مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی آنتونی رابینز – هدفت در زندگی چیست ؟

سلطان انگیزه آنتونی رابینز نویسنده، سخنران، مربی وبازیگر آمریکایی است. آنتونی رابینز در  ۲۹ فوریه سال۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد. شهرت آنتونی رابینز  در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد، کتابهای چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴. آنتونی رابینز موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است. هر چند که آنتونی رابینز اصرار دارد به جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده‌شود. آنتونی رابینز در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد.

استاد احمد محمدی

 

 

در نهایت مهمترین چیزی که وجود دارد این است که هدفت در زندگی چیست ؟”

چرا اینجا هستی ؟ ما واقعا دنبال این هستیم که دلیل انجام کارهایمان را بدانیم . هر چیزی در دنیا هدفی دارد وشما هم همین

طور ، آن هدف نیروی محرکه ی درونی شما را ارائه میکند که وقتی به آن اتکاء کنید وجودتان را سرشار از اطمینان خاطر میکند .

در حال حاضر دنیا به سرعت در حال تغییر است . جوری که تقریبا هر بار که سرتان را بر میگردانید درباره ی چیزی میشنوید که در حال تغییر است . این سرعت تغییرات هم خیلی هیجان انگیز است و هم بسیار ترسناک .

همه راجع به این صحبت می کنیم که همه چیز سریع تغییر می کند ، اینکه تغییرات اساسی سریع اتفاق می افتند و خیلی کلیشه ای شده اند به گونه ای که از شنیدنشان خسته شده ایم . اما این واقعیت است که هیچ وقت در تاریخ حوادث این همه تغییر نمیکنند .

سخنرانی آنتونی رابینز - هدفت در زندگی چیست ؟

بنابراین نیاز داریم که چیزی جاودانه ای درون خودمان پیدا کنیم . که مهم نباشد به ظاهر چه چیزی تغییر می کند این بخش از ما هیچوقت عوض نمیشود . این همان بخشی است که بهش رجوع میکنی و بخشی که راهنمایی ات میکند .

یادگیری اصول چگونگی تبدیل رهگذر به مشتری
بخوانید

بخشی که به شما احساس رضایت می دهد .هر لحظه باید توانایی این را داشته باشیم که معنایی برای زندگی پیدا کنیم که خاص و بدرد بخور باشد .همه ی ما می دانیم که این حرف تازه ای نیست و همه ی ما برای زندگی به دلیلی برای بودن نیاز داریم .اگر فقط هدفتان این باشد که به خواسته هایتان برسید بعدش میگویی من به خاسته ام رسیدم حالا چه میشود ؟ و ذهنمان میگوید همش همین بود ؟

هدف از خواسته هایمان فقط این نیست که به آن ها برسیم . هدف شخصیت ما است اینکه اکنون به چه فردی تبدیل شده ایم و چیزی که در نهایت به آن نیاز داریم این است که به یک معنی برسیم . بدون معنا هیچ دلیلی برای زندگی کردن ،بیدار شدن و رسیدن معنا ندارد . و چیزی که بعضی از آدم ها را کنترل میکند ترس است همان هایی که ادعا میکنند منفی نگر هستند اما چیزی که در واقعیت است این است که آن ها ترسیده اند . یعنی اینکه از دوباره آرزویی داشته باشند و از اینکه ممکن است چه اتفاقی بیفته میترسند .از انعطاف پذیر بودن از اینکه بتواند تغییری در دنیا ایجاد کند می ترسد . اما این را بدانید اگر آن فرد یک بار شکست بخورد و حتی چندین بار هم شکست بخورد و تنها چیزی که نصیبش شده درد باشد بالاخره به این نتیجه میرسد که نمیخواهد دیگر درد بکشد . پس آرزو کردن ، تصور کردن و معنا دادن به زندگی را متوقف میکند . پس فقط برای اینکه خودشان را از درد محفوظ کنند میگویند هیچ معنایی وجود ندارد . و متاسفانه این طرز فکر بیشترین ضربه را به آن دسته افراد میزند که سبب پوچی در زندگی آن ها میشود .

چند راهکار ساده برای افزایش اعتماد به نفس-قسمت دوم
بخوانید

باید بدونید هیچ کس نمیتواند یک زندگی شاد و بدون معنی داشته باشد و ما برای یک دلیلی به وجود آمده ایم . سوال این است که به چه دلیل ؟

جواب برای هر کدام از ما فرق میکند و برای هر کس متفاوت است . هر کدام از ما منحصر به فرد متفاوت و خاص هستیم و من معتقدم خداوند ما را برای دلیلی آفریده و سوال اینجاست که به چه دلیل؟

خداوند هیچ چیز را بدون دلیل و هدف خلق نکرده . دلیل وجود شما چیست؟

اینجاهستین که چه کار کنید ؟

اینجا هستین که چه بشود؟

اینجا هستین که چه بسازید؟

سخنرانی آنتونی رابینز - هدفت در زندگی چیست ؟

این ها سوالات مهمی هستن که باید از خودتان بپرسید . مطمئن هستم اگر به این سوال ها پاسخ بدهید باعث رشد زندگیتان میشود .و با تجربه ی بیشتر میتوانید به جواب های بهتر برسید . تا به خدا و معنای زندگی نزدیک تر شوید . من میخواهم زندگی داشته باشید که لایق شماست زندگی که بدونید در آن اشتباهی وجود ندارد .بدانید که هر کار کوچکی نتیجه ای دارد و این نتیجه میتواند مثبت باشد اگر شما بخواهید . مهمترین چیزی که در زندگی برای ما نتیجه دارد چیزی است که در مورده آن خیلی صحبت کرده ایم . اما لازم است دوباره به آن اشاره کنم چون زندگی ما را شکل میدهد و آن نیز تصمیمات ماست ….

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن