما برای رسیدن به این هدف، چه رازهایی وجود دارد. وقتی فردی مثل دکتر آیوان میسنر، بنیانگذار BNI، بزرگترین سازمان شبکه‌های تجاری جهان که درآمدی ۶ میلیارد دلاری دارد از شما بپرسد: « آیا می‌خواهید راز موفقیت را بدانید؟» قطعا جواب شما بله است.

اما راز موفقیت در چیست؟ فقط کافی است چهار کلید اصلی موفقیت را در دست بگیرید.

سمینار رازهای موفقیت

۱. افراد موفق نسبت به اهدافشان امیدوارند

وارن بنیس در کتاب «تبدیل شدن به یک رهبر» می‌گوید: رهبری یعنی توانایی تبدیل خیالات و افکار ذهنی به واقعیت محض.» برای اینکار باید بتوانید به یک سوال به طور دقیق پاسخ دهید: من از زندگی چه می‌خواهم و به دنبال چه هستم؟ ممکن است برای این سوال هر جوابی داشته باشید، این مهم نیست، مهم این است که شما واقعا چه می‌خواهید. یک ویژگی مشترک و مهم بین افراد موفق این است که اهدافشان را می‌نویسند و دیگر اینکه روی آنها اهداف متمرکز هستند. دست به کار شوید و لیست اهداف و کارهایی که باید انجام دهید را تهیه کنید.

۲. افراد موفق صداقت دارند

صداقت و راستگویی از ویژگی‌های مهم افراد موفق است. به‌عنوان مثال شرکت‌ها زمانی که شکست را تجربه می‌کنند اگر از دلایل شکست‌شان صادقانه صحبت نکنند قطعا بارها و بارها آن را تجربه خواهند کرد. بنابراین مسئولیت شکست‌هایتان را برعهده بگیرید و آنها را بپذیرید، این کاری است که باید بکنید. مدیر و رهبران واقعی هرگز به خودشان دروغ نمی‌گویند.

۳. افراد موفق قدرشناس هستند

بدون قدردانی، چیزهای خوب زندگی را نمی‌بینید و نمی‌شناسید و برای بودنشان تشکر نمی‌کنید و اینطور است که دید و نگرشی منفی پیدا خواهید کرد. اگر حالا  برای چیزهایی که دارید قدرشناس نباشید، شاید برای چیزهایی که می‌خواهید بدست آورید انگیزه کمتری داشته باشید. همیشه به دنبال بهانه‌ای باشید برای قدرشناسی، به قول معروف «شکر نعمت، نعمتت افزون کند.»

۴. افراد موفق سازگار هستند

موفقیت به این معنی نیست که شکست نخوریم، بلکه به معنای این است که در صورت شکست از آن درس بگیریم. یک گفته خیلی مشهور از ادیسون این جمله را تایید می‌کند: « من شکست نخوردم، تنها ۱۰۰۰۰ راه را پیدا کردم که کار نمی‌کرد.»

مهم‌ترین نکته این است که باید یادگیری اساسی را بیاموزیم. افراد موفق آینده‌نگرند و این تفاوت بین موفقیت و شکست است، یعنی قسمت‌های مختلف برنامه آینده‌شان را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعفش را می‌شناسند و آنها را تقویت می‌کنند. آنها می‌دانند که شاید شکست بخورند اما مهم این است که بدانند برای چه و چرا شکست خورده‌اند. با دانستن دلیل، آن را بهبود بخشیده و مجددا تلاش می‌کنند.

همه ما اینطور مالک رازهایی می‌شویم برای رسیدن به موفقیت. پس حتی شده با یک گام کوچک شروع کن و آهسته و پیوسته قدم بردار و ادامه بده تا به هدف نهایی خود برسی، هرگز متوقف و تسلیم نشو. شکست یعنی کسب تجربه برای شروع مجدد.

برای شرکت در سمینار رازهای موفقیت در آکادمی بازار منتظر تماس شما هستیم.

منبع:https://www.success.com/4-secrets-of-insanely-successful-people/

دیدگاه بگذارید

avatar