مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی استیون بارتلت – شبیه اسطوره هایت نباش!

ما با الهام گرفتن از اسطوره هایمان و اینکه چگونه شبیه آن ها شویم بزرگ میشویم . و این موضوع خطرناکی است . الهام گرفتن برای انجام کارهای بزرگ خیلی خوب است اما اینکه بخواهید شبیه اسطوره هایتان شوید بسیار خطرناک می باشد.

اینکه کسی باشید که نیستید خطرناک است . نه تنها این موضوع غیر ممکن است بلکه خطرناک نیز می باشد . شبکه های اجتماعی با بزرگنمایی بعضی ها و نمایش ماشین های لوکس و مسافرت های رویایی و ….

باعث شده چیزهایی را که میبینیم بخواهیم داشته باشیم اما سالها تلاش خستگی ناپذیر پشت این نتایج را نمیبینیم  . جزئیات مسیر اشتیاق وصف ناپذیر و پیچیدگی های چالش های آن هارا نمیبینیم . سختی های باورنکردنی که ریچارد برانسون تحمل کرد تا به موفقیت رسید ، ما آن ها را نمیبینیم . ما فقط مقصدی که همین الان میبینیم را می خواهیم اما اکثرما اراده و پشتکاری را که برای رسیدن به این مقصد لازم است را نداریم . زیرا این ماجراجویی و مقصد ما نیست مال آنهاست . شما اشتیاقی نسبت به تایپوگرافی ، هنر یا دیزاین ندارید اما میخواهید استیوجابز باشید ؟

سخنرانی استیون بارتلت - شبیه اسطوره هایت نباش!

شما استیو جابز نیستید خودتان هستید . ما نسلی هستیم که تحسینات را با آمال و آرزوها اشتباه میگیریم . شما هیچوقت احساس خوشبختی نخواهید کرد تا وقتی که به این باور برسید که نمیتوانید جای کس دیگری زندگی کنید مگر خودتان .

مواد غذایی مناسب برای کاهش استرس
بخوانید

و اگر تمرکزمان را بر روی  زندگی خودمان بگذاریم زندگی ما به اندازه کافی زیبا خواهد شد . جوان تر ها میخواهند مارک زاکربرگ شوند زیرا او را تحسین میکنند . اما نکته جالب اینجاست ما اون رو تحسین میکنیم چون زندگی او شبیه زندگی هیچ کس دیگری نیست . پس اگر میخواهید زندگی مانند مارک زاکربرگ داشته باشید سعی نکنید مارک زاکربرگ باشید .چون هیچوقت به عظمت وجودتان نخواهید رسید . اسطوره های ما قدم اول اسطوره هایشان را برنداشته اند ، هیچ بیل گیتس دیگری برای بیل گیتس وجود ندارد زیرا او مجبور بود مسیر خودش را پیدا کند و هر کدام از اسطوره های ما مسیر منحصر به فرد خودشان را داشته اند .

و آنها باید این شهامت را داشته باشند که بر خلاف جریان عموم مردم حرکت کنند به جای اینکه از آن شرمسار باشند .

ما مردمی را تحسین میکنیم که خودشان بوده و دوست نداشتند با وضعیت عمومی مردم منطبق باشند . آن ها باورهای قدرتمندی داشته اند مانند اینکه سیاه یا سفید برابر است کامپیوتر های جیبی ، یا دنیایی با ارتباطات بیشتر و …

سخنرانی استیون بارتلت - شبیه اسطوره هایت نباش!

این ایده ها فقط در ذهن افرادی شکل میگیرد که قدم اول اسطوره خود را بر نداشته اند .توصیه من به نسل خودم این است که هرگز سعی نکنید شبیه اسطوره هایتان باشید ، کارهایی را که انجام میدهند را تقلید نکنید تلاشتان را بکنید تا خودتان باشید . رویاپردازی به معنای تقلید نیست بلکه تحسین است اینکه بخواهید یکنفر دیگر باشید کوتاه ترین راه برای آن این است که هیچکس نباشید. فوق العاده ترین کسی که میتوانید باشید خودتان هستید . زیرا همه ی افراد بزرگ قبلا بوده اند و نکته ی جالب این است که به محض آنکه بهترین نسخه خودتان شدید مردم زندگی شما را میبینند و شاید این اشتباه را بکنند که بخواهند جای شما باشند .

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دستور العمل های حرفه ای برای نحوه برگزاری جلسات کسب و کار
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن