زندگینامه افراد موفق

زندگینامه حسین فتاحی مدیر شرکت امرسان

در این مقاله با زندگینامه حسین فتاحی ، مدیر شرکت امرسان آشنا می شوید.

مهندس سلطان حسین فتاحی در سال ۱۳۳۶ در روستای کسلان میانه متولد شد حسین فتاحی فرزند دوم خانواده بود و او در ۴ سالگی پدر خود را از دست داد . و عمویش سرپرستی او و برادرش را به عهده گرفت .

عمویش یک نظامی بود و به دلیل ماموریت هایی که داشت به شهر قائم رفت حسین فتاحی کلاس اول را در نایین وکلاس دوم دبستان را در مراغه به اتمام رساند و بعد از آن تا ۱۲ سالگی در میانه به تحصیل ادامه داد. ۱۲ سال بیشتر نداشت که با امتحان ورودی در هنرستان کارخانه آزمایش هم زمان مشغول به تحصیل و کار شد.

مطالعه بیشتر: زندگینامه بابک بختیاری و چگونگی پیدایش برند آیس پک

با آکادمی بازار برای مطالعه ادامه زندگینامه حسین فتاحی همراه باشید. در قسمت زندگینامه افراد موفق، مقاله‌های مختلفی همچون زندگینامه پروانه وثوق فرشته ی نجات کودکان سرطانی، ندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M، زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان، زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد، زندگینامه کارلوس اسلیم هلو ثروتمند مکزیکی و هفتمین ثروتمند جهان، زندگینامه احمد و محمود خیامی بنیانگذاران ایرانخودرو و … را می‌توانید مطالعه کنید.

زندگینامه حسین فتاحی از زبان خودش

حسین فتاحی می گوید: به علت علاقه شدید به مطالعه مجله و روزنامه ناگهان آگهی پذیرش هنرجو را در کارخانه ی آزمایش را دیدم و بعد از دادن آزمون و گرفتن رتبه ی سوم در سال ۱۳۴۸ موفق شدم به شرکت آزمایش ورود کنم. از صبح تا ظهر در کارخانه مشغول به کار میشدم و بعد از ظهرها درس میخواندم . حسین فتاحی وقتی سیکلش را گرفت در کارخانه آزمایش مشغول به کار بود اما بعد از آن به کارخانه الکترولوکس رفت.

زیرا دیگر حس میکرد از لحاظ فنی در کارخانه ی آزمایش چیزی نمانده که یاد نگرفته باشد و از آن پس در روزنامه به دنبال آگهی برای استخدام طراح لوازم خانگی بود تا بتواند خود را محک بزند. در نتیجه با آگهی روزنامه در شرکت الکترولوکس بعنوان طراح استخدام شد و طولی نکشید که یک محصول جدید از بخاری نفتی را طراحی و وارد بازار کرد .

سپس پس از یک سال کار در شرکت الکترولوکس وارد کارخانه ارج شد اما به علت نداشتن کارت پایان خدمت پس از ۳ ماه اخراج شد. حسین فتاحی همچنین میگوید: من عاشق کارم بودم و بسیار بلند پرواز و جاه طلب . علاقه داشتم در همه موارد اول باشم.و حتی در اغلب رشته های ورزشی رتبه اول را کسب کرده بودم.

چون سربازی نرفته بودم مدت زیادی نتوانستم در شرکت ارج فعالیت کنم. او در زمانی که سرباز شد مجبور شد برای گذراندن زندگی ، تحصیل را کنار بگذارد و  فقط کار کند.

 مدیر شرکت امرسان
زندگینامه حسین فتاحی

فعالیت های حسین فتاحی

در زندگینامه حسین فتاحی می خوانیم که او در سال ۱۳۵۵ در دانشگاه علم و صنعت در رشته برق قبول شد اما برای ورودش به دانشگاه نیاز بود که کسی با مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تضمینش کند. چون کسی را نداشت نتوانست به این دانشگاه برود.

راز موفقیت بنیان گذار برند نایک از کجا سرچشمه میگیرد ؟
بخوانید

در دوشان تپه واحد زبان نیروی هوایی، سربازی اش را گذراند .و در آنجا مسئول ساختمان بخش آموزش شده بود و حسین فتاحی از این موقعیت استفاده کرد و زبان انگلیسی را فرا گرفت .

وقتی سرباز بود از صبح تا ساعت ۱۲ ظهر ساعتی کار میکرد و از ساعت یک بعد از ظهر تا ۶ عصر در سربازی بود که زبان را نیز فرا میگرفت و در روز یک ساعت را به ورزش اختصاص میداد. سربازی اش که اتمام یافت به شرکت ساراول برگشت . و مشغول شدن در این شرکت سبب شد تبحر و تجربه اش ارتقا پیدا کند که سبب شد حسین فتاحی موفق به طراحی کولر آبی و آبگرمکن نفتی شود.

در آن زمان مدیر عامل ساراول به علت پشتکار و مهارتش خواست که حقوقش را افزایش دهد اما حسین فتاحی نپذیرفت و در عوض از او خواست که هنگام سر زدن به خط تولید همراه او باشد تا شیوه های بخورد با کارگران و رفع اشکال ها در حوزه مسائل فنی و همچنین حل تضاد ها و تعارض ها را از نزدیک ببیند و لمس کند.

او نیز قبول کرد و به او جرات و فرصت اشتباه کردن را داد پس از انقلاب حسین فتاحی دبیر، سخنگو و مسئول کمیته فنی شورای کارگری ساراول شد. در آن زمان بود که تصمیم به طراحی و تولید کولر آبی و آبگرم کن نفتی گرفت و با گروهی که تشکیل داده بود ، در مدت 3 ماه به طراحی و قالب سازی پرداختند و در طی 6 ماه  آن ها را به تولید رساندند .

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

کار در کارگاه

در زندیگنامه حسین فتاحی بیان می شود که او بعد از سال ۱۳۶۳،حسین تصمیم گرفت کسب و کار مستقلی برای خود راه اندازی کند و استعفاء داد و به سمت کار آزاد رفت. در ابتدا در تعمیر گاه های مختلف ، یخچال فریزرهای ساید بای ساید و نوفراست را تعمیر می کرد و به ازای تعمیرات آن ها ، درصد می گرفت. و نیز مدیریت یک کارگاه کلمن سازی را برعهده گرفت.

مدتی بعد از کسب تجربه ، در مغازه کوچکی که توانسته بود اجاره کند یخچال های دست دوم را تعمیر می کرد و بعد از تعمیر آن ها را به مغازه ها می فروخت. بعد از این مرحله ، به فکر طراحی فریزر و ساخت آن ها با امکانات کابینت سازی افتاد.  او این کار را در یک پارکینگ ۵۰ متری در خیابان کوکا کولا آغاز کرد ، در ابتدا برای این کار فرآیند تولید کابینت را از طریق تماشا از پشت شیشه یک مغازه شروع کرد.

در روز ۳ یا ۴ بار و به مدت ۵ الی ۶ ساعت به آنجا میرفت .  ساعت های بسیاری را به فعالیت کابینت سازی نگاه میکرد و سبب شد رئیس کارگاه به بودن او در آنجا معترض شود .و از او خواست که دیگر پشت مغازه اش نایستد .

حسین فتاحی
شرکت امرسان

فعالیت حرفه ای

در ادامه زندگینامه حسین فتاحی میبینیم که او مغازه را به مدت یک هفته اجاره کرد. توافق کردند ، که او کارگاه خود را با کارگرانش در عرض یک هفته در ازای ۴۰۰۰ تومان به حسین فتاحی اجاره دهد. و در آن زمان ها همه کارها از جمله برش ، با کمک قیچی دستی انجام می شد. و خم ها نیز با دست انجام می شد و خیلی سخت بود .

زندگینامه محمد علی کلی اسطوره ورزش بوکس
بخوانید

آن یک هفته با یک تیم ۴ نفره شب و روز کار می کردند. حسین فتاحی همه ی سختی ها را به جان خرید و در آن هفته ۱۰ بدنه ساختند که 8 تای آن سالم بود.

بدنه داخل با آلومینیوم ساخته شد و همچنین پشم شیشه که در آن زمان فقط یخچال های آمریکایی پشم شیشه داشتند و در نتیجه به یک فریزر کامل رسیدند سپس با تولید ۸ فریزر با گذراندن سختی و تلاش بسیار در دو ماه به هدفی که سالیان دراز به دنبال آن بود، رسید. اما حسین فتاحی همیشه به دنبال بهترین شدن بود و به این موضوع راضی نشد و میخواست تولید بیشتری داشته باشد و این شروعی بود برای رسیدن به هدفی برتر یعنی احداث کارخانه تولیدی لوازم خانگی امرسان .

او اکنون مهندس سلطان حسین فتاحی، دارای مدرک دکترای مدیریت کسب و کار است و صاحب بزرگترین کارخانه تولید یخچال فریزر ایران، کارخانه امرسان می باشد .

مدیر شرکت امرسان
حسین فتاحی

مهمترین شرکت های احداث شده توسط حسین فتاحی ، عبارتند از:

  •  شرکت امرسان تولید کننده یخچال خانگی سفید
  •  شرکت یاس بنفش وارد کننده مواد اولیه
  • شرکت امرسان خدمات
  • شرکت گردریک صادرات
  • شرکت دانفوتک واردات محصول

شرکت امرسان در سال ۱۳۶۴ توسط آقای حسین فتاحی تاسیس شد و تا سال ۱۳۶۶ تولیدفریزرهای خانگی می‌کرد. خط تولید اولین یخچال فریزر ۱۶ فوت با طراحی جدید در سال ۱۳۶۶ به مرحله تولید و توزیع رسید. و از ویژگی های منحصر به فرد این یخچال ، طراحی بدنه و سیستم تبرید بود که آن را به یکی از پر فروش ترین یخچال فریزرهای داخلی تبدیل کرد.

 سپس با توجه به نیازهای بازار، یخچال فریزرهای ۱۸  فوت و ۲۰ فوت امرسان طراحی شد و به مرحله تولید رسید و جالب است بدانید یخچال فریزرهای ۱۸ فوت سالها یکی از پرفروش ترین محصول در کشور بود و یخچال فریزرهای ۲۰ فوت همچنان رتبه اول را در این زمینه داراست .

شرکت  امرسان هم اکنون محصولات خود را با نیاز روز مشتریان طراحی و تولید میکند و با هدف پیشتاز بودن در صنعت لوازم خانگی موفق به تولیدات یخچال فریز ساید بای ساید،یخچال فریزرهای عریض ، اجاق گازهای رومیزی و همچنین ماشین لباس شویی شده است.

 

 

در صورت تمایل به آشنایی با سایر افراد موفق می توانید به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زندگینامه شاهرخ ظهیری صاحب شرکت مهرام و اولین تولید کننده سس مایونز در ایران
زندگینامه جان کوم از فقر تا اختراع واتساپ
زندگینامه محمد جابریان فعال پیشرو در صنعت فولاد ایران
زندگینامه بیژن پاکزاد طراح مشهور جهان
زندگینامه سیلوستر استالونه به‌علاوه معرفی فیلم های او در نقش راکی و رمبو
برچسب ها

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن