سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز( بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان )

آنتونی رابینز
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

با سلام خدمت همراهان همیشگی آکادمی بازار در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین راه برای رسیدن به خواسته ها توسط  سخنان آقای آنتونی رابینز آشنا سازیم.

سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز(بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان)

                             

       ما درمقابل زندگی خودمان مسئولیت داریم

         و 

    باید قابلیت کنترل رفتارمان را داشته باشیم

خیلی از افراد در برابر مسئولیتی که بر دوش آن ها قرار می گیرد، دقیقا عملکردی برعکس از خودشان نشان می دهند. در واقع این اشخاص نمی دانند که چطور باید لذتی که می خواهند را کسب کنند. وهمه از دریچه ی نگاه دیگران به دنبال خوشی خود هستند، چرا که برای خوشحالی خودشان هیچ دلیلی پیدا نمی کنند و در نهایت نابود می شوند. قطعا اشخاص بسیار زیادی در اطراف ما وجود دارند که چنین رفتاری از خودشان نشان می دهند.

خیلی از محققان بر این عقیده می باشند که در دنیا دو نوع سوال وجود دارد «چرا و چگونه». در واقع این گونه مطرح می شود که اگر می خواهید در حل مشکلات خود به موفقیت برسید، باید این را بدانید که 80 درصد از موفقیتتان به این پرسش وابستگی دارد. چرا؟ همچنین اگر موفق شدید دلیلی منطقی و قابل قبول برای سوالتان پیدا کنید، 20 درصد باقی مانده به پرسش: چگونه؟ مربوط می شود.

سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز( بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان )
سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز( بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان )

(آنتونی رابینز) کمک گرفتن از جسممان

همان طور که بیان شد ما قصد داریم بر رفتارهای خودمان کنترل داشته باشیم تا بتوانیم به چراهایی که در زندگی برایمان پیش می آید پاسخ دهیم. اما تابه حال به این موضوع فکر کرده اید که این مسئله چگونه میسر می شود؟ باید این را بدانید که دو راه برای کنترل کردن حالت فکری و احساسی افراد در زندگی ما وجود دارد. نخستین روش کمک گرفتن از جسممان یا فیزیولوژی، بدنمان است و دومین روش به تمرکز فکر مربوط است.

قطعا به این مسئله آشنا هستید که هر حسی که در درونمان به وجود می آید، یقینا از سیستم عصبی ما عبور کرده است. اکنون اگر کسی را که کاملا به افسردگی و ناامیدی رسیده است، تصور کنید به راحتی می توانید در رابطه با رفتار و نوع حرکات او توضیحاتی را بیان کنید و حتی می توانید از آن تقلید کنید، چرا که توصیف وضعیت چنین فردی بسیار راحت است.

خیلی از اشخاص وقتی که از احساسات خودشان رضایت کاملی ندارند، به آسانی می توانند این تغییرات جسمانی را با روش های گوناگون در خود به وجود آورند. به طور مثال سیگار کشیدن یکی از شایع ترین روش هایی است که انجام می دهند. آن ها با استفاده از سیگار به روشی دیگر نفس می کشند و این شکل از تنفس سبب می شود تا احساس آن ها دچار تغییرات خیلی زیادی شود و وقتی که دارای احساسات گوناگونی می شوند، رفتار آن ها نیز دستخوش تغییر می شود.

اما در واقع آن چیزی که سبب می شود افراد احساس بسیاربهتری داشته باشند، تغییر طرز تنفس و کشیدن نفس های عمیق و بلند است. خوب، پس چرا این تغییر در احساسات را بدون سیگار به وجود نیاوریم؟

دقت کنید که هر نوع تغییرات در جسم فورا احساس فرد را به گونه ای بهتر یا بدتر دستخوش تغییراتی می کند و این تغییرات ممکن است احساس شما را بهتر کند، اما قطعا موقتی خواهد بود و آن چیزی که در نتیجه به آن دست می یابید، ضرری است که شاید جبران آن خیلی ساده نباشد.

سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز( بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان )
سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز( بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان )

(آنتونی رابینز)منحنی0-10

اگر مقداری توجه کنید متوجه می شوید که ورزشکاران چگونه می توانند از ابزارهایی که در جسمشان وجود دارد بهترین نتیجه وبهره را ببرند تا به موفقیت در زندگیشان دست یابند. اگر به حرکت تنیس بازان توجه کنید متوجه آن می شوید که چگونه قبل از زدن هر ضربه به توپ، بدن خود را به صورتی قرار می دهند که در صورت احتیاج بتوانند با سرعت زیادتری به عقب برگردند.

فوتبالیست ها همین گونه هستند. زیرا آن ها می دانند چگونه و چه زمانی باید آماده حرکت کردن به هر سمتی باشند. ولی نکته قابل توجهی که در این مورد وجود دارد این است که قوانین زندگی به این میزان واضح و روشن نمی باشند.و در زندگی همه چیز سفید یا سیاه نیست، بلکه زندگی طیف وسیعی از رنگ ها و سایه روشن ها را به ارمغان می آورد.

زیرا که در مورد ورزشکاران این مسئله واضح است که آن ها باید همه ی تلاش و کوشش و بیشترین قدرت خود را به کار گیرند تا به موفقیت در زندگی خودشان برسند؛ ولی چرا عده ای از افراد در زندگی شخصی خودشان همه تلاششان را به کار نمی گیرند؟ آیا زندگی آن ها از اهمیت کمتری برخوردار است؟

بسیاری از والدین از این موضوع خیلی شاکی هستند که فرزندانشان تنبل، بی نظم و یا شور واشتیاقی برای درس خواندن ندارند. ولی نکته قابل توجه این است که اگر قصد دارید فرزندانتان را تحت تاثیر قرار دهید، باید بتوانید اشتیاقی را در درون او برای انجام دادن تکالیف مدرسه اش به وجود آورید، در این صورت است که در تحت تاثیر قرار دادن فرزندان می توانید موفق باشید.

به طور معمول توصیه می شود، به احساساتی که در شما به وجود آمده است توجه زیادی داشته باشید و به خوبی تمرکز کنید و دریابید که اغلب چه حدی از لذت، خوشی و … را در زندگی حس می کنید.

(آنتونی رابینز) تمرین عملی تغییر دادن احساس

سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز( بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان )                 
سخنرانی فوق انگیزشی آنتونی رابینز( بهترین راه برای رسیدن به خواسته هایمان )

در این راستا توصیه می شود که به احساساتتان به خوبی دقت وتوجه کنید و پس از آن حرکات جسم را تغییر دهید. به طور مثال مدل نشستن یا نحوه راه رفتن خودتان را عوض کنید. به تجربه خواهید فهمید در چه حالتی بهترین احساس را دارید.

در واقع یکی از سریعترین و آسان ترین روشی که برای تبدیل احساسات ناخوشایند به حسی سرشار از رضایت وجود دارد این است که شکل حرکات بدنتان را عوض کنید؛ چرا که احساس بر طبق حرکت ایجاد می شود. اگر مضطرب و پریشان هستید بهترین کاری که از دستتان بر می آید، این است که دست های خودتان را به حرکت درآورید.

انجام این کار به صورت آهسته و پیوسته باعث می شود تا اضطراب از سمت شما دور شود. توجه داشته باشید که نتیجه این کار وقتی که با عجله آن را انجام دهید امکان پذیر نخواهد شد.

از روش های دیگری که می توانید برای رسیدن به خواسته ها و موفقیت در زندگی خود انجام دهید، این است که دست هایتان را در دو طرف سر قرار دهید و انگشتانتان را تا جایی که امکان دارد بالا بکشید. حالا با سرعت بیشتر دست ها را به سمت پایین بیاورید. و دوباره این کار را تکرار کنید. ولی تکرار کردن این کار باید با سرعت زیادتری انجام شود.

هر حرکت خاصی که این توانایی را داشته باشد، سبب می شود خستگی، اضطراب یا افسردگی را از بین ببرد و باعث شود احساس قدرت و شادابی بسیاری کنید. همچنین در تغییر دادن رفتارهای شما و رسیدن به موفقیت در زندگی خیلی موثر خواهد بود. بعد از انجام نرمش های نیروزا، احساس خواهید کرد که از پس مشکلی که اکنون با آن مواجه هستید بر خواهید آمد.

اگر بتوانید تمرینات خودتان را به طور مداوم انجام دهید، متوجه می شوید که حتی در اوج ناراحتی و کسالت نیز می توانید به سادگی احساسات خودتان را عوض کنید، بسیار شاد و با نشاط شوید و به موفقیت در زندگیتان دست یابید.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments