سخنرانی مت کاتس- تلاش برای چیزی جدید در 30 روز

مت کاتس
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

چند سال پیش،حس  میکردم به پوچی رسیده ام. پس تصمیم گرفتم جای پای فیلسوف بزرگ آمریکایی، مورگان سپورلاک را دنبال کنم و برای یک چیز جدیدی 30 روز تلاش کنم. واین ایده بسیار ساده است. درباره چیزی که بیشتر اوقات می خواستین به زندگیتان اضافه کنید فکر کنید و به مدت 30 روز آینده برای آن تلاش کنید. و30روز مدت زمانِ مناسبی است برای اضافه کردن یک عادت جدید یا کم کردن یک عادت از زندگیتان، مانند دیدن اخبار.

سخنرانی مت کاتس- تلاش برای چیزی جدید در 30 روز

از این چالشهای 30 روزه چند چیز یادگرفتم. اول اینکه، به جای گذر زمان و فراموشی آن، آن زمان می تواند بسیار به یاد ماندی باشد. این قسمتی از یک چالش بود که برای مدت یک ماه، من هر روز یک عکس بگیرم. و من دقیقا جایی که آن روز بودم و کاری را که می کردم را به یاد می آوردم. من همچنین متوجه شدم از زمانی که شروع کردم چالشهای ۳۰ روزه بیشتر و سختری را انجام دهم،اعتماد به نفسم بالاتر رفته بود . و من از مرد پشت میزنشین کامپیوتر،تبدیل شدم به مردی که برای تفریح با دوچرخه سر کار میرفت . و حتی سال گذشته، از کوه کلیمانجارو ، بلند ترین کوه آفریقا بالا رفتم. قبل از اینکه 30 روز چالشم را شروع کنم،  هرگز آنقدر ماجراجو نبودم.

سخنرانی مت کاتس- تلاش برای چیزی جدید در 30 روز

همچنین متوجه شدم که اگر واقعا بخواهیم، میتوانیم هر کاری را به مدت 30 روز انجام دهیم. آیا هرگز خواستین که یک رمان بنویسین؟ هر سال دهها هزار نفر از مردم تلاش می کنند که رمان 50000 کلمه ای شان را از ابتدا در طی 30 روز بنویسند.  و تنها کاری که باید انجام دهید این است که 1667کلمه را در روز برای یک ماه بنویسید. و من آن را انجام دادم. و رازش این است که تا کلمات آن روز را ننوشتید نخوابید. ممکن است از خواب محروم شوید اما رمانتان را تمام می کنید. حالا آیا کتاب من بزرگترین رمان آمریکا می باشد؟ نه. من آن را در یک ماه نوشتم. و اگر بخواهم می توانم بگویم ، من یک رمان نویس هستم.

 

آخرین چیزی که می خواهم بگویم این است که من یاد گرفتم اگر تغییرات کوچک و پایداری را ایجاد کنم، که بتوانم به طور مداوم انجام دهم به احتمال زیاد همیشگی می شوند. هیچ اشکالی و در یک چالش خیلی بزرگ نیست. و همه ی اینها بسیار لذت بخش است. اما احتمال ماندگاریشان کمتر است. و وقتی من برای 30 روز شکر نخوردم، روز سی و یکم، حاصلش این بود.

قانون ادامه دادن

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

و اکنون این سوال من از شماست که منتظر چه چیزی هستید؟  تضمین می کنم 30 روز بعدی را چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید خواهید گذراند. اکنون چرا به چیزهایی که همیشه می خواستید انجام دهید فکر نمی کنید و خودتان را برای 30 روز بعدی محک نمی زنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *