سرنوشت خودتان را در دست بگیرید

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

زندگی جبر است یا اختیار؟! با گذشت این همه سال و این همه پیشرفت هنوز هم اختلافات زیادی در این تفکر وجود دارد. این که سرنوشت ما از قبل تقدیر شده است یا اینکه به دست خودمان ساخته می‌شود.

اما در کل این را می‌توان گفت چیزهایی در زندگی جبر است و در برخی موقعیت‌های زندگی قدرت اختیار به ما داده شده است. اما اینکه بخواهیم در مقابل زندگی و اتفاقات دنیای پیرامونمان دست روی دست بگذاریم و تسلیم تقدیرمان شویم، اصلا کار عاقلانه‌ای نیست. شما به چه چیزی اعتقاد داری؟ جبر زندگی را پذیرفته‌ای و منتظر پیشامدها هستی؟ یا اینکه آستین‌ها را بالا زده‌ای و می‌خواهی آینده‌ت را خودت بسازی؟

کدام بهتر است؟ آیا در این فرصت کوتاه زندگی درست است دست از تلاش برداریم و بنشینیم و گذر روزها را تماشا کنیم؟ مگر ندیده‌ای افرادی که از نقطه صفر و در شرایط نابسمانی از زندگی خودشان را بالا کشیده‌اند و سری توی سرها در آورده‌اند؟

برنامه‌ات برای زندگی چیست؟ سرنوشت و تقدیرت را چطور می‌خواهی؟

هر انسان دارای شعور که می‌داند لحظه‌های زندگی چقدر ارزشمند هستند، به راحتی اختیار سرنوشت خود را به روزگار و اتفاقاتش نمی‌سپارد. امروز را ما ساختیم. اگر ما استادان فردای خود باشیم، پس ما استادان دیروز بودیم که امروز خود را رقم زدیم. امروز آینده دیروز است. امروز اتفاقی نیفتاد خواه متوجه باشید یا نه، خودآگاهانه یا ناخودآگاه خود را به این لحظه سوق داده‌اید.

تصمیمات، افکار و اعمال دیروز ما منجر به آنچه امروز می‌بینیم، زندگی می‌کنیم و احساس می‌کنیم.

چطور سرنوشت خودتان را تغییر دهید؟

آیا نتایج پیرامون خود را دوست دارید؟

در پاسخ به این سوال، بیشتر مردم از جواب صادقانه سرباز می‌زنند. قطعا به جای مسئولیت پذیری، سرزنش کردن شخص یا چیز دیگری برای نتایج امروز ساده‌تر است.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
تغییر باورهای ذهنی و در دست گرفتن سرنوشت خودمان

«او این کار را با من کرد» یا «او مرا مجبور به انجام آن کار کرد.» محل تولد، سیاست‌های دولت، خانواده و.. مقصر می‌خوانند. اگر آنچه را که در اطراف خود می‌بینیم دوست نداریم، باید آنچه را در درون ماست تغییر دهیم. ما باید عقاید خود را در مورد اینکه چه کسی هستیم، چطور ارزشمندیم و چه چیزی را می‌توانیم تغییر دهیم. ما می‌توانیم هر چیزی باشیم که می‌خواهیم باشیم، فقط باید باور داشته باشیم.

ما می توانیم برنامه نویسی ناخودآگاه خود را تغییر دهیم، که به عنوان برنامه نویسی عصبی زبانی (NLP) شناخته می‌شود. این فیلمنامه‌ای است که ما به خودمان می‌گوییم. این صدایی است که ما درون سرمان می‌شنویم. آیا هرگز تعجب کرده‌اید که چرا چیزهایی را که به خودتان می‌گویید می‌شنوید؟ این NLP شماست. تغییر NLP شما کلیدی است که به شما در تغییر سرنوشت کمک می‌کند.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *