زندگی فردای شما محصول افکار امروزتان است

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
افکار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

دیروز چه افکاری داشتید؟ امروز درمورد چه می‌اندیشید؟ در کل بیشتر چه افکاری دارید؟ این سئوالات را از خود بپرسید و جواب‌ها را بیابید، زیرا افکاری که امروز دارید به احتمال قوی زندگی فردای شما را شکل می‌دهند. آیا این پیچیده به نظر می‌رسد؟ نه کاملاً ساده است. شکل زندگی‌تان تحت تأثیر افکارتان است. تکرار مکرر این افکار سرانجام رفتار، کردار و زندگی‌تان را تغییر می‌دهد. اگر هر روز یک نوع فکر را دنبال می‌کنید، زندگی‌تان این افکار را بازتاب می‌دهد.

افکارتان را محدود نکنید

اکثر افراد راجع به زندگی فعلی، مشکلات، نگرانی‌ها و هرچه که دوست ندارند و آزارشان می‌دهد،‌ می‌اندیشند. هر روز این کار را تکرار می‌کنند تا آن به یک عادت و شیوۀ زندگی تبدیل می‌شود. محدود کردن قلمرو افکار به یک چرخۀ خاص زندگی‌تان را محصور می‌کند. شما ذهنتان را محدود می‌کنید و نمی‌توانید فراتر از افکار خود را ببینید و بنابراین نمی‌توانید یک زندگی فراسوی شرایط فعلی‌تان را رؤیاپردازی کنید و آرزو کنید و به آن فکر کنید. اگر هر روز افکار مشابهی دارید، خودتان را به همان شرایط و موقعیت محدود می‌دانید و هرگز پیشرفت نخواهید داشت.

حال که بخش نخست مقاله را خواندید، معنای جملۀ « افکار امروزتان زندگی فردایتان را شکل می‌دهد» را متوجه می‌شوید. این بدان معناست که افکار امروزتان آیندۀ شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یعنی اگر شما همیشه یک نوع طرز فکر دارید و هیچگاه تغییری در زندگی‌تان ایجاد نمی‌کنید و دوباره همان شرایط و موقعیت همیشگی را بازآفرینی می‌کنید. همچنین این جمله این معنا را دارد که اگر بینشی از سبک زندگی متفاوت را در ذهن دارید و اگر هر روز این بینش را تکرار می‌کنید، سرانجام این بینشتان به واقعیت می‌پیوندد.

your way of thinking effects your way of life

همیشه این جمله را با خود تکرار کنید: «افکار امروز زندگی فردا را تحت تأثیر قرار می‌دهند». اگر مدام به مشکلات، نگرانی‌ها و سختی‌های زندگی فکر می‌کنید زمینۀ چنین شرایطی را نیز فراهم می‌کنید. شما به گله و شکایت از زندگی ادامه می‌دهید و هیچ پیشرفتی هم نخواهید داشت. شما باید از چرخ و فلک افکار منفی پایین بیایید و افکارتان را تغییر دهید. تنها با تغییر افکار، زندگی‌تان رو به بهتر شدن می‌رود. آیا شما از افکارتان راضی هستید؟ آیا افکاری را که هر روز در ذهنتان می‌گذرند، دوست دارید؟  اگر نمایشی که در ذهنتان است، دوست ندارید و آن ها بازتاب شرایط فعلی شما هستند، شما باید تصویر ذهنی خود را تغییر دهید.اجازه ندهید که افکار منفی آیندۀ شما را شکل دهد. باید افکار مثبت‌ و بهتر را جایگزین این افکار منفی کنید. این کار یک شبه اتفاق نمی‌افتد. این روند زمان‌بر است، اما سرانجام از ذهنیت کنونی‌تان خارج می‌شوید و قدرتی به دست می‌آورید تا به زندگی‌تان را شکل دهید.

شاید با آنچه که الان خواندید موافق باشید، اما آیا کاری هم می‌کنید یا به افکار محدود و منفی، مشکلات، نگرانی‌ها و همان شرایط قبل ادامه می‌دهید؟ اولین قدم را امروز همین حالا بردارید و به افکارتان دقت کنید. از آن ها آگاهی بیابید به احتمال قوی متوجه خواهید شد که شما در حال محدود کردن افکارتان هستید. شما به شرایط، زندگی، شغل و وضعیت مالی کنونی خود فکر می‌کنید. گام بعدی بزرگتر اندیشیدن است، بفهمید که واقعاً چه چیزی را می‌خواهید و می‌خواهید زندگی‌تان چگونه باشد. درمورد آن به عنوان یک هدف ممکن و قابل دسترس فکر کنید. به یاد داشته باشید افکار امروزتان سنگ‌بنای فردایتان هستند. دو تکنیک مفید برای تغییر افکار و واقعیت زندگی‌تان جملات تأکیدی و تجسم‌سازی است. اگر تا به حال آن ها را تمرین نکرده‌اید، باید آن ها را یاد بگیرید.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
تغییر نگاه به زندگی

شما ممکن است  اهداف بزرگی در ذهنتان بپرورانید. اهدافی که اشتیاق زیادی برای  دستیابی به آن ها دارید. اما برای رسیدن به آن ها باید این سه مورد در یک راستا عمل کنند: افکارتان، اعمالتان،برنامه ریزیتان. اگر هر کدام ازین سه مورد با یکدیگر هماهنگ نباشند، اختلال به وجود می آید. اگر افکار شما به منفی بافی عادت کرده باشد هر قدم تازه ای که بخواهید بردارید با شک و تردید همراه خواهد شد. اگر تلاش و پشتکاری نیز نداشته باشید قدمی به سمت جلو بر نمی دارید و اگر برنامه ریزی نداشته باشید مثل این است که در جنگلی گم شده باشید و هیچ نقشه ای برای پیدا کردن راه همراهتان نباشد. آکادمی بازار همراهی است که می توانید با اعتماد به آن تمام فاکتور های مورد نیازتان برای رسیدن به موفقیت کسب کنید. با ما همراه شوید تا با یادگیری مهارت های مورد نیازتان در این راه قدم بگذارید. برای شروع می توانید با  کلیک بر لینک زیر در سمینار بزرگ موفقیت شرکت کنید: 

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *